$
פרויקטים

בלי להתחכם - 42% תשואה בשנה וחצי.

המומחים והמוסדיים לא יאהבו לשמוע את זה, אבל הסוד של רן גיורא, בן 44 מפתח תקווה, הוא פשוט – לכבוש את האגו ואת הפיתויים, להתגבר על הפחד ולעבוד על פי תכנית מסודרת בדרך לניצחון מוחץ על המדדים.

בחסות Investor 360 12:0628.07.16
הרבה אנשים מספרים לעצמם את הסיפור שהם מומחים בהשקעות או יהיו טובים בזה ולכן מנסים למצוא דרכים פתלתלות ומכשירים פיננסיים מורכבים, במקום לעבוד פשוט וחכם. כולם שומעים את וורן באפט אומר את זה כל הזמן, אבל האיפוק ליישם את זה בחיים האמיתיים זה בדיוק מה שקשה ומפיל את כולם. כך ניתן להסביר את ההישגים הכמעט בלתי נתפסים בהשקעותיו של רן.

 

כבר בתחילת הראיון מוטלת 'פצצה' על השולחן. אפיק ההשקעה שרן פועל בו כרגע (עליו נרחיב בהמשך), הניב ב-2015 תשואה שנתית של 27%, וב-2016 עד אמצע השנה הניב 14% תשואה, שזה יותר מפי 5 ממרבית הקרנות בארץ. הוא עשה את זה ללא מינוף, לא דרך מניות "חלום", גם לא בספקולציות מט"ח ולא דרך אופציות בינאריות. גם לא באמצעות תוכנה למסחר אלגוריתמי (מה שנקרא גם אלגוטריידינג). הנתון הזה נשמע מדהים, קצת חשוד אפילו, ועוד ניגע בזה בהמשך. (מדובר על תשואה נטו אחרי עמלות ודמי ניהול – ואומתו ע"י אסמכתאות רשמיות).

 

גרף התשואה בהשקעה של רן גיורא לעומת המדדים המובילים. הניב ב-2015 תשואה שנתית של 27%, וב-2016 עד אמצע השנה הניב  14% תשואה, יותר מפי 5 ממרבית הקרנות בארץ  גרף התשואה בהשקעה של רן גיורא לעומת המדדים המובילים. הניב ב-2015 תשואה שנתית של 27%, וב-2016 עד אמצע השנה הניב 14% תשואה, יותר מפי 5 ממרבית הקרנות בארץ

 

רן מצטנע תוך שהוא מציג את הנתונים, ומסביר שהיופי בגישה היא הפשטות שלה והעובדה שאינה נשענת על ההשכלה הפיננסית הקודמת של מי שמיישם אותה.

 

אבל איך בעצם הגיע לשיטה הזו מלכתחילה?

 

ראיון מיוחד עם עומר רבינוביץ', מייסד קורס Investor 360, ורן גיורא, מבוגרי השיטה

 

חוזרים להתחלה

"לפני כשנתיים נחשפתי לסדרת סרטונים מסקרנת" מספר רן. "בסרטונים הופיע בחור צעיר ונמרץ בשם עומר רבינוביץ', עם גישה מסוימת להשקעות בשוק ההון שהייתה שונה מכל מה שהכרתי לפני כן".

 

עד אז, כפי שמעיד רן, הידע שלו בכל הנוגע לשוק ההון היה כללי ותיאורטי למדי. הוא הכיר הרבה מונחי מפתח הקשורים לשוק ההון, חלקם עוד מתקופת לימודי ראיית החשבון ומן העבודה השוטפת במקצוע.

 

"אחרי כמה דקות של צפייה בסרטונים הבנתי שיש פה עולם חדש שאני רוצה להכיר יותר מקרוב. אחרי כמה בירורים גיליתי שעומר רבינוביץ' פותח קורס מורחב למתעניינים בשיטה שלו, עם אחריות מלאה והתחייבות להחזר כספי מלא למי שלא יהיה מרוצה. ניצלתי את ההזדמנות ואת האחריות המובטחת ונרשמתי".

 

אוקיי, אז הלכת לעוד קורס על שוק ההון, מה היה שונה כאן?

