$
נדל"ן בינ"ל
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

למכירה: בית הנופש ששכרה משפחת אובמה במרת'ס ויניארד

בית צ'ילמרק באי הנופש לעשירים והמפורסמים בניו אינגלנד עומד למכירה. תג המחיר: 17.75 מיליון דולר בלבד

דניאל דותן 10:2212.12.17

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

בית צ'ילמרק (The Chilmark House) באי מרת'ס ויניארד (Martha's Vineyard) במזרח ארצות הברית, שבו הנשיא לשעבר ברק אובמה ובני משפחתו שהו בחופשות, עומד בימים אלה למכירה תמורת 17.75 מיליון דולר. במהלך שנת 2013, הנשיא ה-44 של ארצות הברית נהג לבלות עם רעייתו מישל ובנותיהם מליה אן ונטשה בבית בגודל 650 מ"ר, שם הם העבירו את זמנם במשחקי גולף, רכיבה על אופניים ברחבי האי ונהנו מזמן איכות משפחתי מוקפים באנשי השירות החשאי.

 

משפחת אובמה משפחת אובמה צילום: גטי אימג'ס

 

בית הנופש שצולם על ידי הצלם אוון ג'וזף (Evan Joseph) כולל שישה חדרי שינה וחמישה חדרי רחצה מאובזרים באמבטיות שיש, ועומד על שטח של תשעה וחצי דונם. הקומפלקס המרהיב מספק נוף לים מבעד לחלונות ענקיים ובאמצעות עיצוב חכם. מי שיבחר לרכוש את בית הנופש של הנשיא לשעבר ייהנה מרצפות עץ אלון ואבן גיר מחוממות, כמו גם מאח עשוי בטון. הארכיטקט החתום על התכנון המחודש של בית צ'ילמרק הוא ריק סונדברג (Sundberg) מפירמת SKL. ב-2013 תומחר הבית ב-7.6 מיליון דולר, כלומר, במהלך ארבע השנים האחרונות ערכו של הבית בשוק עלה בכ-133%.

 

כפי שהמגזין ארכיטקטורל דייג'סט (Architectural Digest) מדווח, "זוהי דרך להחזיק פיסת היסטוריה נשיאותית ולקבל חוף פרטי בו זמנית". הסיבה: מחיר הבית כולל תמונות אמנותיות של הנשיא אובמה והגברת הראשונה משנת 1996.

 

בית צ'ילמרק במרת'ס ויניארד בית צ'ילמרק במרת'ס ויניארד צילום: Evan Joseph

 

הבחירה של הסלבס

מרת'ס ויניארד הוא אי במדינת מסצ'וסטס, במימי האוקיינוס האטלנטי מדרום לקייפ קוד. זהו האיש הגדול ביותר מול החוף המזרחי של ארצות הברית שאינו מקושר ליבשת באמצעות גשרים, כך שהגישה אליו תהיה באמצעות מטוס או תיארך כ-45 דקות במעבורת. גודלו של האי כ-226 קמ"ר, אוכלוסייתו מונה כ-16 אלף נפש וצפיפות האוכלוסין עומדת על 62 איש ואישה לקמ"ר. בקצהו הצפוני של האי, הממוקם באזור ניו אינגלנד (קונטיקט, מיין, מסצ'וסטס, ניו המפשייר, ורמונט ורוד איילנד) והמאופיין בנוף של עיירות ציוריות, מגדלורים, חופים חוליים ואדמות חקלאיות, נמצא נמל טיסבורי (Tisbury) שמשמש המרכז המסחרי של האי. מרת'ס ויניארד ידוע בארצות הברית כבחירתם של סלבריטאים רבים מתעשיית הבידור, עשירי אמריקה, פוליטיקאים ואחרים.

 

שוק הנדל"ן במרת'ס ויניארד

מגמת מחירי הנדל"ן באי מרת'ס ויניארד נותרה יציבה עד התקופה האחרונה. בשנת 2016 נמכרו באי 575 בתים, כשמחיר המכירה הממוצע עמד על 1.044 מיליון דולר, והמחיר החציוני על 670 אלף דולר. שוק בתי היוקרה נותר חזק בשנת 2016 שבה נרשמו 139 מכירות מעל למיליון דולר. בשנת 2017, המחיר החציוני של בית באי עומד על 787,200 דולר. עד כה השנה, נמכרו 326 דירות מגורים במרת'ס ויניארד – מדובר בעלייה של 8.3% לעומת 301 הדירות שנמכרו באותה תקופה ב-2016.

 

בית צ'ילמרק בית צ'ילמרק צילום: Evan Joseph

 

בתוך משפחת אובמה

צלם הבית הלבן לשעבר, פיט סוזה, פרסם באחרונה את ספרו "אובמה: דיוקן אינטימי" ("Obama: An Intimate Portrait: The Historic Presidency in Photographs"), שבו הוא מתאר כיצד הנשיא לשעבר איזן את חיים הפוליטיים עם חיי המשפחה. "הוא היה מסוגל לאזן בין העבודה והבית", כותב סוזה. "זה היה חשוב לו מאוד. הוא היה מנסה להגיע הביתה לארוחת ערב מדי יום בשעה 18:30 ולאחר הארוחה היה חוזר לעבוד בחדר הסגלגל".

 

עוד מתאר סוזה בספרו: "לעתים קרובות, בזמן הארוחה השיחה סבבה סביב סאשה ומליה ולאו דווקא סביב ברק אובמה. כאשר הוא התבקש לספר על היום שלו, לרוב הוא היה מגלגל את עיניו ומתחמק. הוא מאוד אהב לבלות בחיק משפחתו, ותמיד נמשך למקום המשפחתי בחיק אשתו ובתו". סוזה מציין כי ביקר במשרדו החדש של אובמה בוושינגטון לפני כחודשיים ובמדף מאחורי השולחן יש תמונה שסוזה צילם של סאשה ומליה כשהתארחו בארוחת ערב אצל ראש ממשלת קנדה.

 

הכתבה תורגמה בחלקה מאתר .travelandleisure 

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"