$
תשתיות

רוני מזרחי, נשיא התאחדות הקבלנים החדשה: "בת ים תהיה הונג קונג תוך עשור"

לפי נתוני הלמ"ס, בשנתיים האחרונות נרשמה עלייה של 260% במספר הדירות שנמכרו בבת ים. ראש עיריית בת ים יוסי בכר: "לעיר נגישות תחבורתית מירבית"

שרה שוורץ 09:1822.03.18

בשיתוף קבוצת מזרחי ובניו

 

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה באחרונה את נתוני "הכמות המבוקשת של דירות חדשות" בערים בישראל. מהנתונים עולה כי במהלך השנתיים האחרונות קיים ביקוש הולך ומאמיר לדירה בבת ים, מה שהוביל לעלייה מרשימה של 260% במספר הדירות שנמכרו בה.

 

על רקע מחירי הדיור הגבוהים בתל אביב, צעירים רבים רואים בעיר השכנה אלטרנטיבה שפויה וראויה, וזה עוד לפני שהזכרנו את פרויקט הרכבת הקלה שנבנית בימים אלו ועתידה לקצר את זמני ההגעה לעיר הגדולה וממנה.

 

את יוסי בכר, ראש עיריית בת ים, הנתונים הללו לא מפתיעים: "אין ספק שבת ים ממצבת את עצמה בשנים האחרונות כעתיד של גוש דן", הוא מציין, "כל מי שביקר במהלך השנים האחרונות בבת ים, אינו יכול שלא לשים לב למהפך שחווה העיר ומתנופת הבנייה. בת ים ביצעה מתיחת פנים מרשימה ומשמעותית ונכסה לעצמה שם של עיר חוף אטרקטיבית".

 

 

ראש עיריית בת ים יוסי בכר ראש עיריית בת ים יוסי בכר צילום: צביקה טישלר

 

"עיר חדשה בין בת ים וראשון לציון"

לקבוצת מזרחי ובניו, מחברות הבנייה הפרטיות הגדולות בישראל, 14 פרויקטים אטרקטיביים בבת ים בהיקף כולל של כ־650 אלף מ"ר ועל קרקעות היסטוריות בשווי של כ־750 מיליון שקלים. המיקומים האסטרטגים של הפרויקטים הם אלו ההופכים אותם לנחשקים במיוחד, כשדוגמה בולטת מהווה "פארק הים" החדש המבקש להציע חוויית חיים אורבנית ותוססת. במקום תחל בקרוב בניית פרויקט היוקרה "סי ליין" – כשמו כן הוא בקו ראשון לים בשטח של כ־60 אלף מ"ר – שיאפשר לכ־192 משפחות להתעורר לנוף של ים כחול, לצפות מהמרפסת בשקיעות מרהיבות וליהנות מהבריזה.

 

פרויקט נוסף שכבר היום מעורר עניין רב הוא "מגדלי פארק הים". מדובר בשלושה מבנים המיתמרים לגובה של 23 קומות ובהם 252 דירות בשטח בנוי של כ־70 אלף מ"ר על רקע טבע ירוק ובקרבה למתחמי בילוי, קניות ותעסוקה. אפשרות נוספת למגורים בשכונה החדשה היא במגדל "אפולו" ובו 152 יחידות דיור ב־40 קומות, מפרט טכני מרשים ורמת גימור גבוהה.

 

לדברי רוני מזרחי, נשיא התאחדות הקבלנים החדשה, יו"ר ארגון הקבלנים חולון ומנכ"ל משותף בקבוצת מזרחי ובניו: "בפרויקטים של 'פארק הים' הושקע תכנון קפדני בסטנדרט חסר תקדים. היתרון הגדול ממנו ייהנו דיירי הרובע טמון בכך שבתכנון השכונה נכללים גם פארק ענק המתפרס ממרכז השכונה ועד שפת הים, מוסדות ציבור, מרכזי בילוי ותרבות, שייבנו גם הם בסגנון חדשני ומודרני. בעצם כאן ייבנה הכל מהניילונים, לא רק שורות של בתים, אלא ממש עיר חדשה, ובה 7,000 יחידות דיור, עם 35 אלף תושבים שתוקם בין בת ים לראשון לציון".