"בקורס עומר החדיר לנו לראש שתי מנטרות שחזרו על עצמן לאורך כל הלימודים, ראשית, שניתן להכות את המדדים בעזרת בחירה מושכלת ושיטתית של מניות, ושנית, שבהשקעות חייבים להסתכל על התמונה הכוללת ולקחת בחשבון את כל הנכסים שלנו כולל הפנסיוניים והנזילים ולהשתמש בהם בחוכמה, לרוב בדרכים שרוב הציבור לא מודע להם בכלל"

 

אני חייב להודות שזה עדיין נשמע לי קצת סיסמתי, ואתה נראה לי טיפוס מאוד שמרן וזהיר

"קודם כל אתה צודק , אני אכן שמרן וזהיר ואני מודה שבתחילה הייתי מאוד סקפטי.

קראתי לא מעט כתבות שטוענות שלנצח את המדדים זה לא אפשרי, אבל עם תוצאות אי אפשר להתווכח,"

 

הזכרת דרכים לניצול הכסף שרוב הציבור לא מודע להם, תוכל להרחיב?

"בוודאי, עד הקורס חשבתי שהדבר היחיד שאני יכול להשפיע עליו זה הכסף הנזיל שלי, מה שיש לי בבנק, בכלל לא הייתי מודע לזה שיש לי יכולת להשפיע גם על נכסים אחרים שיש לי כמו קרן ההשתלמות שלי או קופות גמל, ולא רק להשפיע, אני אפילו יכול לנהל אותם בעצמי או למנף אותם."

 

מה ז"א למנף את קרן ההשתלמות שלך? מעולם לא שמעתי על זה

כאן עומר רבינוביץ מתערב לראשונה בשיחה ומסביר:

"היום אתה יכול למנף את הכסף שנמצא בקרן ההשתלמות, כלומר, לקבל כנגד הקרן השתלמות כסף נזיל בריבית מצחיקה של 1.1% (פריים מינוס חצי – א.כ) ולהשקיע אותו במה שתרצה, אם זה במניות, אם זה בנדל"ן או כל השקעה אחרת שתניב לך יותר מהריבית שאתה משלם על הכסף.

חלק מהבוגרים מחליטים למנף את הכסף וחלק לנהל בעצמם כפי שרן בחר."

 

רן, זה נשמע קצת מלחיץ לקחת את ניהול הכסף לידיים שלך

"כשהחלטתי שאני רוצה לנהל את קרן ההשתלמות בעצמי זכיתי למסע של הפחדות מצד בעלי האינטרסים השונים, ואני מודה שהם באמת הצליחו להפחיד אותי לרגע.

אבל בעזרת הקורס הפנמתי שאם יש לך שיטת עבודה מובנית וברורה, אז גם יש לך שקט נפשי ובטחון"

 

עומר מחייך ומוסיף: "חלק מהרתיעה נוצרת מזה שכל אחד מהיועצים מתעסק בתחום אחד ספציפי – אחד בבורסה, אחד בפנסיה, אחד בקרן השתלמות – אתה מוצא את עצמך מתנהל מול המון גורמים, שכל אחד מהם מושך לכיוון שלו, ואף אחד לא רואה את התמונה הכוללת של הכסף שלך. וזה בדיוק מה שאני מנסה ללמד. תסתכלו על התמונה הכוללת ותנהלו אותה חכם ופשוט. בחלק מהכסף שלכם תנסו להכות את המדדים לפי השיטה אותה אני מלמד, מקסימום תצליחו ותיווכחו לדעת שזה יותר פשוט ממה שמצטייר בעיתונות."

 

 (רן גיורא ועומר רבינוביץ'. "בניגוד למשקיע המוסדי, המשקיע הפרטי יכול להגיב לשינויים בשוק בצורה מהירה בלי המגבלות שחלות על בתי ההשקעות הגדולים") (רן גיורא ועומר רבינוביץ'. "בניגוד למשקיע המוסדי, המשקיע הפרטי יכול להגיב לשינויים בשוק בצורה מהירה בלי המגבלות שחלות על בתי ההשקעות הגדולים")

 

עומר מדוע אתה כל כך בטוח שהמשקיע הקטן יכול לנצח את המדדים?

