$
תשתיות

שיקום וחיזוק התשתיות: מיליוני שקלים יוקצו לשכונות בדרום תל אביב

הממשלה אישרה תכנית בסך 28 מיליון שקלים לשיקום שכונות ברחבי הארץ בעלות שיעור מסתננים גבוה, שיוגדרו כאזורי עדיפות לאומית

רונן ניב 10:0127.07.18

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

הממשלה אישרה בימים האחרונים את הצעת ההחלטה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט ושר הפנים אריה דרעי להפעלת תכניות קהילתיות באזורים שבהם קיים ריכוז גבוה של מסתננים – ומדובר בין היתר בשכונות בדרום תל אביב, אילת ופתח תקוה המתמודדות עם מגוון בעיות כלכליות וחברתיות מורכבות.

על פי התכנון – ומתוך מטרה לחזק את השכונות ולסייע לשיפור אורח החיים של תושביהן – תגובש ותופעל תכנית חברתית-קהילתית בעלות תקציבית כוללת של 28 מיליון שקלים, בפריסה על פני שלוש שנים (2020-2018). בנוסף, יופעלו בשכונות תכניות לתגבור חינוכי, בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, בדגש על הגיל הרך והנוער. כמו כן, יתוגברו שירותי הבריאות בקהילה של משפחות נזקקות, בדגש על בריאות לגיל הרך ולילדים, ויקודמו עסקים קטנים ובינוניים. בהקשר זה יש להוסיף כי גודל ההשתתפות התקציבית של הרשויות המקומיות בתכנית יקבע תוך התייחסות למעמד הסוציו-אקונומי של כל רשות.

 

 

לקידום יישומה של התכנית נקבע כי תוקם ועדת היגוי בין משרדית (המשותפת למשרד הבינוי והשיכון, משרד הפנים, המשרד לשוויון חברתי, משרד התרבות והספורט, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, משרד החינוך, משרד המדע והטכנולוגיה ומשרד הכלכלה) – שתפעל בין היתר לקביעת קריטריונים להגדרת אזורים סטטיסטיים כאזורי עדיפות לאומית ולהכנת המלצות לאופן חלוקת התקציב בין הרשויות, לגיבוש פרטי התכנית, קביעת לוחות הזמנים ומדדי הצלחה לביצוע. בראש צוות ההיגוי לתכנית יעמדו מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון חגי רזניק, ומנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן.  

 

 

התחנה המרכזית הישנה בדרום ת"א התחנה המרכזית הישנה בדרום ת"א צילום: טל שחר

 

"מהלך הכרחי לחיזוק החוסן הכלכלי-חברתי של תושבי השכונות"

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס לתכנית ואומר: "אנחנו נגדיר אזורים שבהם שיעור המסתננים הבלתי חוקיים הוא גבוה כאזורי עדיפות לאומית. אנחנו נשקיע עשרות מיליוני שקלים לטובת שיקום וחיזוק התשתיות בדרום תל אביב וכן לשיפור תחומי הרווחה, החינוך והבריאות. המהלך הזה הוא הכרחי לחיזוק החוסן הכלכלי והחברתי של תושבי השכונות, המתמודדים עם אתגרים רבים. בצד זה נמשיך את המאמצים הדיפלומטיים להוצאת המסתננים".

 

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט מציין: "בזכות החלטת הממשלה שהעברנו, שכונות דרום תל אביב הסובלות מבעיית מסתננים, יהפכו לאזור עדיפות לאומית. אנו נשקיע תקציבים לטובת שיקום שכונות ותשתיות בדרומה של עיר זו. כמו כן, יושקעו תקציבים לטובת נוער בסיכון, רווחה, חינוך ותקציבים ייעודיים לטובת חיזוק תחושת הביטחון. יש לנו מחויבות לתת מענה לנושא בצורה הטובה ביותר ואנו נשקיע מיליוני שקלים לטובתו".

 

שר הפנים אריה דרעי מוסיף: "מדובר בהחלטה חשובה מאוד שתסייע לתושבים בשכונות ברחבי הארץ, לשפר את רמת חייהם בתחומי הרווחה, החינוך והבריאות. תושבי שכונות אלו נאלצים לחיות בתנאים קשים וזו חובתנו אליהם. אנו נפעל כדי לפצות אותם על השנים הקשות שהם עוברים".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

 

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"