$
משפטיפ

מה חשוב בפגישה ראשונה עם לקוח בפשיטת רגל?

חייב אשר הבין ובחר באפשרות של כניסה להליך פשיטת רגל מכיר בעובדה שרק במסגרת הליך זה יוכל להתמודד עם חובותיו ובבוא היום לפתוח דף חדש

בשיתוף משפטיפ - עו״ד אורי גילת 12:2029.11.17

חייב הנמצא במצב הלא פשוט בו הוא מתמודד עם חובות כספיים משמעותיים מבין כי האפשרות לפתוח בהליך פשיטת רגל הינו מתבקש. לקוחות שלי, בעבר ובהווה, אשר מבינים ומפנימים את סיטואציה בה הם נמצאים נוטים לשתף פעולה עם עורך הדין באופן מלא ומטיב, כאשר לנגד עיניהם ניצבת המטרה של קבלת הפטר מחובותיהם וחזרה להתנהלות כלכלית תקינה.

 

על מנת לבחון לעומק ולהכיר כל תיק של חייב יש צורך לבחון את הסיטואציה בה הוא נמצא. על החייב להבין ולהפנים שעורך הדין המייצג אותו בהליך פועל למענו ולטובתו והוא יוכל לעשות כך כשכל הקלפים פרוסים וגלויים על השולחן.

 

חשוב לומר ללקוח שמה שנאמר במסגרת הפגישה "נשאר בחדר הזה", זאת גם בגלל שאנו עורכי הדין חבים חובת סודיות וחיסיון כלפי הלקוח, ולכן חשוב שהלקוח ידע זאת וירגיש בנוח לספר לעורך הדין את מצבו המדויק מבחינה רפואית, כלכלית, אישית וכן הלאה. חשוב לנו להבהיר, כאנשי מקצוע המעניקים שירות בעל משמעות מרחיקת לכת להמשך חייו של הלקוח, את הלויאליות וחוסר השיפוטיות כלפי החייב שמגיע אלינו על מנת שנוביל אותו למחיקת חובותיו בהליך הנכון ביותר עבורו. יכולתו של עורך הדין לאפשר לחייב תחושת ביטחון, ולאפשר לו לבטוח בו ובצוותו מהווה אבן דרך משמעותית להמשך התהליך. רק כך ניתן להבטיח שיתוף פעולה מלא מצדו תוך הבנה שמדובר באינטרס משותף וברצון המשרד לעזור ולסייע.

 

מעבר למטרה החשובה בביסוס מערכת יחסים בטוחה בין עורך הדין וצוותו לחייב, חשוב להכיר כמה שיותר לעומק את הסיטואציה בה הוא נמצא. לפני שנתחיל לבדוק ולבחון את המסמכים עמם הגיע, נבקש לשמוע ממנו את השתלשלות האירועים שהביאו אותו למצב בו הוא נמצא כיום. בין היתר, חשוב מצדנו ללמוד את התנהלותו הכלכלית עד היום, ומה שורש הבעיה, ובין היתר מטרתנו היא למצוא פתרונות ודרכים לצמצום הגירעון הכלכלי החודשי שהביאו אותו למצב של חדלות פירעון.

 

עו"ד אורי גילת עו"ד אורי גילת צילום: תמר זליג

 

בפגישה חשוב להבין האם הסיטואציה בה הוא נמצא מהווה דפוס שחוזר על עצמו, האם בעבר התמודד עם חובות ברמה דומה ואם כן כיצד פעל. לקוחות רבים מגיעים לפגישה לאחר שפעלו בדרכים אחרות ואף אצל עורכי דין אחרים על מנת לנסות ולהשיב את מקצת וכלל החובות. לנו כמובן חשוב להכיר את דרכי הפעולה שנעשו עד כה, בין אם מדובר על פעולות במסגרת החוק ובין אם על ניסיונות שנעשו בעזרת גורמים מפוקפקים דוגמת הלוואות מן השוק האפור.

 

על החייב לפרוס בפנינו את "מפת החובות" המעודכנת ביותר ובכללה את החובות הקיימים ואף את החובות העתידיים שנפרסו לו על ידי נושיו. הכרת סך החובות מעניקה תמונה רחבה וברורה המשפיעה על היקפו של התיק ודרך הטיפול בו. כמו כן חשוב להכיר ולדעת מי הם הנושים, מה היא חלוקות החובות ביניהם, כמה מהם הן מסגרות ממשלתיות, בנקים, חברות אשראי, חברות בע"מ ובעלי עסקים פרטיים. חשוב במהלך הפגישה לנתח ביחד עם הלקוח את הנתונים ולבדוק מהי פריסת התשלומים אליה יכול להתחייב וזאת על פי בחינת צפי הכנסותיו העתידיות כמו גם בחינת פוטנציאל הכנסה היה וקיים כזה.

 

כמו בכל תחום משפטי על החייב להגיע מצויד במלוא המסמכים הנוגעים לעסקיו ולחובותיו. למסמכים שנאספו משמעות רבה ביכולתו של עורך הדין וצוותו לקבל תמונה ברורה המחזקת את שתיאר החייב וכמובן להשלים מידע שהחסיר או לא ידע לפרשו בצורה נכונה. חשוב כי בטרם הפגישה יאסוף החייב כמה שיותר מסמכים הנוגעים למצבו, יסדר ויקטלג אותם על פי נושאים ובסדר כרונולוגי על פי התאריך המופיע בכל מסמך.

 

שאיפתנו היא כי כבר בפגישה הראשונה נוכל לקבל תמונה ברורה דיו אודות מצבו של החייב וזאת בכדי להוציא לפועל פעולות חשובות ודחופות אשר יניעו תחילתו של תהליך הבראה במסגרת הליך פשיטת הרגל. היכולת לקבל תמונה ברורה ומלאה בעזרתו של החייב הינה קריטית לצעדים הראשונים שננקוט שיש ויצמצמו את הנזק הכספי העתידי של החייב.

 

הגעתו של החייב לפגישה ראשונה היא שיוצרת עבורו ועבור עורך דינו את המשך מסלול הטיפול בחובותיו. לנו במשרד כלים רבים להבטיח את מחויבותו של החייב לתהליך פשיטת הרגל וזאת על מנת ליצור רצף מתמשך של תהליך הכולל בתוכו שילומים בזמן ועמידה בכל הנדרש על ידי בית המשפט. עבודה יד ביד עם עורך הדין תבטיח את הצלחתו של הליך פשיטת הרגל שיביא, בסופו של יום, להביא לפתיחתו של דף חלק בחייו של החייב.

 

עו"ד אורי גילת מייצג חייבים בלבד מכל חלקי הארץ בהליכי פשיטת רגל והסדרי נושים.

 

למידע נוסף מלאו פרטיכם
*
*
* שדה חובה
שלחו
בטל שלח
    לכל התגובות
    x