$
פרויקטים

פארק העסקים בקיסריה מציע מרכזים לוגיסטיים מתקדמים גם לחברות בינוניות וקטנות

מכירים את זה שאתם נוסעים במכונית וחולפים על פני מבנים ענקיים, רבועים וגבוהים? בוודאי שאלתם את עצמכם מה מסתתר מאחוריהם? ובכן, תכירו – מדובר במרכזים לוגיסטיים, מרכזים בהם מתנהלת פעילות אינטנסיבית שבעצם מפעילה את כל עולמות המסחר, הייצור, והשינוע של כל הסחורות

בחסות החברה לפיתוח קיסריה 14:3529.01.17
ואכן בשנים האחרונות חל גידול משמעותי במרכזים לוגיסטיים בארץ ובעולם, בעיקר בשל הגידול והצמיחה הגוברת בתחומי המסחר המקוון. מרכזים אלה המשלבים מערכות שליטה ובקרה, ניהול של מלאים ורובוטיקה, הפכו לתחום המתוחכם וה"חכם" ביותר בענף הנדל"ן המסחרי.

החברה לנכסי קיסריה פיתחה את מגוון המודלים והמאפיינים והפכה לחברה המובילה את התחום תוך שהיא מסירה את החסמים שמנעו מחברות קטנות ובינוניות ליהנות מהאופציה להקים מרלו"גים המתאימים לצרכיהן. כמו למשל שטח של 2000 מ"ר, במיקום אידיאלי וברמת נגישות מעולה, ובנוסף גם ומודולריות בשימוש, המאפשרת שילוב של משרדים לצד שירותי ליקוט, שיגור והפצה.

 

מרכזי הלוגיסטיקה זוכים לעדנה מיוחדת בזכות שתי סיבות עיקריות: הראשונה, היא הדרישה הקיימת בשוק למחסנים כאלה הנובעת מהגידול האדיר במסחר מקוון שבעצם מחליף את החנויות במרכזים לוגיסטיים ומחייב את הקמעונאי להקים ולנהל מערך לוגיסטי יעיל ואיכותי.

השנייה, היא שילוב מערכות שליטה ובקרה, מערכות מלאי ומערכות רובוטיות מורכבות שמסוגלות לנהל את המרכז הלוגיסטי 24/7, תוך שמירה קפדנית על איכות הסחורה המאוחסנת ועל שילוחה המהיר עם אפס תקלות.

ומה קורה בעולם בתחום? ובכן מסתבר כי תחום המרכזים הלוגיסטיים גדל מידי שנה בעשור הנוכחי ב- 8% ובשנת 2016 היקף העסקאות בתחום הגיע ל- 8.5 טריליון דולר, המהווים 11% מהתוצר הלאומי.

 

מרכז לוגיסטי ,פארק קיסריה דרומי מרכז לוגיסטי ,פארק קיסריה דרומי הדמיה: טרימדיה הדמיות ותלת מימד

 

בישראל קיימים כיום כ- 2 מיליון מ"ר שטחי אחסון ולוגיסטיקה. ממחקר שנערך על ידי מכון המחקר והאסטרטגיה – VCELL, עולה כי הענף אכן תופס תאוצה, הן בשל העובדה כי היקפי הייבוא לארץ עולים, ישראל הפכה ליעד סופי להגעת סחורות, והן בשל הגידול המהותי של המסחר המקוון.

לפי המחקר, ניתן למצוא כיום מרלו"גים בגדלים של החל מ- 5000 ועד ל- 20000 מ"ר, כאשר רק כרבע מהם נמצאים באזור תל אביב, כ- 30% באזור נתב"ג והשאר מפוזרים ברחבי הארץ.

 

אז מה חשוב במרכז לוגיסטי?

מומחים בתחום מציינים מספר פרמטרים, המשפיעים על ההחלטה החשובה - היכן לקבוע את המרלו"ג של חברה:

* מיקום מרכזי ונגישות לצירי תנועה מרכזיים – בשל העובדה כי המרלו"ג מהווה HUB לציי רכב המובילים סחורה אליו וממנו, ולכן המיקום והגישה אליו חשובים מאין כמותם.

* גמישות תכנונית – לכל חברה יש את הצרכים הלוגיסטיים הספציפיים שלה. איכות המרלו"ג נקבעת לפי יכולותיו להתאים ככפפה לדרישות הלקוח ולצרכים האופייניים לו.

* שטחים בגדלים משתנים – שטחי המרלו"גים בישראל נעים מ- 5 אלף מ"ר ועד ל- 20 ואף יותר. גמישות בגודל המרלו"ג מהווה יתרון משמעותי ללקוח! כלומר, אפשרות התאמה אופטימלית של שטחי האיחסון לכל חברה וחברה.

