$
פרויקטים

חלופות השקעה בעולם שטוח

העולם נהיה שטוח ומשקיעים מתניידים ממקום למקום בלחיצת כפתור מה שגורם לתופעות מקומיות להפוך לגלובליות ברגע עם תנועת מידע אדירה במהירותה ועוצמתה שלא מותירה פינות חבויות.

בשיתוף מדיה קום 13:5307.08.16
זו אחת מהסיבות שבגינן תופעות מקומיות כמו משבר הנדל"ן בארה"ב או משבר הנזילות הבנקאי באירופה מכות גלים בכל רחבי העולם ומקשות על המשקיעים לייצר תשואה.

 

הורדת ריבית בארה"ב גוררת הורדות בכל העולם ונכון להיום למשקיע הרוצה להשקיע במט"ח בריביות אפסיות שאף מייצגות שחיקה בפועל של הכסף.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

אז מה אפשר לעשות בעולם של ריבית 0%?

משקיע שמעוניין לגוון את תיק ההשקעות הסולידי שלו ולייצר תשואה מכובדת אך זהירה נתקל בקשיים ואף בהצעות רבות המתיימרות להשוות אפיקי השקעה שונים אך לוקות בחוסר מידע במקרה הטוב. השקעה במניות כאשר ה S&P500 בשיא כל הזמנים מייצגת סיכון גבוה וגם אפיקים בטוחים כגון זהב אשר ספגו ירידות חזקות. ישנה כמובן חלופת ההשקעה בנדל"ן ובעוד שמשקיע ספוקלטיבי ישמח לקבל 10% ובנוסף סיכוי לעליית ערך ברור לכל משקיע בר דעת שתשואה שכזו טומנת בחובה סיכונים רבים לירידת ערך והפתעות רבות שלא לדבר על כך שלטעמנו כל הבטחת הכנסה בנדל"ן צריכה להוות אזהרה לכך שכנראה שמחיר הקניה הינו גבוה מדי היות ובסביבה שבה נכסי מגורים מניבים מכניסים בסביבות 4% ברוטו לפני הוצאות ומיסים הרי תשואה גבוה מזו לא יכולה להיות אמיתית. חלופת הנדל"ן המניב הסוילידי תשלם היום בסביבות ה 3% עם סיכוי לעליית ערך אך כמובן ירידת ערך ולא חסרות דוגמאות שבהן מחירי הנכסים לא התאוששו גם לאחר 20 שנה.

 

אז מה בכל זאת אפשר למצוא?

ישנן כמה חלופות סולידיות שאותן ניתן לבחון, החל מהשקעה מניבה כאמור בנכס באיזור מוכר ומבוסס ובהחזר השקעה ריאלי של כ 3-4% בראיה לטווח ארוך. משקיע הבוחר בדרך זו חייב להבין כי נושא הניהול הוא יקר ודורש לא רק כסף אלא גם זמן ובאם יבחר בחלופה מנוהלת זו תגרור עלות נוספת שיכולה להביא לירידת תשואה של כאחוז ויותר.

דווקא משבר הבנקים יצר הזדמנות אדירה למשקיע הקטן והבינוני. בעקבות הרצון לחזק את הלימות ההון של הבנקים יצאה תקנה בשם באזל 3 אשר בתימצות דורשת מהבנקים להחזיק יותר כסף בבנק כנגד ההלוואות שהבנק נותן. מצב זה יצר מחנק בקרב משקי הבית הקטנים אשר מצד אחד עובדים ומרויחים טוב ומצד שני לא יכולים לקבל מימון לפעולות קטנות למרות היסטורית הלוואות טובה ועמידה בכל התשלומים מה גם שמנגנוני הבנקים אינם בנויים לתת הלוואות קטנות לאור העלות השולית הגבוהה שמיוחסת לכל הלוואה שניתנת.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

אלפי עסקאות בלחיצת כפתור

כאן נכנס האינטרנט במלוא הדרו ומציג יכולות מדהימות של הצגת נתונים פיננסים במהירות עצומה בכול מקום ובכל זמן 24/5 ובחשיפה עולמית, המשקיע העצמאי יכול להיחשף לפעילות פיננסית אשר מתרחשת בצדו השני של העולם בעודו יושב בישראל, נכון להיום אין צורך לבצע תהליכם מורכבים של פתיחת חשבון והתקנת מערכות פיננסיות מורכבות, היום כל המערכות נגישות מכל מחשב או סמארטפון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x