$
נדל"ן מסחרי
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

פתח תקוה: החלה בניית שני מגדלי משרדים שיכללו 170 אלף מ''ר בייעוד מסחר ותעסוקה

חברת אלה בן נון ניהול בנייה מנהלת את הקמת הפרויקט ברחוב ז'בוטינסקי. בן נון: "החזון שלנו הוא יצירת building team כמקובל בחו"ל"

יעל גל-און 10:0807.03.18

בשיתוף אלה בן נון ניהול בנייה

 

אירוע הנחת אבן הפינה נערך ביום חמישי האחרון לפרויקט הכולל שני מגדלי משרדים בעלי 32 ו־34 קומות ברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקוה. שני המגדלים בפרויקט שנקרא גלובל טאוורס יוקמו מעל חניון תת קרקעי וקומת מסחר, בליווי של חברת אלה בן נון ניהול בנייה. אירוע הרמת הכוסית (ויציקת הרפסודה) הקצר התקיים באתר בהשתתפות אלה בן נון, אבי שפר – מנכ"ל משותף בחברת מגדלי ישראל (יזמית הפרויקט), אדריכלים ממשרד יסקי מור סיון, הנהלת קבוצת ב.ס.ט וקבוצת אפקון.

 

שני המגדלים בפרויקט גלובל טאוורס שני המגדלים בפרויקט גלובל טאוורס הדמיה: viewpoint

 

חברת מגדלי ישראל רכשה את הקרקע להקמת שני בנייני המשרדים לפני כשנה וחצי, ואילו חברת אלה בן נון ניהול בנייה, המספקת שירותי ניהול, תכנון ופיקוח הנדסי מלווה את ניהול ההקמה. הבניינים פרושים על מגרש בשטח של כ־19 דונם ויכללו 170 אלף מ''ר של חללי מסחר ומשרדים. הפרויקט שעתיד להתאכלס עד 2020 כולל בכל קומה כ־1,500 מ''ר ברוטו. מחברת מגדלי ישראל נמסר כי הסתיים השלב הראשון במכירת המשרדים וכי החל שיווק מתחם המסחר והבילוי. המתחם תוכנן בראייה מתקדמת ובקונספט הדור הבא של מתחמי המסחר, עם דגש על חווית קנייה ובילוי בעידן האינטרנט.

 

הבניינים נבנים בשיטות בנייה מתקדמות לעמידה בתקן בנייה ירוקה. "התחלנו ביצוע שנה מיום רכישת הקרקע על ידי היזם", אומרת בן נון. "תהליך התכנון הוא עסק מורכב ומתמשך, אם היינו מתקדמים בטור, בוודאות עוד לא היינו היום בביצוע בפועל. על מנת להאיץ את לוחות הזמנים, הובלנו מהלך לא טריוויאלי בשיתוף היזם. סיימנו תכנון מוקדם ורתמנו קבלן להמשך תהליך התכנון תוך כדי ביצוע. מכיוון שזוהי התקשרות מבוססת אמון, בחרנו בקפידה קבלנים שמתאימים להיות שותפים לתהליך. לאורך כל הדרך אנחנו מקפידים שכל הצדדים יזכרו שהם יושבים באותו צד של השולחן והאינטרס של כולם משותף.

 

בן נון מוסיפה: "המהלך שהובלנו לא מכיר ב'מלחמת הורדת הידיים' בין הקבלן ליזם. בהתקשרות סוכם שיינתן בונוס על עמידה בתקציב ובלוחות הזמנים, כך שכל דיון החריגים ירד מהשולחן. אני מקווה שהשוק יפנה לתהליכי התקשרות כאלה. יש בהתקשרות סיכון במידה והשותפים לא בשלים תפיסתית לתהליך, אך במידה והצוות מכבד את המסגרת יש בה יתרונות עצומים לכל הצדדים. כאשר היזם, הקבלן, הניהול ומתכנני הפרויקט יושבים יחד כמקובל בחו"ל ומייצרים building team, קבוצת חשיבה ופעולה משותפת, לתכנון וקידום משותף במסגרת המוגדרת בהסכם, במצב זה יכולת ניהול האתגרים שמלווים כל פרויקט מתעצמת. ההתמודדות עם האתגרים נעשית בשיתוף פעולה ובאחריות הדדית אמיתית לטובת הפרויקט".

 

אלה בן נון, בעלת חברת אלה בן נון ניהול בנייה אלה בן נון, בעלת חברת אלה בן נון ניהול בנייה צילום: עזרא לוי

 

בעיריית פתח תקוה מדגישים את תנופת הפיתוח לעסקים באזורי התעסוקה המשגשגים בתחום שיפוטה. "במיוחד ניכרת בעיר המגמה להקמת מאות אלפי מטרים רבועים לתעסוקה לאורך הקו האדום של הרכבת הקלה, שאמור להיפתח לתנועה בשנת 2021", אומרת ד"ר חוה ארליך, מהנדסת העיר פתח תקוה. "שכונות המגורים מושכות משפחות צעירות כבר למעלה מעשור, ולראיה – מגמת ההגירה החיובית לעיר כבר כמה שנים ברציפות. גם תכניות המתאר להתחדשות עירונית פונות למשפחות צעירות של המועסקים העתידיים מתוך מחשבה שיעדיפו לעבוד קרוב לביתם, ובין היתר תורגש ההשפעה על עומסי התנועה. העיר פתח תקוה הופכת למרכז העסקים החדש בכל מה שקשור לבניית מגדלי משרדים בעירוב שימושים המאגד בין היתר מסחר, משרדים, מלונאות, בילוי ופנאי".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן