$
משפטיפ

תביעה: קיבל זריקה ונזקק לאשפוז ממושך

גבר בן 40 שקיבל בבית חולים זריקה בעכוז כדי להקל על כאבי ברכיים, סובל מאז מכאבים כרוניים בעכוז וברגל ימין. תובע בטענה לרשלנות רפואית

בשיתוף משפטיפ 12:1801.01.18

נגד בית חולים בדרום הארץ הוגשה תביעת רשלנות רפואית על ידי עורכת הדין אורנית שגיא-דקל, על הזרקה תוך שרירית אשר גרמה לפגיעה קשה בעצב ובעורק ולנמק של הרקמה בעכוז, דבר אשר הצריך הטריות חוזרות של האזור הנמקי, טיפול ממושך בחבישת וואקום, ניתוח השתלת עור ואשפוז ממושך.

 

על פי כתב התביעה, התובע, יליד 1978 ואב לילדים, פנה לבית החולים על מנת לקבל טיפול רפואי לכאבי ברכיים מהם סבל לאחר פעילות ספורטיבית. האחות במיון הזריקה לו וולטרן i.m בחלק הימני של עכוזו. תוך כדי ההזרקה חש התובע בכאב עז אותו תיאר כ"מכת חשמל" כאב אשר הקרין לרגל ימין וגרם לו לזעוק בכאב עד שנאלצו לתת לתת לו טיפול נוגד כאב נרוקטי.

 

לאחר מספר ימים, פנה התובע עם תלונות על כאבים עזים במקום ההזרקה, נפיחות, קושי לשבת והמטומה גדולה בקוטר של כ-10 ס"מ רגישה ונוקשה. הרופאים המליצו על המשך מעקב רופא הקופה וכן על משככי כאבים לפי הצורך.

 

לאחר מספר ימים בהם לא חש כל הקלה בכאביו, פנה התובע לכירורג קופת החולים אשר הפנה אותו לבדיקת אולטרסאונד. שהדגימה תפיחות רקמות ללא עדות להתנזלות.

 

לאחר כחודשיים וחצי בהם ערך סבב בין רופאים, התאשפז התובע בביה"ח אחר, שם בוצעו בו ניסיונות הטרייה רבים של הפצע בעכוזו עם חבישת ואקום, אז גם בוצע בו ניתוח הטרייה להוצאה של רקמה הנקרוטית עד לרקמה המדממת בעכוז ימין. לאחר כשבועיים בוצע בו ניתוח הטרייה נוסף להשתלת עור.

 

אורנית שגיא-דקל אורנית שגיא-דקל צילום: ענבל מסיקה

 

בחוות דעת שהתקבלה ע"י פרופסור, מומחה בכירורגיה כללית ובכרירוגיה כלי דם, ועל ידי פרופסור, מומחה לנוירולגיה, נקבע כי "אין כל ספק שהזריקה בעכוז אשר ניתנה במיון נעשתה בצורה לא מיומנת. כלל בסיסי במתן זריקה לתוך שריר הוא שלאחר החדרת המחט וטרם ההזרקה יש להשתהות מעט ולעשות פעולות שאיבה כדי להבטיח שהמחט אינה חודרת לכלי הדם". עוד קבעו בחוות הדעת כי הזריקה, הלא מיומנת, הנה בגדר "רשלנות רפואית".

 

כתוצאה מהזריקה נותר התובע עם צלקת בעכוז ובמקום לקיחת השתל. בנוסף, הוא סובל מכאבים כרוניים בעכוז וברגל ימין, צורך משככי כאב, אינו מסוגל לבצע עבודתו בישיבה, ולכן הוא מבצע את עיקר עבודתו בשכיבה מהבית. האירוע הרשלני פגע ברמת תפקודו ובהנאות חייו, בעיקר בשל הפגיעה העצבית הקשה.

 

עורכת הדין אורנית שגיא-דקל, אשר הגישה את התביעה מסרה: "מדובר בתביעת רשלנות רפואית בה התרשל בית החולים במתן זריקה למרשי, דבר אשר גרם לו לנזקים רבים. גם בחוות הדעת שהגשנו איששו שני פרופסורים, מומחים בתחומם, את תביעתנו ואנו מקווים כי בית המשפט יפסוק פיצוי הולם למרשי".

 

עו"ד אורנית שגיא-דקל עוסקת בתחום הנזיקין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x