$
במה

משרד התרבות משנה את חוקי המשחק: רוצים מימון? חתמו על טופס נאמנות

השרה מירי רגב עוברת מאיומים למעשים וצוות משרדה שלח לאמנים ומוסדות תרבות טופס בו הם מתבקשים להצהיר האם הופיעו והאם בכוונתם להופיע בעתיד ביהודה ושומרון, בגליל ובנגב. מוסדות שיסרבו לא יזכו למלוא התמיכה

מאיה נחום שחל 13:3114.06.16
שרת התרבות, מירי רגב, וצוות משרדה עובדים בחודשים האחרונים על תיקונים ושינויים בקריטריונים להקצבה של מוסדות התרבות בארץ על בסיסם נקבע גובה המימון השנתי. אחד הקריטריונים החדשים שהשרה הצליחה לעגן עוסק בפעילות מוסדות התרבות בנגב, בגליל וביו"ש. על פי המבחנים החדשים מוסדות שלא יופיעו שם לא יזכו במלוא התמיכה ומוסדות שירבו להופיע שם יתומרצו. מוסדות התרבות נדרשים לדווח על הופעות בפריפריה וביו"ש כחלק מהליך התמיכה ועל בסיס דיווח זה יקבע גובה תקציב התמיכה במוסד.

גופי התרבות המופיעים בכל רחבי הארץ קיבלו הבוקר טופס מהמרכז למידע ומחקרי תרבות של פיל"ת, האוסף מדי שנה את הנתונים לפיהם נתמכים המוסדות, ובו הם נדרשים לדווח על הופעות בפריפריה וביו"ש.

 

"על פי המתבקש במבחנים החדשים, הנכם מתבקשים לחתום על ההצהרה המצורפת בעניין הופעות בפריפריה.נא לחתום ולהחזיר לא יאוחר מיום ה' 16.7.2016 שעה 16:00" נכתב בטופס.

הטופס שנשלח לאמנים ולמוסדות התרבות הטופס שנשלח לאמנים ולמוסדות התרבות

 

הכוריאוגרפית נעה דר שקיבלה אף היא את המכתב אמרה ל"כלכליסט": "השרה דיברה על זה בעבר ואיימה, אבל למיטב ידיעתי היועץ המשפטי לממשלה אז אמר שזה לא קביל. זה ממש כמו הצהרת נאמנות וזה משהו רע מאוד בעיני. אני לא מתכוונת לחתום על זה וכן לעשות עם זה כמה שיותר אבק. ענין ההצהרות על ה'נכונות' להופיע בנגב ובגליל היא כמובן רק הסחת דעת והתייפיפות. הרי ידוע שאף אחד לא מתנגד להופיע באזורים אלו וההתנגדות המצפונית או האידיאולוגית נוגעת רק להופעות בשטחים. אני מתנגדת לשתף את משרד התרבות בדעות הפוליטיות שלי ובצווי המצפון שלי ומתנגדת לכך שאלו יקבעו האם אקבל תמיכה או לא. זה צעד אנטי דמוקרטי".

 

הכוריאוגרפית נעה דר. מתכוונת לעשות עם הטופס כמה שיותר אבק הכוריאוגרפית נעה דר. מתכוונת לעשות עם הטופס כמה שיותר אבק

 

ממשרד התרבות נמסר: "לצורך דיונים בוועדות התמיכה וקביעת גובה התמיכה למוסד התרבות נדרשים המוסדות לדווח על נושאים שונים. השרה רגב מובילה מדיניות המתמרצת את מוסדות התרבות הנתמכים להופיע בפריפריה וביו"ש מתוך תפישה כי התרבות זו זכות בסיסית ושיוויונית לכל אזרח ואזרחית בישראל. השרה מתנגדת להדרה ולא תאפשר חרמות של גופי תרבות. כפי שהבטחתי, תקציב משרד התרבות יעודד צדק תרבותי ויצמצם את הפערים החברתיים. המהפכה שהצהרתי עליה מיום כניסתי לתפקיד קורמת עור וגידים, השינויים הגיעו לשטח ואני גאה מאוד להוביל את המהפכה הזו", כתבה רגב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x