 

גם בעיריית בת ים מתגאים ברובע "פארק הים" ומצהירים: "לא מדובר בעוד פרויקט נדל"ן עירוני רגיל. 'פארק הים' הוא פרויקט הדגל של העיר ועומד להיות המתחם הכי נחשק ונחשב בגוש דן. הפרויקט מציע בין היתר מרכז בילויים וקניות מדליק, מתחם תעסוקה ומסחר מודרני הכולל את מרכז העסקים up, מתחם מלונות מדהים, פארק חוף יפהפה, מרכז אקדמי, מרכז ספורט חדשני, מבני ציבור ותרבות. כל אלה, הם במסגרת החזון של העיר ושל העירייה הבאים לממש את הפוטנציאל הגדול של בת ים ולמצב אותה כעתיד של גוש דן, שנבנית מתוך ראיה ומחשבה מטרופולינית בדומה לערים הגדולות בעולם".

 

רוני מזרחי    רוני מזרחי באדיבות קבוצת מזרחי ובניו

 

בצמוד לשכונה החדשה יוקם פרויקט נוסף מבית מזרחי ובניו – מתחם "גן האמנים" שיתפרס על שטח של 7 דונמים, 62 אלף מ"ר שטח בנוי ויכלול שני מגדלי ענק – האחד של 50 קומות, והשני של 28 קומות, מבנה מלונאות ומשרדים של 25 קומות, מבנה המיועד למסחר, גלריות, גן פסלים ואמנות. "הפרויקטים הללו מיועדים בעיקר למשפרי דיור, יחד עם זאת יש לנו גם כמות קטנה של כ־20% דירות של שלושה חדרים המיועדות לזוגות צעירים", מבשר מזרחי.

 

קבוצת מזרחי יוזמת ומקימה כעת בעיר גם שלושה בתי מלון ברמת 5-3 כוכבים, ובהם 1,150 חדרים. זאת לאור אמונתה כי בת ים תהפוך לעיר תיירות מרכזית בשל חוף הים, הצמידות לתל אביב והנגישות הגבוהה לשאר חלקי הארץ, כמו גם לשדה התעופה (18 דקות נסיעה).

 

קבוצת מזרחי הינה חברה פרטית, ללא התחייבויות בשוק ההון, בעלת הון עצמי גדול וגב כלכלי פיננסי איתן. הקבוצה בנתה עד היום כ־15 אלף יחידות דיור וכ־800 אלף מ"ר מסחר, משרדים ותעשייה ב־20 ערים ומועצות מקומיות בישראל. בהקשר הזה יש להוסיף כי ברחבי בת ים, לקבוצת מזרחי ובניו 14 פרויקטים ובהן כ־1,500 דירות חדשות. כך למשל, בין הרחובות ניסנבאום ורחוב אהוד קינמון בעיר, עתידים להיבנות שני מבני ענק שיתנשאו לגובה של 46 קומות כל אחד, למסחר, למשרדים, למלונאות ולדיור מוגן, והיתר – למגורים. המתחם עצמן משרתע על שטח של כעשרה דונם בסמוך לעורק התחבורה הראשי של הרכבת הקלה בבת ים, ובו ייבנו כ־112 אלף מ"ר.

 

כמו כן, יוזמת קבוצת מזרחי את פרויקט "סיטי סנטר" ובו שלושה מגדלים של 50 קומות, בניין משרדים, בניין לדיור מוגן, בניין למלון עם כ־400 חדרים ומרכז מסחרי ענק בגודל של 20 אלף מ"ר. הפרויקט מתפרס על 260 מ"ר, כגודל מתחם עזריאלי בתל אביב. בסך הכל, הקבוצה מקימה פרויקטים בשווי של חמישה מיליארד שקלים על קרקעות בבעלותה בבת ים.

 

פרויקט סיטי סנטר, בת ים   פרויקט סיטי סנטר, בת ים הדמיה באדיבות קבוצת מזרחי ובניו

 

"בת ים תהיה הונג קונג תוך עשור", אומר מזרחי, "ואחת הערים החשובות במדינה שבה ירוכזו אזורי מסחר, מלונות ומשרדים בשטח של מעל של מעל למיליון מ"ר. רכבת הקו האדום, חוף הים ונגישות עם ארבע כניסות מאיילון – כל זאת הופך את העיר בת ים לעיר מחוז חדשה, ובה יתגוררו כ־250 אלף תושבים".

 

"העיר בת ים", מסכם בכר, "הינה בעלת נגישות תחבורתית מירבית: שתי תחנות רכבת ישראל, שלושה מחלפים לכביש 20 (נתיבי איילון), כמו גם בנייתה של הרכבת הקלה שתצא מהמסוף בבת ים ותגיע דרך תל אביב עד פתח תקוה".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"