נדל"ן בינלאומי

ספרד: היקף השקעות של 888 מיליון אירו בנכסי נדל"ן במחצית הראשונה של 2017

לאחר עשור של משבר, שוק הנדל"ן בספרד חווה שגשוג. השנה החולפת נרשמה כשנת שיא בענף התיירות ובפעילות משקיעים זרים במדינה

דניאל דותן 09:2219.02.18

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

שנת 2017 נחשבה לשנה מוצלחת מאוד בשוק הנדל"ן הספרדי. בחברת ג'ונס לאנג לאסאל (JLL) חזו זאת מבעוד מועד, ואף קבעו כי תהיה זו השנה השמינית ברציפות של צמיחה בפעילויות הקונים הזרים. רק במחצית הראשונה של 2017 משקיעים זרים השקיעו 888 מיליון אירו (1.04 מיליארד דולר) בנכסי נדל"ן בספרד, ובכך שברו שיא של 330 מיליון אירו (353 מיליון דולר) בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. כבר אז חזו בג'ונס לאנג לאסאל את סך ההשקעות לשנת 2017, שצפוי היה לעבור את המיליארד אירו (1.18 מיליארד דולר).

 

 

 האי מיורקה, ספרד  האי מיורקה, ספרד צילום: Pixabay-lapping

 

נתוני שוק הנדל"ן בספרד לשנת 2017

לפי המכון הלאומי לסטטיסטיקה, במחצית הראשונה של שנת 2017 נרשם שיא בענף התיירות עם 36.3 מיליון תיירים שביקרו במדינה במהלך תקופה זו (ינואר-יוני). כלומר, מדובר בעלייה של 12% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2016. רוב התיירים (8.6 מיליון) הגיעו מבריטניה, בעוד ש־5.5 מיליון תיירים הגיעו מגרמניה – זוהי עלייה של 9.1% ו־10% במספר התיירים בהתאמה, לעומת התקופה המקבילה ב־2016. מספר התיירים הזרים ששהו בבתי הנופש הפרטיים שלהם בספרד עלה ב־8.5% ביחס לתקופה המקבילה בשנה הקודמת. מספר התיירים שביקרו בספרד והתארחו אצל קרובי משפחה, חברים או בבתי הנופש הפרטיים שלהם היה אפילו גבוה יותר מאשר אלו שהשתמשו בפתרונות לינה של השוק המסורתי, כגון בתי מלון או נכסים מניבים.

 

במקביל, שנת 2017 נרשמה כשנת שיא של פעילות משקיעים זרים בנדל"ן בספרד. הרוכשים העיקריים בספרד בשנת 2017 היו גרמנים, סקנדינבים, בריטים ורוסים.

 

"כעשור לאחר המשבר, שוק הנדל"ן של ספרד לא רק עומד על רגליו אלא אפילו משגשג", אומר מארק פריצ'רד, מנהל מכירות ושיווק בטיילור וימפי ספרד (Taylor Wimpey Espana). המשיכה לבעלות על נכס שני בספרד נובעת מהאפשרות ליהנות בחגים עם חברים ובני משפחה מבלי לבצע רילוקיישן קבוע, ואין לי ספק כי המדינה תקדם שנה נוספת של השקעות בינלאומיות".

 

מיורקה, האי הגדול ביותר באיים הבלאריים, הוא אחד מהיעדים הספרדיים שמושכים הכי הרבה עניין, הן מצד תיירים (נרשמה עלייה של 20% במבקרים מבריטניה במאי 2017 לעומת החודש המקביל בשנת 2016) והן מצד משקיעים זרים. פיתוחו של חוף קאמפ דה מאר (Camp de Mar), הממוקם בדרום מערב האי ובמרחק נסיעה של 30 דקות בלבד מנמל התעופה הבינלאומי של פאלמה, זוכה להתעניינות רבה, כמו גם מלון קאמפ דה מאר ביץ', למשל, ממוקם בלב מסלול הגולף הידוע אנדרטקס (Andratx) ומוקף במסלולים ירוקים מטופחים וירוקים. השלב הסופי של פיתוח החוף יכלול בתי מגורים עם 3 חדרי שינה בסגנון ים תיכוני עם חימום תת רצפתי, מיזוג אוויר וחימום מים באמצעות פאנלים סולאריים, כמו גם גנים קהילתיים ובריכת שחייה גדולה. המחירים, למתעניינים, מתחילים מ־650 אלף אירו, לא כולל מס מקומי.

 

הכתבה תורגמה מאתר worldpropertyjournal.com

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"