• תפריט
נדל"ן בינלאומי

5 שכונות בניו יורק שרשמו עליות מחירים מפתיעות

שוק הדיור בתפוח הגדול רשם השנה נסיקת מחירים בכמה מוקדים לא ממש צפויים: דירוג חמשת השכונות הכי חמות בניו יורק היום

דניאל דותן 13:5915.11.17

בשיתוף זירת הנדל"ן

 

עלייה במחירי הנדל"ן אמנם אינה קונספט מפתיע במחוזותינו, כמו גם ברחבי העולם. אולם עליית מחירים מפתיעה בשכונה מסוימת מהווה אינדיקציה לשינויים משמעותיים שנערכו במקום, כגון: בניינים חדשים שנבנו באחרונה בשכונה, פרויקטים של בנייה יוקרתית, מעבר של אישיות מפורסמת למקום, וכן הלאה. כלומר, עליית מחירים בשכונה ספציפית בהחלט מעידים על שינוי ממשי בנוף.

 

על פי בדיקה של אתר StreetEasy, ביחד עם עיון ברשומות מחלקת הכספים של עיריית ניו יורק, נתגלו נתונים מעניינים למדי. הבדיקה מתייחסת לדירות שנמכרו ברבעון השלישי של שנת 2017, בהשוואה לדירות שנמכרו בתקופה המקבילה בשנת 2016, רק בשכונות שבהן בוצעו לפחות 25 מכירות. על ידי כך זוהו חמשת השכונות שבהן המחירים עלו באופן מפתיע בשנה האחרונה.

 

ג'מייקה אסטייטס, קווינס

• מחיר מכירה ממוצע: 435,440 דולר

• עלייה ממוצעת במחיר: 186%

• מספר המכירות שנרשמו: 34

 

בשכונת ג'מייקה אסטייטס (Jamaica Estates) בלב רובע קווינס, הנושקת לאוניברסיטת סנט ג'ון ממערב ולפארק קונינגהאם ממערב, מחיר ממוצע לדירה עלה באופן אסטרונומי ב-186%. הבתים שנמכרו ברבעון השלישי של 2017 היו יקרים הרבה יותר מאשר אלו שהוצעו בשוק באותה התקופה בשנה החולפת. לדברי מומחים, הגורמים שהביאו לעליית מחירי הדירות המשמעותית, מלבד העובדה שהנשיא ה-45 של ארצות הברית דונלד ג'יי טראמפ גדל בשכונה בילדותו, הם צמיחה משמעותית באוכלוסייה מאז שנת 2011 וגישה נוחה לרכבת התחתית של ניו יורק סיטי (קו רכבת F) ולרשת הרכבות של לונג איילנד.

 

בית עם 3 חדרי שינה בקלירוויו שנמכר בספטמבר האחרון תמורת 880 אלף דולר בית עם 3 חדרי שינה בקלירוויו שנמכר בספטמבר האחרון תמורת 880 אלף דולר צילום: StreetEasy

 

קלירוויו, קווינס

• מחיר מכירה ממוצע: 650 אלף דולר

• עלייה ממוצעת במחיר: 132%

• מספר המכירות שנרשמו: 51

 

בשכונת קלירוויו (Clearview), בצפון רובע קווינס, נצפתה הצמיחה השנייה בגודלה מבין כל השכונות בניו יורק. המחירים שנרשמו השנה עלו ב-132% עם יותר מ-50 בתים שנמכרו ברבעון האחרון. מה שמייחד את השכונה הוא גודל הפרישה של הבתים. ניתן למצוא בשכונה בתים חד משפחתיים ולקבל למעשה בית גדול בהרבה ביחס לרמות מחירים דומות במנהטן או בברוקלין.

 

בית חד משפחתי בליטל נק שנמכר ביולי האחרון תמורת כמעט מיליון דולר בית חד משפחתי בליטל נק שנמכר ביולי האחרון תמורת כמעט מיליון דולר צילום: StreetEasy

 

ליטל נק, קווינס

• מחיר מכירה ממוצע: 607,500 דולר

• עלייה ממוצעת במחיר: 117%

• מספר המכירות שנרשמו: 80

 

שכונת ליטל נק (Little Neck) בקווינס מדורגת במקום השלישי ברשימת השכונות שבהן המחירים עלו באופן בולט, עובדה המצביעה על העניין הגובר בקווינס. למרות המרחק היחסי של השכונה ממנהטן, עניין הרוכשים ברבעון האחרון הוכיח את עצמו, עם יותר מ-80 בתים שנמכרו, יותר מהמכירות בג'מייקה ובקלירוויו. למרות שמחיר המכירה שנרשם בליטל נק אינו גבוה כמו בקלירוויו, מספר המכירות הגדיל באופן משמעותי את הסכומים שהושקעו בשכונה. פער המחירים מצביע על כך שהיצע הדיור בשכונת ליטל נק יכול להתנדנד באופן קיצוני מרבעון לרבעון ואפילו משבוע לשבוע.

 

מידטאון-דרום מנהטן

• מחיר מכירה ממוצע: 1,339,591 דולר

• עלייה ממוצעת במחיר: 107%

• מספר המכירות שנרשמו: 36

 

שכונת מידטאון-דרום (Midtown South) מנהטן נתחמת על ידי רחוב 45W מצפון, רחוב 29W מדרום, שדרת לקסינגטון ממזרח והשדרה התשיעית ממערב. זו למעשה השכונה היחידה במנהטן שנכנסת לרשימה. בניגוד למרכז העיר, שם ממוקמים בנייני דירות יקרים לאורך רחוב 57W, בחלק הדרומי של מרכז העיר המחירים יחסית זולים יותר. עם זאת, עם מחיר מכירה ממוצע של 1.34 מיליון דולר ומעל 100 אחוז צמיחה במחיר בשנתי, השכונה הזו בהחלט התייקרה בצורה קיצונית. ברבעון הקודם של השנה נרשמו במרכז דרום מנהטן 11 מכירות בשדרות מדיסון בבנייני יוקרה שתוכננו ופותחו על ידי האדריכל קארל פישר, כך שניתן להבין כי המכירות במדיסון השפיעו על מחירי הדיור של האזור כולו.

 

בית טיפוסי בשכונת אלמהרסט, קווינס בית טיפוסי בשכונת אלמהרסט, קווינס צילום: StreetEasy

 

אלמהרסט, קווינס

• מחיר מכירה ממוצע: 692,500 דולר

• עלייה ממוצעת במחיר: 69.7%

• מספר המכירות שנרשמו: 126

 

שכונת אלמהרסט (Elmhurst) ממוקמת בלב רובע קווינס ונחצית על ידי שדרות קווינס. גם השכונה הזו הצטרפה באחרונה לרשימת השכונות "החמות" לרכישת דירות בניו יורק, זאת בזכות האוכלוסייה הצומחת, הקרבה לרכבת התחתית (קווים F, M, R ו-E) והבתים המשותפים המוצעים למכירה. ברבעון הקודם של השנה נמכרו דירות בשכונה בשווי של כמעט מיליון דולר, מה שהעצים את ערך השכונה באופן משמעותי.

פאנל מסחרי ארהב זירת הנדלן
מגוונים את התיק: האם זה הזמן להשקיע במרכזים מסחריים בארה"ב?
פאנל צפון זירת הנדלן
"הסכמי הגג לא יספיקו": כך יבואו זוגות צעירים לצפון