$
נדל"ן מסחרי
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

הפרויקט שישנה את פני דרום תל אביב

שלב א' בפרויקט הנדל"ן המניב הענק של ויתניה ברחוב לה גוארדיה ייפתח בשבוע הבא. המנכ"ל עפר זיו: "הפרויקט יהיה בעל אותן העוצמות של מרכז עזריאלי". העירייה: יוקצו שטחים עבור 200 יחידות דיור

דניאל דותן 10:0313.12.17

בשיתוף ויתניה

 

פתיחת השלב הראשון בפרויקט אדיר הממדים בבעלות חברת הפיתוח וייזום הבנייה ויתניה, בשיתוף עם דלק מוטורס, תחל בשבוע הבא. חברות ויתניה ודלק מוטורס רכשו את המגרש בפינת הרחובות לה גוארדיה והחרש בדרום תל אביב עוד בשנת 2008. המגרש המדובר, הצמוד לנתיבי איילון על שטח של 5 דונם, נרכש במחיר של 64 מיליון שקלים מרם אשר, אביה של מנכ"לית בנק דיסקונט לילך אשר טופילסקי. בינתיים נבנו על המגרש חניון בעל 6 קומות תת קרקעיות, ומעליו מבני תצוגת רכבי פורד, מאזדה וב.מ.וו, בשטח כולל של 8,000 מ"ר. בחודש הבא תחל בנייתו של מגדל משרדים בשטח של 40 אלף מ"ר שימוקם מעל אולמות התצוגה של מאזדה ופורד. במגדל כבר נרשמו מספר עסקות, בהן מול משרד עורכי דין גדול. המגרש הצמוד, בשטח של 7 דונם, נרכש כבר ב-2012 על ידי ויתניה ודלק מוטורס מחברת אנגל משאבים תמורת 76 מיליון שקלים.

 

מתחם פרויקט ויתניה-דלק מוטורס מתחם פרויקט ויתניה-דלק מוטורס צילום: באדיבות ויתניה

 

"השלב הראשון של הפרויקט שייפתח בשבוע הבא כולל בניית שני מבנים בני שלוש קומות כפולות כל אחד. המבנה המזרחי שיושב על איילון ישמש לתצוגת רכבי ב.מ.וו ומיני, ומבנה נוסף בצד האחורי (המערבי), הכולל אף הוא שלוש קומות כפולות, ישמש לאולמות התצוגה של מאזדה ופורד. שני המבנים יהוו את הבסיס למגדל משרדים בגובה של 36 קומות אשר יוסיף לקומפלקס כ-40 אלף מ"ר", מציין עפר זיו, מנכ"ל ובעל חברת ויתניה.

 

לדברי זיו, תכנית בניין העיר (תב"ע) הנמצאת בהפקדה, שחלה על המגרש הגדול מבין השניים מוסיפה זכויות בנייה של קרוב ל-100 אלף מ"ר ומאפשרת הקמת שני מגדלים נוספים בעירוב שימושים, לשימושי מגורים ומלונאות. לפי התכנית, בניין של 40 קומות ייבנה ברחוב החרש, כאשר בחלקו התחתון יהיה בית מלון וחלקו העליון ישמש למגורים. בניין נוסף, בצד המזרחי, הפונה אל נתיבי איילון, יתנשא לגובה של 30 קומות וישמש למשרדים.

 

"שני המגרשים, בגודל כולל של כ-12 דונם, אוחדו לשטח אחד, כך שסך כל זכויות הבנייה בשני המגרשים – 48 אלף מ"ר ברוטו – ייבנו במגרש הקדמי. אומר זיו, ומוסיף: "פרויקט הנדל"ן המניב בלה גוארדיה עתיד לשנות את פני דרום תל אביב, ולהפיק את אותן העוצמות של מרכז עזריאלי. חברת דלק מוטורס היא השוכרת של השטח של ה-8,000 מ"ר הראשונים שנפתחים בשלב הראשון – 4,000 מ"ר במבנה המזרחי, ו-4,000 מ"ר נוספים במבנה המערבי".

 

לדברי עו"ד דורון ספיר, מ"מ וסגן ראש עיריית תל אביב-יפו, ויו"ר ועדת התכנון והבנייה, "הפרויקט בלה גוארדיה להקמת מגדלי תעסוקה ומגורים בין רחוב המסגר לנתיבי איילון נבנה בימים אלה ומוציא מהכוח אל הפועל את מדיניות והוראות תכנית המתאר לעניין המע"ר המטרופוליני. מטרת התכנית היא פיתוח רצועת התעסוקה הממוקמת ממערב לתוואי נתיבי איילון והקמת מתחם הכולל עירוב שימושים של תעסוקה, מגורים, מסחר ושימושים ציבוריים תוך מיצוי יתרונות המיקום בצומת דרכים ראשיות ובקרבה לתחנת רכבת ההגנה. הבינוי המוצע כולל שני מגדלים לאורך רחוב החרש".

 

בית מאזדה פורד בדרום תל אביב (הדמיה) בית מאזדה פורד בדרום תל אביב (הדמיה) צילום: באדיבות ויתניה

 

לפי העירייה, עיקרי הוראות התכנית הם: שינוי ייעודי הקרקע בשטח התכנית מתעשייה לתעסוקה, קביעת התכליות והשימושים המותרים בייעוד תעסוקה הכוללים את כל השימושים המותרים בתכנית 1043א' ובנוסף שימושים למסחר, מבני ציבור, מגורים ומלונאות בהתאם להוראות תכנית המתאר העירונית. יחד עם זאת, סך כל זכויות הבנייה בתכנית עומד על 161,920 מ"ר עיקרי לתעסוקה, מסחר ומגורים. מתוך סך השטחים יוקצו שטחי מגורים עבור 200 יחידות דיור ושטחים בנויים עבור שימושים ציבוריים. עוד נמסר מהעירייה כי נקבעו הוראות בינוי ועיצוב אדריכלי ליצירת מתחמים המשלבים בנייה לגובה (עד 40 קומות) ובנייה נמוכה מגדירת דופן (עד שש קומות) לנתיבי איילון ולחזית רחוב החרש הכוללת חזית מסחרית. התכנית אף כוללת מערך של שטחים פתוחים למעבר הולכי רגל ולרווחת הציבור, וכן הרחבת מדרכות לאורך רחוב החרש. "מתוך כלל שטחי הבנייה בתכנית יוקצו 7,000 מ"ר לשימושים לצורכי ציבור", מוסיף עו"ד ספיר.

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"