$
פרויקטים

מתחרה חדש בזירת פארקי העסקים: תכירו את פארק העסקים של שוהם

חברות ענק כמו שטראוס גרופ, כללית ושופרסל כבר שריינו לעצמן מקום, ועכשיו החל השיווק לשלב ב' בפארק העסקים החדש בשוהם

בשיתוף נאות תל רם 16:1001.08.18
היום המגמה כבר ברורה: יותר ויותר חברות ענק בוחרות לעזוב את העיר ואת אזורי התעשייה הסמוכים לה, ולהתמקם דווקא בפארקי התעשייה רחבי הידיים שנמצאים בשולי הערים. המרחבים, אפשרויות החניה, הקרבה לחברות דומות והאפשרות לשכור קומות מרווחות במחיר משתלם – מובילים את המנכ"לים לבחור בפארקים כאופציה היעילה ביותר ולהעתיק את מגורי החברות אליהם. והפארקים עצמם – בתפוסות אדירות, כשמרבית הפארקים נהנים מכ-90% תפוסה ומעלה. אותם פארקים לא יסתפקו רק במתן חללי משרדים חדשניים, אלא ידאגו שבמתחם יהיו גם חדרי כושר, מסעדות ובתי קפה, מרכזי כנסים, תחנות דלק ואפילו בתי כנסת וגני ילדים, כשמדיי שנה – הרף רק עולה.

 

 

לפרטים נוספים אודות פארק העסקים החדש

 

Hi Park שוהם: בנייני משרדים בפארק העסקים, הבילוי והמסחר החדש של שוהם

פארק העסקים בשוהם הוא שחקן חדש ומעניין בזירת מתחמי העסקים הישראלית. חברות ענק בעלות אופי מגוון כמו שטראוס גרופ, קופת חולים כללית, שופרסל ועוד כבר הבטיחו את מקומן בשלב א' והקימו בו מרכזים לוגיסטיים. בשבועות האחרונים, החל שיווק שלב ב' בפארק, בו ישווקו משרדים במבני משרדים והיי טק בעלי אופי חדשני.

 

בניגוד לפארקים אחרים שמתאפיינים בצפיפות, פארק התעשייה בשוהם עדיין בתולי, ומאפשר לדייריו החדשים חופש אדיר בקביעת מתווה המשרד ואופי המקום כולו. כמו כן, היות שמדובר בפארק חדש , אשר בימים אלו עושה את צעדיו הראשונים בתכנון בנייני המשרדים וההיי טק, המחירים בו נמוכים ופוטנציאל ההשבחה גדול. בדומה לפארקים ברחבי הארץ שמתאפיינים בסטנדרט הגבוה ביותר, גם הפארק בשוהם יכלול מתחמי קניות ומסחר, מבני ציבור, מרכז ספורט ונופש, אולם אירועים, תחנות דלק ובעיקר – המון ירוק, מרחבים פתוחים ואוויר נקי.

 

פרויקט Hi-Port Shoham: מיקום מרכזי ומרחבים פתוחים

"שוהם ממוקמת בין ירושלים לתל אביב, וקרובה לשדה תעופה. פארק העסקים והמסחר החדש שנבנה בה, הוא אחד מהפארקים המרכזיים ביותר בארץ," אומר מרחב זוארץ, מנכ"ל משותף ובעלים של חברת נאות תל רם שמקימה בימים אלה את פרויקט מבני המשרדים וההיי-טק "Hi-Port Shoham" בפארק העסקים של שוהם. "הפארק נמצא במיקום אסטרטגי: הוא נמצא בסמוך ל'איירפורט סיטי' ונגיש לצירי התנועה המרכזיים ביותר. בין אם מדובר בכביש 6, כביש 1 וכביש 431, כביש 444 שמשיק ל-Hi-Port Shoham, ומחלף גבעת כ"ח המתוכנן שנמצא כ- 1.3 ק"מ מהפארק ועתיד לחבר את כביש 444 לכביש 6. לאחרונה גם התחילו בהרחבת כביש 444, והעבודות עליו צפויות להסתיים במקביל למועד בו נשלים את הפרויקט."

