$
מכרזים

בעלי עסק קטן או בינוני? הגיע הזמן להיכנס לעולם המכרזים

בשנים האחרונות מבינים יותר ויותר בעלי עסקים קטנים ובינוניים את היתרונות הטמונים בהשתתפות במכרזים • עם זאת, רבים מהם טרם הפנימו את החשיבות שלליווי וסיוע מקצועיים בהגשה של אותם מכרזים • מדריך קצר זה יעשה סדר בדברים

בשיתוף יפעת מכרזים 12:3417.01.18
בין אם הם מגיעים מהמגזר הציבורי או מהמגזר הפרטי, מכרזים מהווים את אחד האפיקים החשובים ביותר עבור שגשוג וצמיחה של כמעט כל עסק קטן ובינוני. כידוע, החברות הממשלתיות או המגזר הפרטי מפרסמים מכרזים בהיקפים גדולים, על מנת לקבל את התמורה הטובה ביותר לכספם ולהבטיח שהם רוכשים סחורות ושירותים בצורה הוגנת ושקופה.זה אומר שהם חייבים לשקול כל ספק ועליהם לבחור לא רק את הספק הזול ביותר, אלא את זה שמציע את השילוב האופטימלי בין מחיר ואיכות.

 

אם זהו המצב, הרי שאם אתם בעלי עסק קטן או בינוני, אין צורך להיבהל ולחשוב ש"זה גדול עלינו" ושאין סיכוי לזכות במכרז כזה או אחר. להיפך, יש צורך להתעמק ולצלול לתוך העולם המורכב הזה ובסופו של תהליך ליהנות מהפוטנציאל העסקי הגדול שהוא מציע. לצורך כך, ראשית נבחן בקצרה כיצד ניגשים למכרזים באופן עקרוני, ולאחר מכן נבין איך ניתן לשפר במידה ניכרת את סיכויי החשיפה למכרזים ואת הזכייה בהם.

 

הירשמו עכשיו וקבלו ייעוץ וליווי מלא להגשת מכרז ראשון ללא עלות

 

 צילום: depositphotos

 

כיצד ניגשים למכרז?

לאחר שהמכרז מפורסם, על הספקים המעוניינים להכין בקשה להשתתפות. המסמכים שיוגשו יתוו את ההצעה שהם מבצעים, והם יכללו תמחור, לוחות זמנים וכן זכאותם לפרויקט או לרכש. הם גם יתארו את היתרונות שלהם על פני המתחרים ויספקו מידע על כישוריהם, יכולותיהם והניסיון שלהם. יתר על כן, הם צריכים להוכיח כיצד ההצעה שלהם מציעה את התמורה הטובה ביותר עבור הכסף.

 

בשלב הבא, המכרזים שהוגשו מוערכים בהתאם לקריטריונים מוגדרים. בהנחה ומדובר במכרז תקין, תהליך זה צריך להתנהל בצורה הוגנת וכנה, ובדרך נטולת הטיות או טובות הנאה. כאמור, הרעיון של מכרזים עשוי להיראות מרתיע בהתחלה, אך האמת היא שקבלת עזרה ממומחים בתחום, יכולה להפוך התמודדות עם כמעט כל מכרז למשימה פשוטה למדי. אז איך מחליטים במי להיעזר?

 

מובן כי כל בעל עסק יכול להחליט לחפש לבד את המכרזים המתאימים עבורו, אך בעולם כה מורכב ועתיר ידע, עדיף לתת למומחים לנהל את החיפוש. איתור חכם של הזדמנויות עסקיות הרלוונטיות לתחום עיסוקכם יכול להתבצע רק בעזרת טכנולוגיית מידע מתקדמת. חברה המחזיקה בטכנולוגיות כאלו, יכולה למקסם את המידע המאותר עבורכם. רק כאשר תהיו מחוברים לשירות מתקדם שכזה, תוכלו לחוש בטוחים כי קרוב ל-100% מהמכרזים הרלוונטיים עבורכם אכן יגיעו לפתחכם.

 

ליווי וסיוע בהגשה של מכרזים

חברות העוסקות בתחום, מבינות כי עולם המכרזים הוא עולם מורכב הדורש מיומנות מקצועית וראייה עסקית רחבה.לכן, חברה כמו 'יפעת מכרזים', למשל, מסייעת לעסקים בהגשה והתמודדות עם מכרזים במגוון רחב של תחומים. בחברה קיים צוות ליווי וסיוע מקצועי, אשרמסייע לעסקים רבים לממש הלכה למעשה את מגוון ההזדמנויות העסקיות המתפרסמות דרך החברה. זאת, משום שאומנם חשיפה למכרזים היא צעד ראשון משמעותי, אך ללא הבנה עמוקה של תהליך הגשת המסמכים, לא ניתן להגיע לתוצאות מיטביות.

 

קודם לכן ציינו את הליך הגשת המסמכים לצורך השתתפות במכרז. ואכן, בשנים האחרונות יותר ויותר עסקים קטנים ובינוניים נכנסים לעולם המכרזים, מתוך רצון לפרוץ קדימה. עם זאת, אחד המהלכים הראשוניים והחשובים ביותר כשעסק קטן ניגש למכרז, הוא לאפיין ולהבין אם הוא עומד בתנאי הסף. בבדיקה זו יכול הלקוח לחסוך זמן, עבודה וכסף על ידי ההתאמה והדיוק. לכל מכרז יש מבנה, אשר מתחלק להצעת מחיר ולתמהיל איכותי. אופן הכנת המכרז והתייחסות לכל המרכיבים בצורה מקצועית, משפיעה מאד על היכולת לזכייה. לליווי ולייעוץ צמוד מטעם חברה המתמחה בתחום נודעת חשיבות רבה בהקשר זה.

 

במידה והכל מתנהל כהלכה, ההשתתפות במכרזים יכולה להיטיב עם עסקים רבים ולקדם אותם אופן משמעותי, לא רק במובן הכספי. זכייה במכרז יכולה להציב עסקים קטנים על המסלול לקראת הפיכתם לברי-קיימא, באופן בו ההכנסה יכולה להיות מושקעת מחדש בפעילויות של התרחבות. זכייה כזאת עשויה גם לאותת על רצינות וחוזק העסק, באופן שיכול לסייע בהשגת חוזים נוספים במגזר הפרטי או מעבר לים. מעבר לכך, הניסיון שנצבר מהווה נקודת מכירה חזקה לרשויות ציבוריות אחרות ומספק מקור אמין לחוסנו של העסק.

 

לקבלת טיפים, מדריכים וכתבות מומחים בנושא מכרזים לחצו כאן>>   

בטל שלח
    לכל התגובות
    x