שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרויקטים

חרדים לעתיד הכלכלה

רן קויתי: "זיהינו את הצורך של היזמים מהמגזר החרדי בהכוונה מקצועית הנוגעת לניהול העסק על היבטיו השונים והתוצאות מעוררות התפעלות"

בשיתוף מעוף 10:2227.06.17
נושא שילוב החרדים בשוק התעסוקה בישראל נחשב לבוער מזה שנים, כחלק מהרצון להביא לשיפור במגזר זה הקים לאחרונה מעוף מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה –  מסלול הדרכה ייעודי למגזר החרדי שיעזור להגדיל את שילובם בתעסוקה יזמית בישראל.

 

האוכלוסייה החרדית צומחת בקצב מהיר מזה של האוכלוסייה הכללית בישראל: נכון לשנת 2014 החברה החרדית היוותה כ-11% מאוכלוסיית ישראל. בעשורים הקרובים מגמה זו צפויה להתגבר. על פי התחזיות קצב גידולה עומד בממוצע על כ-4% בשנה בעוד שקצב הגידול של כלל האוכלוסייה עומד על כ-2% בלבד. עד כה, תרומתם לצמיחת התוצר המקומי נמוכה אך במגמת שיפור מתמדת, נכון לשנת 2015 שיעור תעסוקת הגברים החרדים עומד על כ-50% בעוד ששיעור התעסוקה הכללי במשק עומד בממוצע על כ-69%.

 

כחלק מצורך המשימה לשלב כח אדם חרדי בשוק התעסוקה נדרש לגשר בין היתר על פערי התרבות בין שני המגזרים, הנובעים בעיקר מדעות קדומות במגזר החרדי ובמגזר הכללי כאחד.

 

עידוד יזמות בקרב הציבור החרדי הוא אחד הכלים האפקטיביים ביותר בקידום הצורך הלאומית - המשך צמיחת התוצר וחיזוק הכלכלה. כך יכולים בני ובנות המגזר לספק פתרונות ומוצרים המתאימים בדיוק לקהל היעד שלהם, לספק מקומות עבודה המותאמים לסגנון החיים של הקהילה וחשוב מכל – להשתלב בשוק העבודה באופן הרמוני ועם פוטנציאל צמיחה מבטיח.

 

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה גיבשה מסלול הדרכה וייעוץ ייעודי לאוכלוסייה החרדית, הזוכה לפופולאריות רבה עליו יורחב בהמשך. המסלול מסייע באופן ישיר לשיפור הפריון במשק הישראלי ולשילובם של חרדים במגזר העסקי

 

עידוד עסקים קטנים במגזר החרדי נושא פרי

 

"הנתונים העולים מן השטח מוכיחים כי בעלי העסקים הקטנים במגזר החרדי מהווים כוח עבודה איכותי ואמין הצמא להצלחה" מסביר רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. עוד מוסיף קויתי כי "זיהינו את הצורך של היזמים מהמגזר בהכוונה מקצועית הנוגעת לניהול העסק על היבטיו השונים והתוצאות מעוררות התפעלות".

 

האמביציה והרצון קיימים וכעת, באמצעות כלים פרקטיים המוענקים בהדרכות שלנו ובליווי שלאחריהן, נרשמות הצלחות משמעותיות בהקמת, ניהול וצמיחה עסקים קטנים במגזר. כיום מעניקה "מעוף" הכשרות לקהל החרדי בבני ברק, ירושלים וערד וההתעניינות בהם הולכת וגוברת בקצב מדהים"

 

 צילום: גיא אסייאג

 

שילוב חרדים ביזמות עסקית – מפתח לצמיחה במשק הישראלי!

 

נושא התעסוקה והעסקים הקטנים והבינוניים במגזר החרדי מהווה סוגיית מפתח בחברה הישראלית וממשלת ישראל, בהובלתו של משרד הכלכלה והתעשייה , משקיעים משאבים רבים בפיתוח תכניות מתאימות שמטרתן לקדם את שילובם בעבודה.

 

על פי נתוני הלמ"ס ניכר כי בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במספר החרדים הפותחים עסקים וכן המועסקים בחברות עסקיות במשק אך המספרים רחוקים מלהשביע רצון. הסיבות לדבר נובעות מהבדלי תרבות בחברה החרדית, החינוך החרדתי בדרך כלל ללא מקצועות ליבה מה שמוביל , להעדר ידע מקצועי במזמן שמקביליהם במגזר הכללי כבר בתהליכי מיון באוניברסיטאות מה שמצריך את הגברים החרדיים להיכנס לשוק העבודה בשלבים מאוחרים יותר של חייהם. מעבר לכך חוסר הבשלות שעדיין קיימת במגזר הכללי לגייס עובדים מהמגזר החרדי משפיעה על שילובם של חרדים בשוק העבודה.

