$
חללי עבודה

מתחמים חינמיים - לא מה שחשבת

מתחמי העבודה המשותפים הפכו לאתגר עירוני, שמטרתו להשאיר את האוכלוסיה הצעירה בעיר ולפתח את הפעילות העסקית. לשם כך מספר לא מבוטל של עיריות הקימו ומקימות בימים אלה מרכזי יזמות בערים, כאשר הדגש הוא על יצירת מתחם עבודה אטרקטיבי, בעלות נמוכה מאוד או בחינם ובתפיסה חברתית, שמדגישה את השיתוף עם הקהילה.

מירית משיח, ערוץ חללי עבודה כלכליסט 15:5921.05.18

לערוץ חללי עבודה המלא>>

 

כשהגעת להורים והודעת להם שאתה הולך לעזוב את העבודה בבנק או בחברת ההי טק המבוססת הם קרוב לוודאי התייחסו לחדשות באופן טרגי ושאלו איך תסתדר וממה תתפרנס ואולי עדיף שתחכה קצת עד ש...

בפועל מה שקורה הוא שההורים שלנו קידשו ומקדשים יציבות במקום העבודה ושמירה עליו לאורך שנים ואילו אנחנו מבינים שלהיות עצמאי היום זה אולי קצת פחות יציב אבל הרבה יותר מעניין.

 

אז התחלת עם לפטופ ומקום בבית הקפה האהוב עליך, ואחרי חודש הבנת שאתה מוציא הרבה יותר מידי כסף על קפה בבתי קפה, שהמלצרית מתבאסת עליך כי אתה תופס לה שולחן לשעות ושאתה לא ממש מצליח לעבוד, כי הרחוב מעניין מאוד.

מי שגר בהרצליה ובתל אביב מכיר את מתחמי העבודה המשותפים של WeWork ובוחר בהם כמשרד משותף אבל מסתבר שהמתחמים האלה לא לבד. בחלק מהערים בארץ העיריות הקימו מתחמי עבודה משותפים שבהם אתם יכולים למצוא סביבת עבודה נעימה, אינטרנט אלחוטי איכותי וחשוב מכל – עוד אנשים כמוך שעובדים כפרילאנסרים. לך תדע, אולי יצא לך מפה אקזיט

 

העיריות מבינות בעסקים צומחים

סביבת העבודה המשתנה וצמיחתם של עסקים קטנים אינה נסתרת מעיני העיריות ברחבי הארץ. הם מבינים כי יצירת פתרונות לעסקים אלה מהווה חלק בלתי נפרד מהשירות לתושב וכי מתחמי העבודה המשותפים נתפסים בעיני הצעירים המתגוררים בעיר באופן חיובי מאוד.

לצד כל אלה, העיריות מנסות להגשים יעד חשוב מבחינה עסקית ועירונית כאחד: הכוונה בהקמת מתחמי התעסוקה היא השארת אוכלוסייה איכותית וחזקה בעיר, עם פוטנציאל להגדלת מקומות העבודה הזמינים לתושבים וההכנסות מעסקים בעיר, בשלב הבשלות העתידי.

מה שהתחיל בספריה במגדל שלום, בתל אביב מתפשט במהרה ברחבי הארץ וכמעט בכל אחת מהערים הגדולות ניתן למצוא מתחמי עבודה משותפים. בחלק מהם אף ניתן למצוא פעילויות למשתמשים במתחמי העבודה, מנטורים עסקיים, הרצאות בתחומים רלוונטיים כמו שיווק וניהול העסק ועוד.

 

מתחם העבודה העירוני

מרבית מתחמי העבודה מציעים לכם להגיע עם הלפטופ והנייד. במתחם העבודה תקבלו את כל מה שתצטרכו כדי להתחיל לעבוד מיד: WI FI, מקודות חשמל רבות, פינות עבודה וישיבה ואפילו חדרי ישיבות והרצאות.

הקפה והכיבוד עם נמצא שם וכמובן, בל נשכח אזורים מתאימים למנוחה ונטוורקינג. שיטת התמחור במתחמי העבודה שונה מעיר לעיר. בחלק מהערים השירותים ניתנים חינם, ללא הרשמה וללא תנאי כניסה ושימוש. חלק מהערים מגבילות את השימוש לגילאים ותחומי תעסוקה, ובחלק מהם תתבקשו לשלם דמי שימוש או שכירות סמליים. כל המתחמים פתוחים במרבית שעות היום במהלך השבוע. מיום ראשון עד חמישי.

הנה כמה מתחמי העבודה שאתם יכולים להתחיל לעבוד בהם כבר מחר:

 

אזור המרכז

 

תל אביב:

מאז"ה 9: מתחם עבודה משותף לשחקנים, פעילים חברתיים, וסטודנטים.

הספריה: חלל עבודה מיוחד לקהילת הסטארט אפ

 

רמת גן

הקומה השניה: מתחם עבודה משותף הפתוח לתושבי העיר בין הגילאים 20-35

 

חולון

אליעזר: מתחם חדש לצעירים תושבי העיר

 

ראשון לציון

Rishon StartUP: מתחם עבודה העורך וועדת קבלה ליזמים שיזכו לעבוד בו.

 

 

פתח תקווה

החממה: מרכז הצעירים העירוני

 

גבעת שמואל

G-HUB: מתחם היזמות העירוני הנמצא בשלבי הקמה

 

קרית אונו

TheHill פרויקט מבית עיריית גבעת שמואל 

אזור השרון

 

רעננה

הבננה: אחד ממתחמי העבודה הוותיקים בארץ.

 

כפר סבא

HUB כפר סבא: מתחם יזמות המשלב עשייה חברתית ושיתוף פעולה עם עמותת אנוש

 

נתניה

הקפסולה מתחם יזמות ותיק ומגוון המעניק מגוון אפשרויות לשכירות משרדים, חדרי פגישות ועוד.

 

אזור חיפה והצפון

 

חיפה:

WISE: אחד מהמתחמים הוותיקים בארץ, בשיתוף עם מט"י חיפה

 

אזור דרום:

 

אילת

אילת האב: מתחם יזמות שנועד להחזיר אילתים הביתה ולפתח את העיר

 

באר שבע

ביתא: אמנם לא מתחם עבודה של עיריית באר שבע אבל גם שם מחכים לכם כדי לפתח יזמות תוצרת הנגב.

 

 

קראתם את הכתבה ולא מצאתם את ההאב המועדף עליכם? אוהבים את ההאב העירוני שלכם ורוצים שכולם ישמעו עליו? מפעילים האב חברתי ורוצים שנציין גם אותו?
קדימה, שלחו לנו מייל עם מידע עליו בקישור הזה ואנחנו מבטיחים לצרף גם אותו לרשימה שלנו.

 

 לערוץ חללי עבודה המלא>>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x