$
חללי עבודה

לא רק עסקים קטנים: גם פפאיה שוכרת משרדים באופיקס

חברת פפאיה פרצה לאחרונה את הדרך לבתי עסק בינוניים כאשר חתמה על חוזה להשכרת חללי עבודה על בסיס שעתי. "לרוב החברות הגדולות והבינוניות נוטות לרכוש או לשכור משרדים בשיטה הקונבציונאלית, אבל אין ספק ששיטת השכרת ההאבים תשנה בשנים הקרובות את התפיסה הזו. זה משתלם ונוח" – מנכ"ל ובעלים פפאיה

בשיתוף OFFIX 15:4931.01.17
השכרת משרד, חדר או עמדת מחשב בהאבים (חללי עבודה משותפים), נפוצה בשנתיים האחרונות בישראל כפתרון השכרה יעיל וחסכוני בעיקר עבור יזמים טכנולוגים, סטארטפיסטים, בעלי עסקים קטנים ומקצועות חופשים.

 

עם זאת מרבית החברות הגדולות והבינוניות במשק בישראל עדיין מעדיפות לשכור שטחי עבודה/משרדים בשיטה הקונבציונאלית, לשלם תשלום חודשי ולהתחייב על כל העלויות הנלוות הנוספות לכך הכוללות בין היתר תשלומי ארנונה, חשמל, ועד בית ומים.

 

מי שאולי פרצה את השוק לאחרונה זו חברת פפאיה, רשת הנעליים לייצור ועיצוב נעלי ילדים, אשר חתמה על חוזה שכירות גמיש עם חברת "אופיקס". חברת אופיקס בבעלותו של איש העסקים ויזם הנדל"ן משה פלדמן ממוקמת ברחוב פריימן יעקב 20 באזור התעשייה הישן של ראשון לציון ומציעה חללי עבודה במחירים גמישים לבעלי עסקים. אף שחברת פפאיה מחזיקה בבעלותה משרדים באזור רחוב הארבעה בתל אביב, שם יושבת ההנהלה, החליטה החברה לשכור חדרי ישיבות על בסיס שעתי גם באופיקס, בסמוך למחסני החברה.

 

"כיוון שחלק מהפגישות עם אנשי הלוגיסטיקה מתקיימות גם בסביבת מחסני החברה", מסביר בעלי פפאיה משה אורון. "החלטנו לשכור חדרי ישיבות באופיקס, הממוקם ממש מעלינו. זה נוח, זה זול, ומשתלם מכל הבחינות. קודם לכן שקלנו לשכור משרדים בסמוך למחסני החברה, על מנת שתהיה לנו שם פינה קבועה לקיום ישיבות המתקיימות פעם בשבועיים. עם זאת המחשבה להשכיר משרד במחיר מלא כאשר השימוש בו יהיה חלקי בלבד, עוררה תחושה שהדבר אינו כדאי עבורנו. ברגע שאופיקס הציעו לנו חללי עבודה מרשימים עם כל הפסיליטיז הנילווים הכוללים חניה, מטבח, חדר ישיבות עם טלוויזיה ומחשבים, וכל זאת במחירים גמישים - אין ספק שזה התאים לנו כמו כפפה על היד".
 צילום: אבשלום לוי

 

באופיקס מקיים אורון פגישה פעם בשבועיים עם 5-10 אנשי צוות בחדר הישיבות למשך כשש שעות כל פעם. התשלום שמשלם אורון הוא על בסיס שעתי. "התחום הזה מאד מתפתח בארץ ואני מניח שהוא ימשיך לתפוס תאוצה בעיקר בעידן שלנו בו מחשב ואינטרנט בלבד מאפשרים לנו לעבוד מהבית. אני חושב שהקונספט הזה מתאים מאד לעסקים קטנים ובינונים שרואים שניתן לחסוך ולקיים סביבת עבודה פורייה, אם כי לגישתי בעתיד הלא רחוק הקונספט הזה יחלחל וימשוך אליו גם עסקים גדולים".

 

מלבד פפאיה כעסק בינוני גם עסקים קטנים מוצאים מקום באופיקס במחיר אטרקטיבי ותנאים גמישים. כזו היא דגנית אור, המטפלת בנומורולוגיה ויועצת דרך לחיים אשר ראתה באופיקס כלי להגשים את המקצוע, לפתוח משרד ולהגדיל את קהל הלקוחות.

