$
פרויקטים

הכתבה הזאת תציל את החיים שלכם ותחסוך לכם לא מעט כסף על הדרך

משרד התחבורה מעניק הטבה משמעותית באגרות הרישוי לבעלי רכבים שיתקינו מערכות בטיחות מצילות חיים לשילוב ברכבים שיוצרו בין השנים 2000-2017.

בשיתוף AWACS 17:0419.10.17
מערכת AWACS RD140 המשווקת מערכות התרעה מבית SDS, היא היחידה המשלבת רדאר ומצלמה זכתה באישור חריג של משרד התחבורה בשל היתרונות המשמעותיים שלה.

אז איך תוכלו לשמור על החיים בדרכים ולחסוך באגרת הרכב? כל הפרטים בכתבה.

 

חבר טוב סיפר לי את הסיפור הבא: "התקנתי מערכת למניעת תאונות דרכים ברכב שלי כדי שהבן החייל שלי יוכל לקחת את האוטו בסופ"ש מבלי שאימא שלו תמות מדאגה ומבלי שאני אפשוט את הרגל מעלויות ביטוח החובה. בחודש הראשון שנאתי את הצפצופים והאורות וההתראות. היום אני פשוט לא מוכן לעלות לרכב בלי המערכת הזאת".

 

 צילום: מירב קומש

 

אכן מערכות ההתראה למניעת תאונות דרכים, או בשם שקיבלו ממשרד התחבורה – מערכות בטיחות מצילות חיים, יצרו מציאות חדשה לחלוטין עבור הנהגים. לראשונה, מאז המצאת הרכב, המערכת מאפשרת קבלת התראות על מצבים מסוכנים תוך מתן התראה מספקת על מנת שהנהג יוכל להחזיר את תשומת הלב לכביש ולנעשה בו ולתקן את הנהיגה.

 

מערכות אלה זכו לאחרונה לאמון משרד התחבורה, כאשר שר התחבורה – ישראל כץ הודיע כי כל בעל רכב שיתקין מערכת בטיחות מצילת חיים, יזכה להחזר של 1500 שקלים באגרת הרישוי. במקביל הודיע השר כי בכוונתו לחייב את יבואני הרכב להתקין את המערכות הללו לכל הרכבים החדשים המגיעים לישראל.

 

מצילים חיים וחוסכים ברישוי הרכב

לפי התקנה החדשה של משרד הרישוי, שנכנסה לתוקף בספטמבר האחרון, כל רכב פרטי או מסחרי שיוצר בין השנים 2000-2017 יקבל החזר של 1,500 שקלים, הפרוסים לשלוש שנים עם התקנת מערכת הכוללת בקרת סטייה מנתיב ושמירת מרחק מלפנים.

 

כדי ליהנות מההטבה, על בעל הרכב להתקין מערכת בטיחות מאושרת, באמצעות מתקין מורשה. המתקין ידווח למשרד התחבורה על התקנת המערכת, וההטבה תופחת אוטומטית מדמי אגרת רישוי הרכב. לאחר ההתקנה יקבל בעל הרכב אישור מהמתקין, המהווה אסמכתא למקרה של בעיה בקבלת ההטבה.

 

מערכת בטכנולוגיית רדאר – הבטוחה ביותר!

AWACS משווקת מערכות התרעה מבית SDS, אחת משתי החברות שנבחרו על ידי משרד התחבורה מציעה שתי מערכות:

הראשונה –CM107 מבוססת מצלמה, בשילוב צגLED מתקדם המאפשר תצוגה אופטימלית גם תחת תנאי שמש מסנוורת. המערכת כוללת 6 סוגים של התרעות מצילות חיים וביניהן: סטייה מנתיב, אי שמירת מרחק, התרעה על סכנת התנגשות בהולכי רגל ורוכבי אופניים, זיהוי תמרורי מהירות וחריגה מהמהירות המותרת, אזהרה מפני התנגשות ברכב שמלפנים, בדרכים עירוניות ובין עירוניות. המערכת מציעה בנוסף פונקציה בלעדית STOP&GO, התרעה על תחילת נסיעה ברמזור- לאחר עצירה מאחורי רכב ברמזור, המערכת תספק תזכורת לנהג כי הדרך התפנתה וניתן להמשיך בנסיעה.