 

זוארץ אומר שבדיוק כמו האיירפורט סיטי שהתחיל כפארק מרלו"גים, גם בפארק שוהם החדש, שנכון להיום מכיל מעט מאוד עובדים על פני שטח עצום, ישנם מרלו"גים בנוסף לשדרות עצי זית, כיכרות מטופחות וכבישי גישה רחבים, שנוצרו כולם כדי להפוך את הפארק לאטרקטיבי במדינה. "המהירות שבה הדברים זזים כאן היא מהירות היי-טקית יוצאת דופן, אשר זוכה לרוח גבית מכיוון מועצת שוהם והחברה הכלכלית, שעושים ככל שביכולתם כדי לזרז את הפיכתו של ההיי פארק לפארק העסקים המוביל בארץ. לכן עכשיו, כשהפארק עדיין רחוק מניצול פוטנציאל הפעילות, זה בדיוק הזמן להתחיל לבנות מבני היי-טק ומשרדים. היתרונות כאן ברורים – אנחנו ממוקמים במיקום המרכזי ביותר, ועדיין, הכל ירוק, נגיש וחדש. יש כאן מרחבים, אין ולא תהיה כאן צפיפות, יהיו הרבה מאוד מקומות חניה. במגרש שלנו לבדו, יהיו קרוב ל-400 מקומות חניה בחינם."

 

לב העסקים בלב הטבע לב העסקים בלב הטבע הדמיה: Digital Cloud

 

חושבים על הפרטים הקטנים

"כשהתחלנו את התכנון הבנו שאנחנו מכוונים לפארק טכנולוגי ברמה הגבוהה ביותר. לכן לא תכננו בניין אחד גדול ומרובע, אלא ארבעה בניינים מחוברים וביניהם שדרת חנויות עם בריכות נוי יפות, מסעדות וחדר כושר. המטרה היא לייצר פארק חדשני שוקק חיים, ומבנים ברמות הגימור הגבוהות ביותר, עם איכות לא מתפשרת. בפרויקט Hi-Port Shoham השקענו בכל פרט: הגימור, האדריכלות, מי שיביט בתוכניות יוכל לראות מיד שלא מדובר על עוד בניין סטנדרטי ריבועי, אלא בניה ופיתוח ברמה אחרת לגמרי. בנוסף, היה לנו חשוב להיות פרקטיים ויעילים מאוד, כדי שהעיצוב לא יבוא על חשבון הלקוח ויבזבז שטחי שירות שלא ינוצלו. לכן היחס נטו-ברוטו שלנו מנצח. בדרך כלל וברוב בנייני המשרדים בסטנדרט הזה, היחס מגיע ל-26-30% ברוטו-נטו, כשאצלנו הוא עומד על 22% וזה משמעותי מאוד. השטח פה ענק, יש לנו כמעט 12 דונם, כשבפארקים אחרים הבניינים נבנים בדרך כלל על שלושה דונם. אנחנו בונים על כמעט פי 4 מהשטח הממוצע. כל קומה בכל אחד מהבניינים, תיבנה על פני כ-1,700 מ"ר, ובנוסף - הייתה לנו את האפשרות להשקיע בפיתוח מסביב."

 

חזונו הסוחף של ראש המועצה, גיל ליבנה, נפגש עם התשוקה של זוארץ להוציא אותו אל הפועל, וכך בעצם, פרוייקט ה- Hi-Port יצא לדרך, "מכל קומה בבניין יוכלו לצפות על שטח פתוח עד לתל אביב. כשיבנה המחלף החדש העובדים יוכלו להגיע תוך רבע שעה ברכב מתל אביב וחזרה, ומפתח תקווה הנסיעה תהיה אפילו קצרה יותר. הכל בפארק פתוח, הכל ירוק, הכל היי-טקי, והמקום מאוד נגיש. אני מאמין מאוד בפארק העסקים של שוהם, עד כדי כך שבסיום הבניה, אני אעביר את המשרד הפרטי שלי לשם. חזון טוב, כמו כל חזון טוב, דינו להיטיב מאוד עם המאמצים אותו, אבל 'קצת פחות' עם המאחרים להצטרף אליו."

 

לפרטים נוספים אודות פארק העסקים החדש

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x