 

"להפעיל עסק עצמאי מהבית זה מאד לא פשוט בגלל שבבית יש הרבה מאד הסחות דעת. אני כבר 9 שנים עצמאית ובמהלך כל הזמן הזה עבדתי מהבית. בשנתיים האחרונות חיפשתי לשכור משרד בראשון לציון שיהיה בין היתר קרוב לביתי אבל הפריע לי איכות המשרדים. היה חשוב לי מאד הנראות של המשרד ולכן התעכבתי זמן רב עם השכירות. באופיקס קיבלתי מענה להכל. המשרדים נראים איכותיים ומרשימים, המחיר הוא טוב וגם התנאים הנלווים. אחד היתרונות המהותיים באופיקס זה שהמתחם קרוב אלי הביתה וניתנת אופציה לשכירות פר שעה או ימים - אלטרנטיבה מעולה עבור יזמים בתחילת דרכם. גם השכרת משרד בתשלום חודשי, כפי שלבסות עשיתי, הינה שוות ערך ומשתלמת יותר מהשכרת משרד באופן פרטי, היות ומשרדים פרטיים נדרשים לרוב לבצע בהם שיפוץ, והם לא כוללים את כל העלויות הנילוות חניה, ארנונה ועד בית וכיוצא בזה".

 

גם ירון שגיא, מנכ"ל ומייסד חברת השיווק SAGI Digital Partner , החליט לשכור מספר חדרי עבודה באופיקס. שגיא שהשיק לאחרונה פלטפורמה שיווקית ראשונה מסוגה בישראל בשם ASK. הפלטפורמה מעניקה לכל מנכ"ל חברה או בעל עסק לקבל ייעוץ חד ומדויק לכל סוגיה עסקית. דווקא מקום כמו אופיקס מתאים מאד לשגיא, בין היתר כי הפלטפורמה שהשיק נחשפת לקהל יעד ממוקד, צעיר ובעל רוח יזמית הנתקל בשאלות רבות בתהליך הקמת עסק.

 

"ראיתי את המקום ונדלקתי", מתאר שגיא את כניסתו לאופיקס. "אחרי שנים שהמשרדים שלנו היו בלב תל אביב, וכשראיתי שהמקום נראה מעולה, יש בו פינות עבודה מסודרות לצד טרקלין עסקי, ולא חלל עבודה שכולם חולקים יחד, כמו שהדבר נפוץ במתחמים רבים אחרים, וכמובן החניה חינם, החלטתי להעביר את כל הפעילות לפה. המחיר טוב יותר, בעיקר בהתייחס למה שמקבלים בנוסף, השירות, החניה בחינם וכל הפסיליטיז. כל זה הוריד ממני כאב ראש גדול שהיו מנת חלקי במשרדים ששכרנו בתל אביב. אז נדרשתי לדאוג בין היתר לניקיון המקום ותשלומים נוספים. העובדה שהמחיר כולל הכל יצר לי שקט תעשייתי ונוחות מירבית ומשתלמת שמאפשרת לי להתרכז בדברים החשובים באמת".

 

מתחם העבודה Offix (אופיקס) באזור התעשייה הישן של ראשון לציון משתרע על שטח של כ-600 מ"ר אותו שכר פלדמן, שיפץ מהיסוד ודאג לעיצוב המקום. כעת כולל השטח 18 חדרי עבודה בני 3-6 עמדות בכל חדר, עמדות מחשב/עבודה אישית על-בסיס מקום פנוי וטרקלין עסקים/לאונג' לנוחיות המשתמשים.

 

מעבר ליתרון במחיר ובתנאים הגמישים", מציין פלדמן, "המתחם מאד משפחתי, מעין חממה, כולם עוזרים לכולם. זה היתרון בין היתר של מקום קטן וחדש היוצר סימביוזה בין כל המועסקים. בסופו של דבר לא טוב ליזמים קטנים לעבוד מהבית. במקרים רבים בבית יש הרבה הסחות דעת והבית יכול גם ליצור תחושת "מלכודת" וחוסר עשיה. במקום הזה יש ווייב חיובי וכל אחד מרגיש שייך".

 

לערוץ חללי עבודה המלא>>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x