 

במקביל, הנתונים מעידים כי רמת ההשתכרות של הקהל החרדי ביחס לציבור החילוני נמוך משמעותית. עובדות אלו, למרות מגמת שיפור מתמדת, מביאות את הקהל החרדי לפתיחת עסקים עצמאיים, המעניקים להם גמישות רבה ביחס למשרות בחברות מסחריות מן השורה ומאפשרות להם לשמר מסגרות עבודה נוחות ומוכרות ביחס לאלו המוצעות מחוץ לעולמם המוכר.

 

נתון נוסף המעיד על הרצון העז הקיים במגזר החרדי להשתלב בשוק העבודה הוא העלייה הדרמטית במספר הסטודנטים החרדיים: עלייה של מאות אחוזים ביחס לשנים קודמות. במקביל, ניתן להבחין בבירור כי מספר הגברים היוצאים ללמוד במסגרות שונות להשכלה נמצא אף הוא בעלייה מתמדת. על פי הנתונים שנאספו מסניף מעוף בבני ברק ניתן להבחין כי מספר הגברים הנוטלים חלק בקורסי היזמות של השלוחה עומד על כ-45% ממספר המשתתפים.

 

מעוף מציגה: תכנית מותאמת ונגישה למגזר החרדי

 

"יוזמים עסק" היא תכנית הדגל של מעוף בקרב המגזר החרדי.פגישת הכוונה וקורס "יוזמים עסק" מורכב מ- 14 מפגשים ו 56 שעות אקדמיות ומעניק כליםוסיוע משמעותיים לפיתוח יזמים ויזמיות חדשים במגזר.

 

העלות לקורס מותאמת גם היא למגזר החרדי, באמצעות סבסוד מעמיק יותר מהרגיל, כדי להביא למקסימום מוטיבציה להשתתף בקורסים. במקביל, העלות כוללת מפגשים אישיים וליווי אחד על אחד במקביל לקורס ואחריו.

 

בנוסף למסלול יוזמים עסק, מעוף מציעה ייעוץ והדרכות לעסקים קיימים, שמטרתם לסייע לבעלי העסקים לנהל את העסק וליישם אסטרטגיות צמיחה במגוון תחומים: יעוץ פיננסי, שיווקי ומימוני.

 

הקורסים מתקיימים בבני ברק, ירושלים ובערים נוספות כגון ערד, אלעד, אשדוד, מודיעין עלית, בית שמש ועוד.

 

מדיה חברתית לקהל החרדי – יש דבר כזה!

 

"הפעילות אל מול הקהל החרדי דורשת התאמות ברורות, הן ברמת התכנים המועברים והן ברמת השירות המוגש" אומר תומר לשם, מנהל סניף מעוף בבני ברק ומרכז העסקים בעיר, " הסניף שלנו ערוך ומוכן לייצר עבורם חממה לימודית מתאימה באמצעות הקפדה על נושאים דוגמת פנייה שיווקית נאותה, הפרדה מגדרית בקורסים ומתן ייעוץ וליווי עסקי על ידי כוח אדם מתאים המכיר את אופי הפעילות במגזר ומודע לרגישות אותה יש להפגין".

 

"ההתאמה נערכת גם ברמת התוכן", מוסיף, "דוגמה טובה להתאמה היא עניין השימוש ברשתות החברתיות. אחד הפרקים המרכזיים בקורסי היזמות הינוהדרכה בנושא שיווק ומכירות אשר משלב בתוכו גם את עולם השיווק הדיגיטלי . בעיני הקהל החילוני העניין נתפס כלגיטימי אך בקרב המגזר החרדי מדובר בנושא רגיש מאוד ויש להעבירו באופן מותאם למגזר. בנוסף, אנו מקפידים לשלב בקורסים שלנו תכנים חיוניים באמצעות שיתופי פעולה עם אנשי עסקים מן המגזר לצד תכנים מן ההלכה הנוגעים לסוגיות דוגמת מכירות וכישורי משא ומתן מן העולם העסקי. התגובות שאנו מקבלים מן השטח נהדרות ומספר הסטודנטים בהכשרות ובליווי העסקי נמצא בסימן עלייה מתמדת"

 

הפעילות של מעוף מייצרת עניין רב בקרב הקהל החרדי. בשנת 2016 נפתחו עבור הקהל החרדי כ-50 קורסי יזמות עסקית ולמעלה מ-1500 יזמים קיבלו ייעוץ עסקי הכולל בדיקות כדאיות וליווי בהקמת העסק, שירות ייחודי לשלוחות מעוף הניתן באופן אישי ומותאם לכל עסק ועסק בצורה פרטנית. מאות רבות של עסקים קיימים קיבלו ייעוץ בנושאים דוגמת פיתוח עסקי, וליווי פיננסי ורשת רחבה של קשרים עסקיים הולכת ומתהווה כתוצאה מן הפעילות ומייצרת חממה עסקית משגשגת.

 

למידע נוסף לחצו כאן>>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x