$
משפטיפ

אימת הצ'ק אין של עורכי הדין

73,000 עורכי דין רשומים בלשכת עורכי הדין, כמות כזו כבר מזמן מצדיקה פיתוח של של קהילה מגובשת, והסממן הכי מובהק של קהילה הוא כמובן הומור עצמי – ממים של עורכי דין..

שחר הדר 17:1209.11.16

שלושה עורכי דין נכנסים לפייסבוק ומגלים שכל הקולגות שלהם חוזרים על מנטרות, הם לא מתעצלים ומחליטים לפתוח קבוצת ממים – במה הומוריסטית מושחזת וצינית שמצגיה תמונת מצב עדכנית ויומיומית של הדרך שבה תופסים את עצמם עורכי דין. השלושה - עורכת הדין סיון רוזן, עורך הדין רועי כהן ועורכת הדין נופר טל, משחררים את העניבה ומפיקים את אחת הקבוצות הכי פעילות בקרב עורכי הדין, הם לא חוסכים מאיש את דעתם ובמהירות מסחררת הקבוצה צוברת יותר ויותר עורכי דין שמככבים בה.

 

מים (meme) או מם, באופן רשמי, היא "תופעת אינטרנט שמשכפלת את עצמה". תחשבו על משפט רנדומלי נפוץ, והקלות שבה שאפשר לעוות אותו, זו יכולה להיות גם תמונה נורא מצחיקה שאפשר להדביק לה כתוביות שונות או לשחק בה.

 

באופן טבעי עולם התוכן של עורכי הדין מתייחס לקולגות, ללקוחות ואפילו לשופטים, תופעת הצ'ק אין בבתי המשפט שנפוצה אצל עורכי דין רבים זוכה למירב הממים אבל לא רק היא, גם תופעות כמו ריבוי תחומי העיסוק שנובעים מהצפת המקצוע זוכים ליהנות מחרצובות לשונם של עורכי דין (כן כן כתבנו חרצובות!!)

  

 

הקבוצה, שכוללת מעל 2000 חברים, עורכי דין בלבד, הוקמה בפייסבוק לפני כשנה וחצי אך רק בחודשיים האחרונים הפכה לתופעת רשת בפני עצמה, " זה מקום שמשתפים בו הגיגים, חוויות, מחשבות ובדיחות מחיי עורכי דין. הכל ב"ממים", זה פורמט שמאפשר לעוסקים במקצוע להציף ולהחליק גם "תלונות", תסכולים מחיי המקצוע ונושאים המעסיקים עורכי דין. הכל בצורה משעשעת, עם כמה שפחות פילטרים או צורך להיצמד לפוליטיקלי-קורקט." אומר עו"ד רועי כהן.

 

  

עו"ד סיון רוזן שהקימה את הקבוצה מסבירה שהסימן הכי מובהק בעיניה להצלחה הוא הומור עצמי "זה מקום להוריד את העניבה ולהגג. על קולגות, בוסים, לפעמים על קפריזות של לקוחות, גם על שופטים". המטרה, אומרת רוזן, היא להעלות חיוך. אבל דרך הממים ניתן להתוודע - כפי שאפשר לראות - לעניינים המעסיקים את הגילדה, כמו יח"צ עצמי מופרז, "פרגונים" בין עורכי דין, והתמודדויות שונות.

   

 

במהלך היום שלהם מנהלי הקבוצה הם עורכי דין רציניים ומוערכים, עו"ד רוזן שימשה עד לאחרונה כיועצת המשפטית של רשת השיווק "יוחננוף" מטעם משרד עורכי המבורגר – עברון , עו"ד כהן משמש כמרצה במכללות לנדל"ן ובלשכת עורכי הדין ועורך דין בתחום המקרקעין, ועו"ד טל היא סגניתו של עו"ד אבי חימי - יו"ר מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין.

 

"הקמתי את הקבוצה אחרי שנחשפתי לקבוצות ממים אחרות. הצטרפתי לממים של הורים, ממים של זוגיות, של נשים. הגיע הזמן לעורכי דין", אומרת רוזן שאחרי ארבע שנים כעורכת דין שכירה החליטה לצאת לעצמאות ממש לאחרונה. מסכמת עו"ד רוזן.

.

"זה סוג של פורקן בתחום של עבודה סיזיפית ותובענית, בין כתבי טענות, תגובות ותביעות אנחנו מחפשים את הזווית ההומוריסטית והייחודית, ותודה לאל אנחנו חיים בתחום ובמקצוע שמספק לנו מאות אנקדוטות כאלה במהלך היום", אומר עו"ד רועי כהן מרחובות העיסוק בהומור ועמידה באור הזרקורים לא זר לעורך הדין כהן שבמשך שמונה שנים היה שחקן, לאחר שהשלים את לימודיו ב"בית צבי" ושיחק בתיאטרון לילדים ונוער של אורנה פורת. עשה הסבה מקצועית משמעותית והוא עורך דין כחמש שנים. "אהבתי את המשחק, אבל לא את מה שמסביב לו, את האודישנים והסוכנים. להבדיל מתחומים אחרים, במשחק אם אתה לא נהנה עד הסוף - אתה לא נשאר".

  

 

 

עורכי דין חברים בעיקר של עורכי דין

כללי האתיקה הנוקשים שאינם מאפשרים לעורכי דין לפרסם ולקדם את עצמם הפכו את הרשתות החברתיות לקרקע פוריה עבור עורכי דין לקדם את התיקים, פסקי הדין ותחומי העיסוק שלהם, על פניו נדמה שמדובר בחלופה הגיונית ואפילו רצוייה אלא שכמו בכל דבר אחר גם כאן יש שלקחו את הקונספט לאקסטרים.

 

"קבוצות רבות בפייסבוק עוסקות בייעוץ ראשוני לקהל הרחב, זו פלטפורמה נהדרת להציג ללקוחות את הכישורים כעורכי דין אבל לא פעם אני נתקל לצערי בעורכי דין שמציעים קשת כל כך רחבה שך שירותים עד שזה הופך גורטסקי כמעט, מאז שהקבוצה האיצה את הפעילות ושמה זרקור על תופעות כאלו אני יכול לומר בגאווה שאנחנו עדים להתמתנות בדברי השבח העצמי ובהתנפלות על כל תיק" אומר עו"ד רועי כהן.

  

 

"קידום עצמי לסוגיו "חוטף" יותר ביקורת מתחומים אחרים, אולי בגלל שבסוף היום אנחנו עדיין נחשבים קליקה קטנה וסגורה, זו אחת הסיבות שאנחנו מקפידים כי לקבוצה לא יסתננו אנשים שאינם עורכי דין" מוסיפה עו"ד רוזן.

 

  

קונצנזוס

גם בכירי לשכת עורכי הדין משתפים פעולה בקבוצה ואפשר למצוא בה יושבי ראש של ועדות שונות בלשכה, את יו"ר מחוז תל אביב ינון היימן, ואת יו"ר החברה הכלכלית עו"ד משה טייב.

 

  

הומור עצמי זה לא רק מצחיק זה גם חשוב

"יותר מכל דבר אחר הקבוצה הזו היא שיעור בצניעות" מסכמים שלושת מנהליה ומתעלמים מהבדיחה שהצענו לפיה רק 99% מעורכי הדין מוציאים שם רע לכל השאר...

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x