$
משפטיפ

עו״ד דפנה לביא: ״אני חיה את החלום״

ממורה לערבית הפכה לביא לעו״ד לענייני משפחה. בראיון למשפטיפ היא מספרת שהיום, כששמה הולך לפניה, היא יודעת שעשתה את הדבר הנכון ביותר

מערכת משפטיפ 08:5819.10.16
אם אדם זר יתבונן מהצד בעורכת הדין דפנה לביא, הוא עלול לקבל סחרחורת, בין ייצוג וגישור לקוחות, היא מצליחה להשתתף גם בפאנלים, בכנסים, לייעץ בפייסבוק ולכתוב מאמרים. ההסבר לאנרגיות הבלתי פוסקות נעוץ כנראה באהבתה האינסופית למקצוע, כפי שמעידה לביא על עצמה.

 

דפנה לביא, אם לשלושה, עורכת דין ומגשרת, עוסקת בדיני משפחה ומכהנת כסגנית יו"ר ועדת משפחה במחוז תל אביב של לשכת עורכי הדין בישראל.

 

האמת שהגעת למקצוע כי:

״עריכת דין היא עבורי קריירה שנייה לאחר שנים בהן הייתי מורה ללשון ולערבית. את מקצוע ההוראה בחרתי משיקולי נוחות (רציתי לגדל את ילדיי) אך לאחר מספר שנים הבנתי שאני מעדיפה לממש את מאוויי האישיים על פני עבודה מסודרת בתנאים נוחים, ובחרתי ללמוד את מה שאהבתי מאז ומתמיד: עריכת דין. מדובר במקצוע יצירתי, מרתק ומאתגר אינטלקטואלית, המשלב הבעה בכתב ובעל פה, בשולחן הכתיבה ובפני בית המשפט.

למדתי במרכז האקדמי למשפט ועסקים וסיימתי את לימודיי בהצטיינות.

בנוסף, למדתי גישור, כך שתחום דיני המשפחה מאפשר לי לממש את עצמי בשני מישורים שונים: מחד, להביא את הצדדים להסכמות באמצעות גישור ומאידך, להילחם עבור הלקוח ולעזור לו להשיג את התוצאה הטובה ביותר. "

 

 עו"ד דפנה לביא עו"ד דפנה לביא צילום: אלירן אביטל

 

מיהו הראשון שנתן לך הזדמנות?

״התמחתי בבית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון אצל השופטת חגית מטלין, עובדה שאפשרה לי ללמוד את בראשית עולם המשפט מאוטוריטה עליונה: שופטת, שכן השופט הוא שמבצע את פרשנות החוק ומתאים אותה למקרים הספציפיים המובאים בפניו והוא החורץ דינים. נוסף על הניסיון המשפטי הנובע מהסטאז' בבית המשפט ולמידת גישה יסודית, מקצועית ומעמיקה, זכיתי לראות כיצד השופטת מתייחסת לאופן הצגת הטיעונים על ידי עורכי הדין, דבר שהקנה לי יתרון משמעותי בייצוג לקוחות בפני השופטים בהמשך״.

 

ולמה דווקא דיני משפחה?

״כשלמדתי משפטים חשבתי שאעסוק בתחום הפלילי, אך הלימודים אצל פרופסור שיפמן האגדי במרכז האקדמי למשפט ועסקים בר"ג ופסקי הדין שלמדנו ריתקו אותי. סיימתי את הקורס שלו בציון 100, בהמשך סיימתי את התואר כולו בהצטיינות לרבות הצטיינות בחטיבה למשפט פלילי וקרימינולוגיה, התקבלתי לסטאז' אצל שופטת בתחום המשפחה ומאז אני ממשיכה להתעמק ולהתקדם בתחום, שגיבוריו הפכו לחלק בלתי נפרד מחיי״.

 

ספרי על תיק מכונן:

״השגת גט לאישה שהיתה מסורבת גט במשך שלוש שנים; השגתי משמורת משותפת על אף שאחד ההורים התנגד לכך נחרצות והשגתי הקטנת מזונות לאב. הישג משפטי מבחינתי הוא הגעה לתוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח הספציפי, כך שקשה לי לבחור רק תיק אחד״.

 

מהו הדבר שאת הכי אוהבת בתחום אותו בחרת?

״הגעה להסכם טוב והוגן, כאשר אני רואה כיצד משבר גירושין מביא להתחלה חדשה, לצמיחה, לגדילה ולהצלחה״.

 

עם זאת, הדבר שמוערך בעיניך פחות הוא:

״עורכי דין המעודדים לקוחות להשיג יתרון טקטי באמצעים פסולים על דרך עידוד לבקש צווי הרחקה ומתן גיבוי לניכור הורי והסתה״.

 

עו"ד דפנה לביא עו"ד דפנה לביא צילום: אלירן אביטל

 

אלמלא היית עורכת דין וודאי היית?

לא תודה! אני חיה את החלום שלי.

 

מה המוטו שלך ?

״להקשיב, לזהות אינטרסים ולהשיג את התוצאה הטובה ביותר מעבר לכל הציפיות ותוך התייחסות לכל תיק כאילו הוא תיק המאה. אני תמיד זמינה ללקוחות, מוסרת להם את מספר הסלולרי שלי מתוך ידיעה שזה מקנה להם תחושת ביטחון בתקופה כה רגישה; להיות מקצוענית ללא פשרות, בעלת יושרה, חרוצה ויסודית ומעל הכל- אנושית.

 

בנימה אישית - טיפ קטן וחשוב:
״החלטתם לסיים את מערכת הנישואין? חשוב שתבינו דבר אחד: נכון, יש חוקים, יש פסיקה, אבל אנחנו בדרך כלל לא יודעים ולא נדע מה יקבע השופט. אתם לא רוצים ששופט שאינו מכיר את ילדיכם יחליט בנוגע להם. אתם יכולים לבחור שמי שיחליט יהיה אתם, ולכן אני ממליצה בחום להגיע להסכמות, כמובן בליווי עו"ד שיסביר לכם את המצב המשפטי וינסח עבורכם הסכם נכון והוגן.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x