* גמישות בניהול המרלו"ג – עלויות המרלו"ג אינן מסתכמות בשכירות אלא כוללות גם ארנונה ודמי ניהול למתחם בו הוא ממוקם. בחלק מהמקרים החברות מעדיפות לנהל את המרלו"ג באופן עצמאי, על בסיס האמצעים שלהן ובכך למצוא אלטרנטיבה נוחה יותר לתשלום לחברת הניהול של המתחם.

* שילוב משרדים במרלו"ג – רבות מהחברות מעוניינות לשלב במרלו"גים משרדים על מנת לנהל את הפעילות העסקית שלהן בצמוד למרלו"ג, במיוחד כאשר מדובר בחברות העוסקות במסחר מקודם.

 

פארק העסקים קיסריה – בירת המרלו"גים בישראל

החברה לנכסי קיסריה מפעילה כבר היום מרלו"גים בהיקף כולל של מעל 30 אלף מ"ר, ביניהם חברת השילוח הבינלאומית FRITZ שמחזיקה מרלו"ג בשטח של 21 אלף מ"ר וחברת דלתא גליל עם מרלו"ג בשטח של 9.5 אלף מ"ר. המרלו"גים הללו מהווים חלק בלתי נפרד מפארק העסקים בקיסריה, שמאז הקמתו התפתח בקצב מרשים ביותר שהפך אותו למוביל והמוערך מבין פארקי העסקים בזכות סביבת העסקים הירוקה, המיקום המעולה על כביש תל אביב חיפה ועם גישה ישירה לכביש 6 ולכביש 65. בלב הפארק תחנת רכבת המשרתת את עובדי הפארק ואת תושבי האזור.

 

מרכז לוגיסטי ,פארק קיסריה דרומי מרכז לוגיסטי ,פארק קיסריה דרומי הדמיה: טרימדיה הדמיות ותלת מימד

 

פארק העסקים בקיסריה שהוא פארק העסקים החכם היחיד בארץ מנוהל ע"י החברה לפיתוח קיסריה שהינה הזרוע המבצעת של קרן רוטשילד קיסריה. בפארק פעילות מעל ל- 200 חברות מתחומי התעשייה, ההי טק, הביומד, הביוטכנולוגיה ועוד. החברות הפעילות בפארק נהנות ממגוון גדול של שירותים מוניציפליים מיטביים של מנהלת הפארק, החל משירותי אבטחה וניקיון , מקומות חנייה בכל רחבי הפארק, שירותי בנק ודואר, אזורי הסעדה ובילוי והן משלמות "חלף ארנונה" עבור שירותים אלה.

 

בפארק העסקים בקיסריה מסירים את החסמים לחברות קטנות ובינוניות!

לאחרונה השלימה החברה לנכסי קיסריה את בנייתו של מרלו"ג נוסף, בשטח של 20 אלף מ"ר. ההשקעה במרלו"ג מוערכת בכ- 50 מיליון שקלים, איכלוסו צפוי במחצית השנייה של השנה וחלקו אף הושכר לענקית הקמעונאות – מקס סטוק.

 

לראשונה בישראל, מציע המרלו"ג החדש גמישות שיא לחברות קטנות ובינוניות באמצעות התאמתו המלאה לצרכי החברות:

* מרלו"גים בשטח של החל מ- 2000 מ"ר

* שילוב של משרדים בשטח המרלו"ג

* התאמה מלאה של שירותי הליקוט, השיגור וההפצה אל ומהמרלו"ג.

* אפשרות לבחור בין שירותי הניהול של מנהלת הפארק ובין ניהול עצמאי של המרלו"ג, בהתאם לצרכי החברה.

 

מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה והחברה לנכסי קיסריה אמר בהקשר זה: "אנחנו גאים להוביל את תחום המרלו"גים בישראל ולקבוע סטנדרטים חדשים בתחום, המאפשרים לראשונה לחברות קטנות ובינוניות ליהנות משירותי אחסון ולוגיסטיקה באותה הרמה ובאותה האיכות של השירותים המוענקים לחברות גדולות.

אני מעריך כי התנופה בתחום המרלו"גים תמשיך ביתר שאת בשנים הקרובות, בעיקר בשל התפתחות המסחר המקוון מחד והפעילות הבינלאומית של חברות ישראליות מאידך. אנחנו בפארק התעשייה והעסקים בקיסריה מעניקים ללקוחותינו מגוון גדול של יתרונות : החל ממיקום ונגישות מעולים, דרך גמישות בגודל ובתכנון וכלה בשילוב המרלו"ג עם שאר הפעילויות העסקיות של החברה. אני מאמין כי ההתעניינות ממנה אנו נהנים כעת תלך ותגבר, עד לאכלוס המרלו"גים החדשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x