"המשקיע המוסדי, הגדול, מוגבל הן על ידי רגולציה חיצונית שמונעת ממנו לבצע מהלכים שיכולים להשפיע על השוק, והן על ידי רגולציה פנימית כגון וועדת השקעות, וכמובן הבירוקרטיה שמאפיינת כל תאגיד גדול. אני יודע את זה כיוון שיש יש לי חברים שעובדים שם ואני מכיר את זה מקרוב, גם אני בעצמי מגיע מתוך העולם הזה של המוסדיים, לכן אני יכול לומר בפירוש: למשקיע הקטן שפועל בשיטה שלי יש יתרון מובהק מול המוסדי המגושם.

 

המשקיע הפרטי יכול להגיב לשינויים בשוק בצורה מהירה בלי המגבלות שחלות על בתי ההשקעות הגדולים, ובלי כל המורכבות הזאת. אתה לומד סט של מקרים ותגובות, בונה את התיק שלך בהתאם, כוללים אסטרטגיות תגובה לשינויים בשוק – ויוצר לעצמך גבולות משחק למצבים האלה שהם לא שרירותיים."

 

אז כל אחד יכול לעשות את זה?

עומר: "היופי של הגישה הוא בפשטות שלה. אתה יכול להיות חייל משוחרר או בגיל פרישה, זה עובד בעיקר כל עוד אתה מניח בצד את האגו ואת הפחד מהתנהגות השוק, דבק בעקרונות הפשוטים לבחירת אפיקי השקעה, ועובד על פי תכנית מסודרת, אז כן בהחלט, כל אחד יכול."

 

אוקיי, אז תוכל לשתף אותנו בדוגמה יותר מעשית לתרחיש אפשרי?

עומר: "רן בחר בניהול עצמאי של קרן ההשתלמות שלו. אופציה קיימת שלא מוכרת לציבור כמעט בכלל כיום, ומאפשרת, למי שרוצה בכך, לנהל את תיק ההשקעות של קרן השתלמות שלו בעצמו. רן עמד בהצלחה בשני מבחנים בהקשר זה – הראשון, לעמוד בניסיונות המוסדיים לשכנע אותו שהוא עושה טעות, השני – להתמיד בפעולה לפי תכנית ההשקעה שבנה."

 

המספרים מדברים בעד עצמם. כשרן מציג לנו את התוצאות של תיק ההשקעות שלו, אי אפשר שלא להתרשם מביצועיו. בעוד קרנות השתלמות המוסדיות בארץ עשו כ-2%-5% תשואה שנתית ב-2015, קרן ההשתלמות של רן 27%, ללא מינוף - פי 5-6 מהקרנות הממוצעות בארץ. וב-2016 כאשר המדדים נעים סביב תשואה אפסית, רן כבר הניב 14% תשואה עד חודש מאי.

 

עומר, מה המסר העיקרי שלך למי שרוצה גם להתחיל לפעול כמו רן?

"יש עיקרון בסיסי אחד שמי שמבין אותו, כבר עשה צעד ענק קדימה. הניצחון הוא לא במכירה, אלא כבר בקנייה – אם קנית מניה של חברה טובה, וקנית אותה במחיר טוב עשית את שלך. מכאן ואילך זה משחק מנטאלי שלך מול שוק ההון וגורמים אחרים שיכולים להרתיע אותך – להאמין בבחירה שעשית מצד אחד, ומצד שני להבין מה קורה בשוק ואם צריך להגיב אליו בצורה אחרת.

 

לא צריך רקע פיננסי, לא צריך להיות עם תואר בכלכלה או במנהל עסקים. העקרונות הבסיסיים הם שם וזמינים לכולם."

 

בסרטונים שרן ועוד אלפי ישראלים נחשפו אליהם, אני לוקח אותך צעד-צעד, החל מעקרונות לפיהם וורן באפט בוחר מניות, דרך תכנוני מס בסיסיים, עובר בחשיפה לעסקאות נדל"ן שפתוחות למקורבים בלבד, ועד לאיך ניתן לקבל כסף כמעט בחינם עבור ההשקעות שלך.

 

איך אפשר להגיע לצפות בסדרת הסרטונים הזו?

"כרגע הם עדיין פתוחים לצפייה בחינם באתר שלי."

 

לחצו כאן לצפייה בסרטונים וקבלת השיטה המלאה של עומר

x