$
פרויקטים

חיסכון פנסיוני בגיל השלישי – משפרים עמדות לקראת היציאה לגמלאות

השיפור המתמיד ברמת החיים והנגישות המשופרת לשירותים רפואיים מאריכים בהתמדה את תוחלת החיים. כספי הפנסיה, שנחסכו במסלולים השונים, אמורים לשמר רמת חיים נאותה, לאוכלוסייה הפורשת לגמלאות, לאורך שנים ארוכות מאי פעם. הארכת תוחלת החיים מחייבת את החוסכים להערכות ותכנון נכונים במטרה להימנע ממחסור. Wobi משנה את הדרך בה ניתן לצרוך מידע אודות החסכונות שלנו. באמצעות ממשק יעיל וידידותי יכולים החוסכים לקבל תמונת מצב עדכנית המהווה נקודת פתיחה מצוינת להבנת מצבם כספי טרם הפרישה.

בשיתוף Wobi 14:0128.05.17
על פי נתוני דו"ח הבריאות העולמי תוחלת החיים בישראל היא מן הגבוהות בעולם. עובדה זו מייצרת מצב בו הפורשים לגמלאות נסמכים, במשך שנים ארוכות לאחר הפרישה, על כספי הביטוח הלאומי ועל כספי החיסכון שנצברו במסלולי החיסכון השונים.

 

גורמים שונים משפיעים על רמת החיים של החוסכים עם הפרישה לגמלאות. עליהם נמנים יוקר המחיה, שירותי הבריאות הייחודיים לגיל השלישי, וסכום החיסכון הפנסיוני של הפורשים.

 

משתנים אלו, מחייבים את ציבור החוסכים להערכות יסודית ושקולה. הצעד הראשון בדרך לתכנון נבון מתחיל בקבלת תמונת מצב בהירה אודות הכספים שנצברו עד כה. כיום קל יותר מאי פעם לברר מהם הסכומים המדויקים אותם צברנו ואילו חברות מנהלות עבורנו את כספי החיסכון. הביאו בחשבון כי ייתכן וקיימים סכומי כסף שנצברו עבורכם במקומות עבודה בהם עבדתם בעבר ואליהם אינכם מפרישים כספים מהרגע בו עברתם למקום עבודה אחר. איתורם של כל כספי החיסכון על המסלולים השונים תנפק תמונת מצב בהירה אודות מצב הפנסיה ותקל בניהול יעיל שיחסוך סכומי כסף ניכרים.

 

על מנת לסייע לכם במלאכת איתור כספים אבודים אלה Wobi מאתרת עבורכם את כל הכספים אותם חסכתם אי פעם במסגרת החיסכון הפנסיוני על מסלוליו השונים ומציגה לכם את כל המידע בצורה ברורה ופשוטה. והכל בפרטיות מלאה ומבלי שפרטיכם יישמרו במאגרי המידע של החברה.

 

ניהול נכון של החיסכון הפנסיוני מסייע בשמירה על רמת החיים לאחר הפרישה לגמלאות ניהול נכון של החיסכון הפנסיוני מסייע בשמירה על רמת החיים לאחר הפרישה לגמלאות צילום: shutterstock

 

אז מה חשוב לדעת לפני הפרישה לפנסיה?

 

אחרי שנים ארוכות של עבודה וחיסכון לפנסיה, המועד בו תפגשו את הכסף שחסכתם מתקרב. לפני שזה קורה, הנה כמה דברים שכדאי לתת עליהם את הדעת, כדי לשפר עמדות לקראת הפרישה:

 

הבינו מהן העלויות הכרוכות בניהול כספי החיסכון– דמי הניהול שגובות מאתנו חברות הביטוח מתחלקים לשניים: סכום קבוע מן השכר החודשי וסכום נוסף מן הסכום השנתי שנצבר בשנת חיסכון בכל שנה! דמי הניהול הנגבים אינם קבועים ומעבר מגוף מנהל אחד לשני יכול להוביל לחיסכון של סכומי כסף ניכרים.

 

פודים חסכונות לפנסיה? עצרו לרגע! - השפעתם של פדיונות מוקדמים דוגמת כספי פיצויים, קופות גמל וקרנות השתלמות טרם היציאה לפנסיה משפיעה משמעותית על הקצבה החודשית לה תהיו זכאים עם הפרישה. חישבו פעמיים לפני שאתם עושים זאת ונסו להבין מה המשמעות. לעתים משתלם יותר לקחת הלוואה מאשר לפגוע בחסכון.

 

הידעתם? גם לחיסכון פנסיוני רמות סיכון שונות– מנהלי ההשקעות בקרנות הפנסיה מציעים לחוסכים מספר מגוון של מסלולים, חלקם סולידיים וחלקם מעט יותר הרפתקנים, במטרה להשיג תשואה עודפת. בידקו את הרכב ההשקעה של החיסכון שלכם ונסו להבין כיצד הוא משפיע על כספכם. לדוגמא, קרן פנסיה המשקיעה אחוזים גבוהים יותר במסלול המורכב ממניות נחשבת לסולידית פחות.

 

זכויות והטבות לאזרחים ותיקים– גמלאים המגיעים לגיל פרישה זכאים, על פי חוק, לשורה של הנחות והטבות מס. מדובר בהנחות על נסיעה בתחבורה ציבורית, תשלומי ארנונה, רכישת תרופות, עמלות בבנקים ועוד. במקביל מתקיימות גם הטבות במס על הכנסה מפיקדונות ותכניות חיסכון. בשורה התחתונה, מדובר בסכומי כסף לא מבוטלים שניתן לחסוך במטרה להגדיל במישרין את תזרים המזומנים הפנוי בפרישה.

 

עבודה לאחר גיל הפרישה– רבים מן הפורשים לגמלאות ממשיכים בעבודה גם לאחר גיל הפרישה. מעבר לתחושת הסיפוק המתלווה לעניין, מדובר גם בהכנסה שוטפת נוספת המגדילה את ההכנסה החודשית. במידה ואתם עובדים לאחר הפרישה, חשוב לערוך תיאום מס נכון על מנת לזכות בכל ההטבות האפשריות.

 

לסיכום, בניגוד לדעה הרווחת, היציאה לפנסיה אינה מהווה את סוף הדרך בכל הנוגע לחסכון הפנסיוני. יתר על כן, כיום רבים מהפורשים מעדיפים להמשיך לעבוד גם לאחר מועד הפרישה.

 

בעבר לא ניתן היה להגיע למידע על החיסכון הפנסיוני שלכם באופן ישיר, מבלי לבזבז זמן יקר בהמתנה לנציג טלפוני או בפגישות עם סוכן ביטוח, במהלכן קשה להבין מה בדיוק הוא אומר ואיך זה משפיע עליכם.

 

כיום המידע זמין, בכל מקום ובכל עת באינטרנט. לאחר הרשמה קצרה למערכת הפנסיה באתר Wobi תוכלו לקבל תמונה בהירה, מובנת ומלאה של החיסכון שלכם ודמי הניהול שאתם משלמים. מכאן תוכלו לבדוק כיצד אתם יכולים לשפר אותו בעתיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x