 

 צילום: מירב קומש

 

בנוסף, AWACS משווקת מערכות התראה מבית SDS מציעה מערכת נוספת: RD140. מערכת בטכנולוגיית רדאר, היחידה בישראל ובלעדית. המערכת מאפשרת פעילות מלאה של המערכת בראות לקויה: בחושך מוחלט ובמצבי קרינת שמש חזקה המביאה לסנוור, כמו גם בתנאי מזג אוויר קשים כמו גשם, סערה, ערפל, שלג ועוד. הודות לשילוב בין המצלמה לרדאר, רמת ההתרעה והדיוק היא הגבוהה ביותר מכל המערכות הקיימות בשוק.

 

משרד התחבורה הכיר ביתרונותיה הייחודיים של הפתרון המתקדם של AWACS משווקת מערכות התרעה מבית SDS המשלב רדאר ומצלמה ומאפשר באופן מיוחד את שיווקה תחת המהלך של המשרד בשל תרומתה המרשימה לבטיחות הנהג והנוסעים. מחיר המערכת, באישור של משרד התחבורה הוא: 3850 שקלים.

 

אורלי יוסף – מנכ"ל AWACS משווקת מערכות התרעה מבית SDS אומרת בהקשר זה: "אנו שמחים על כך שמשרד התחבורה הכיר ביכולות של מערכת הרדאר וביתרונות הייחודיים של הטכנולוגיה המשולבת בה כמצילת חיים 365 ימים בשנה, 24/7. המערכת שכלולה בתקנת משרד התחבורה ומתומחרת בעלות יקרה יותר בשל יתרונותיה היחודיים, מעניקה הגנה מלאה לנהגים ונהגות, בשגרה ובתנאי כביש מסוכנים הנגרמים בשל מזג אוויר קיצוני וחושך. אני מאמינה כי הנהגים הישראלים יאמצו בחום את היכולת להגיע הביתה בשלום".

 

נהג חדש במשפחה? AWACS חוסכת לכם ובגדול!

חברות הביטוח* החליטו לאמץ לליבן את מערכת AWACS משווקת מערכות התרעה מבית SDS ואחיותיה כבר לפני מספר שנים. נהגים שמוכיחים את קיום המערכת ברכב מקבלים הנחה משמעותית בביטוח* החובה והמקיף לרכב. הדבר בולט ביתר שאת כאשר מדובר בנהגים חדשים. חברות ביטוח נוהגות להעלות את הפרמיה לנהגים חדשים באלפי שקלים במהלך שש השנים הראשונות לנהגים חדשים.

 

אם יש נהג חדש במשפחה, אפשר לחסוך אלפי שקלים בפרמיות באמצעות אספקת אסמכתא לחברת הביטוח* כי ברכב הותקנה מערכת AWACS משווקת מערכות התרעה מבית SDS למניעת תאונות. בכך ניתן לחסוך 15-20% ממחיר הביטוח* לנהג חדש ולוודא כי יש ברכב נהג מלווה ששומר על חיי הילד שלכם גם שאתם לא ברכב.

 

רדאר + מצלמה = מניעת תאונות בכל שעה ובכל מצב

חלק מהמערכות למניעת תאונות נשענות על מצלמה בלבד, המספקת את ההתראות בתנאים של ראות סבירה ומזג אוויר רגיל. עם זאת, הסכנה להיות מעורב בתאונות דרכים עולה בעשרות מונים בשעות הלילה ובתנאי מזג אוויר חריגים, כאשר הראות קשה.

 

מערכת הרדאר RD140 של AWACS משווקת מערכות התרעה מבית SDS היא היחידה המעניקה פתרון לכל מצבי הנהיגה, לאורך כל השנה ובמשך כל שעות היום. המערכת משלבת התראות המתקבלות מהמצלמה ומהרדאר ולכן מסוגלת להתריע על מצבים מסכני חיים בשעות הלילה המאוחרות, בכבישים שאינם מוארים, בתנאים של מזג אוויר קיצוני כגון גשם, ערפל ושלג ולא פחות חשוב – בתנאים של קרינה חזקה מאוד הגורמת לסנוור. המערכת של AWACS משווקת מערכות התרעה מבית SDS מעניקה פתרון מלא ובטוח 24/7, 365 ימים בשנה.

 

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

 

*הנחה בביטוח החובה לרכב- ניתן לבדוק האם הינך זכאי להנחה באתר משרד האוצר "מחשבון ביטוח חובה לרכב"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x