$
פרויקטים

סיפור האהבה הגדול של תל-אביב יכול להיות גם סיפור האהבה שלכם

כל עיר וסיפור האהבה הגדול שלה. בפריז זה סיפור האהבה בין נפוליאון לג'וזפין, בורונה שבאיטליה זה סיפור האהבה בין רומיאו ליוליה, בתל אביב זה סיפור האהבה הגדול בין לאה אבושדיד לאיתמר בן אב"י - הילד העברי הראשון, בנו של אליעזר בן-יהודה.

בשיתוף פסו-גוב 14:3704.04.16
סיפור אהבתו של בן אב"י ללאה אבושדיד זכה לפרסום רב. את לאה, בת למשפחה עשירה ומיוחסת מעדת המערבים, פגש כשהיה בן 26 והתאהב בה ממבט ראשון. לאה הייתה אז בת 16, ולמרות אהבתה לו, לא העזה להמרות את פי אמה, שהתנגדה לנישואים בין השניים.

 

הסיבה להתנגדות לשידוך הייתה בעיקר בגלל מוצאו של בן אב"י, שהיה אשכנזי ממשפחה ענייה ולא ספרדי טהור, ובגלל אופיו הסוער. היישוב הקטן בארץ עקב בדריכות אחר סיפור האהבה, שהתנהל כמעט בפומבי באמצעות שירי אהבה לוהטים שפרסם איתמר ללאה מעל דפי עיתונו "האור". את השירים הכתובים בעברית עשירה ופיוטית הקדיש לאהובתו, המכונה בשיריו בשם "אלה" (שיכול אותיות שמה) או "אלתי". שירי האהבה גרמו למשפחה מבוכה רבה והם אסרו על בתם להפגש עמו.

 

אחרי שלוש שנות חיזור עקר לא יכול היה איתמר לשאת עוד את ייסורי אהבתו המתסכלת. בשנת 1910 הוא כתב שיר התאבדות בשם "אקדחי". השיר שעורר סערה רבה בקרב יושבי ירושלים, הביא לראשונה את אביו של איתמר, אליעזר בן יהודה, להתערב במתרחש. הוא פנה בבהילות לאלברט ענתבי, שהיה מקורב למשפחת אבושדיד ולאחיה של לאה, הרופא אברהם אבושדיד, ובהתערבותו פנתה האם ללאה ושאלה לרצונה. לאה ענתה לה "לא אמרה את פיך, אך לא אנשא לאיש אחר". האם בקבלה תשובה זו נאותה לקבל את "גזר הדין" ולאפשר לבתה להינשא לבחיר לבה.

 

סיפור האהבה הגדול של תל אביב, יכול להיות גם סיפור האהבה שלכם. חברת פסו-גוב משווקת בימים אלו את 'בית אבושדיד' פרויקט שימור ייחודי בו התרחש סיפור האהבה הגדול של העיר העברית הראשונה, בשילוב תכנון אדריכלי יוצא דופן של "בר אוריין אדריכלים". חברת פסו-גוב מובילה בשנים האחרונות את קונספט מגורי הבוטיק בתל אביב.
 הדמיה: פסו-גוב

 

בית אבושדיד הוקם בשנת 1925 ברחוב לבונטין 16 ע"י ד"ר אברהם אבושדיד ואחותו לאה, ותוכנן ע"י האדריכל אברהם גולדמן.

 

המבנה שתוכנן ונבנה על שתי קומות הינו חלק משכונת רמת השרון (לימים לבונטין), גבולות השכונה היו: רחוב אלנבי ממערב, דרך פתח תקווה ממזרח ורח' מקווה ישראל מצפון.

 

מיקומו המעולה של הפרויקט בצמוד לשדרות רוטשילד בתל אביב, מבטיח לכם חווית מגורים שתתאהבו בה ממבט ראשון. מצד אחד לגור בסביבת מגורים שלווה ושקטה. מצד שני, רובע לבונטין מהווה המשך אורבני לשדרות רוטשילד וככזה הוא מציע אינספור מקומות בילוי, שופינג ותרבות ללא הפסקה, ביום ובלילה.

 

פרויקט השימור של בית אבושדיד מצויד בהיתר בנייה ומתבצע בסטנדרטים הגבוהים ביותר, תוך שחזור התוכניות ההיסטוריות וחיבור מראה הבניין לסביבה כיום. הבניין זכה במקום השני בפסטיבל לשימור אקלקטי בונציה בשנת 2009.

 

לבחירתכם בפרויקט דירות מרווחות עם תקרות גבוהות (3.5 מטר) 2 ו-3 חדרים, דירת גן ופנטהאוזים ייחודים.

 

לפרטים נוספים וקביעת פגישה עם חברת פסו-גוב>>

בטל שלח
    לכל התגובות
    x