$
משפטיפ

גירושין בהסכמה מול גירושין בערכאות

גירושין יכולים להגיע לכדי סיום במשא ומתן ישיר בין הצדדים, מבלי להגיע לדיונים בבתי המשפט לענייני משפחה או בבתי הדין הדתיים

בשיתוף משפטיפ - מדיה גרופ 09:5609.08.16

גירושין הם סוגייה משפטית מורכבת המקפלת בחובה (מטבע הדברים) רגשות, חששות, פחדים ואפילו כעסים ואכזבה. כשהליך הגירושין נוגע להורים, לילדים ובפרט ילדים קטינים הסמוכים לשולחנם, הדברים מסובכים עוד יותר. 

עורכי דין לגירושין צריכים להיות מסוגלים מצד אחד לראות מעבר לפרספקטיבה המשפטית, ומהצד השני לדעת להפריד בין העיקר לתפל. זאת על ידי ״הנמכת הלהבות״ ומציאת פתרונות משפטיים אפקטיביים שיאפשרו לצדדים להתנהל בשקט נפשי בשנים שלאחר מתן הגט.

 

נושאי העיסוק העיקריים של עורכי דין לגירושין

עורכי דין המתמחים בגירושין ודיני משפחה מסייעים לצדדים "לפרק את החבילה" על שלל היבטיה. שירותיהם המשפטיים כוללים את הסדרת הגירושין באופן פורמאלי (גט) וסוגיות שבין הבעל והאישה כמו פירוק שיתוף, חלוקת רכוש ומזונות אישה. במידה שיש לבני הזוג ילדים משותפים, הליכי הגירושין כוללים גם התייחסות ספציפית לנושאי המשמורת והמזונות.

 

אחת המשימות החשובות שמונחות לפתחם של עורכי דין גירושין היא לבדוק האם ניתן להביא לסיום הסכסוך מחוץ לכותלי הערכאות. קיימות מספר דרכים שמאפשרות ללכת בנתיב זה ורצוי שעורך הדין ידע לאפיין את הסיטואציה המשפטית העומדת לפניו. בין אם הוא מייצג את האישה (והילדים) ובין אם ניצב לימינו של הבעל.

 

גירושין. עורכי דין בעלי ניסיון צריכים להיות קשובים למצוקותיו של הלקוח גירושין. עורכי דין בעלי ניסיון צריכים להיות קשובים למצוקותיו של הלקוח צילום: שאטרסטוק

 

מלבד דיונים בבתי המשפט לענייני משפחה או בבתי הדין הדתיים, גירושין יכולים להגיע לכדי סיום במשא ומתן ישיר בין הצדדים. זאת במסגרת הסכם גירושין או גישור משפחה שלפי החוק בישראל ניתן לכלול בו את כל הסוגיות הכרוכות בהליך לרבות נושאים הקשורים לילדים, למשמורת ולמזונות.

 

אמנם הסכם גירושין צריך לקבל את אישורו של בית המשפט, ואת הגט יש להסדיר מול בית הדין הרבני, אך על פי רוב הערכאה המשפטית לא תתערב בהסכמות שהצדדים הגיעו אליהן במסגרת מו"מ ישיר ובלתי תלוי.

 

הסכם הגירושין יאושר כל אימת שבית המשפט סבור שהוא נחתם מרצון חופשי ולאחר שהוא ווידא כי הצדדים מבינים את ההסכם על הוראותיו, קביעותיו והשלכותיו. ככל וההסכם כולל היבטים שקשורים לילדים, בית המשפט בוחן שהוא מקיים את עיקרון טובת הילד ושומר על זכויותיהם של הקטינים.

 

ליווי לאורך כל הליך הגירושין ואף לפניו

עורכי דין לגירושין מלווים לעיתים את הצד המיוצג עוד בטרם ההחלטה על הפרידה התקבלה באופן סופי. מטרתו של הייצוג המשפטי הינה להציג בפני הלקוח (האישה או הבעל) את מלוא הנתונים האובייקטיבים והסיכויים השונים של הדרישות/הבקשות לפי החקיקה, התקינה והפסיקה.

 

עורכי דין בעלי ניסיון צריכים להיות קשובים למצוקותיו של הלקוח, אך עליהם לשמש גם כגורם אובייקטיבי מקצועי. גורם שיודע לנטר רעשי רקע ולהפריד בין רגשות לאסטרטגיה משפטית נכונה. למשל, מומלץ שעורך הדין ישכיל למנוע מהלכים הנובעים מתוך נקמה או כעס ולתעל את האנרגיות והמשאבים לסיום מהיר ויעיל של הליך הגירושין. בפרט כאשר מדובר על הורים לילדים שימשיכו להיות הורים לילדים משותפים גם בבוקר שאחרי מתן הגט.

 

חברת מדיה גרופ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x