$
משפטיפ

"אני משקיע בכל תיק כאילו הוא תיק המאה"

עו"ד גיא קדם, בן 40, עוסק בתחום קניין רוחני, דיני אינטרנט וליטיגציה מסחרית. בראיון למערכת משפטיפ מספר קדם על האתגר הרב הכרוך בתחום בו הוא נחשף לאינספור מיזמים טכנולוגיים חדשניים של לקוחות

מערכת משפטיפ 15:0004.02.16

מערכת משפטיפ מסמנת את עורכי הדין המובילים והמבטיחים לשנת 2016

  

מי היה הראשון שנתן לך הזדמנות?

 

את ההתמחות שלי עשיתי במשרד ירושלמי העוסק בתחום הקניין הרוחני, ההיי טק והליטיגציה המסחרית. התחלתי לעבוד שם כסטודנט עוד כשלמדתי באוניברסיטה העברית, המשכתי כמתמחה ואחר כך עבדתי מספר שנים כעו"ד במשרד. במקביל, המשרד צמח, גדל והתמזג עם משרד נוסף שייעץ בזמנו לאחת מזכייניות ערוץ 2.

 

אחרי כמה שנים המשרד שבו עבדתי התפרק. אחד השותפים הקים משרד עצמאי, הצטרפתי אליו ואחר כך הפכתי לשותף שלו למשך מספר שנים. לפני שנתיים הקמתי משרד בוטיק עצמאי.

 

הדבר הכי משמעותי שאני זוכר מההתמחות הוא שלא מסתפקים ב"בערך", לא מתפשרים על בינוני, ומרימים כל אבן על מנת שהלקוח יהיה מכוסה משפטית.

 

האמת שהגעת למקצוע כי:

 

כשלמדתי משפטים זה היה בשיא בועת ההיי טק והאקזיטים הגדולים של סוף שנות ה-90 של המאה שעברה. כאחד ששירת בצבא ביחידה 8200 הגעתי לפקולטה למשפטים מסביבה מאוד טכנולוגית, וכבר מתחילת הלימודים חיפשתי לשלב בין טכנולוגיה למשפט.

 

מה גם שהבנתי כבר אז, שהמצב בשוק עריכת הדין הוא לא הכי טוב ורק הולך ונעשה גרוע יותר, ושהסיכוי לעשות כסף טוב הוא כנראה של אלה הלומדים בפקולטה למדעי המחשב ולא של אלה כמוני, שבחרו ללמוד בפקולטה למשפטים.

 

קניין רוחני ודיני טכנולוגיה נראו כדרך הנכונה לשלב בין משפט לבין סיכוי להרוויח כסף טוב מעריכת דין. בדיעבד, אני לא יודע כמה זה נכון מבחינה כלכלית, אבל זה בטח נכון מבחינת האתגר המקצועי.

 

עו"ד גיא קדם: "המוטו שלי הוא לא לחפף" עו"ד גיא קדם: "המוטו שלי הוא לא לחפף" צילום: יולה זובריצקי

 

אלמלא היית עורך דין ודאי היית?

 

ודאי הייתי בוחר לעסוק בתחום מכירות הרכב. תעשיית הרכב תמיד ריתקה אותי, ואחרי הצבא אפילו עבדתי במכירות באחת מסוכנויות הרכב בירושלים ונהניתי מכל רגע.

גם היום, אם יש לי אפשרות לנהל הליך משפטי שקשור לעולם הרכב – אני נהנה במיוחד.

  

ספר על תיק מכונן:

 

ע"א 3559/02 מועדון מנויי טוטו זהב נ' המועצה להסדר הימורים בספורט. תיק של בית המשפט העליון שקבע הלכות מרכזיות בתחום דיני סימני המסחר.

 

התחלתי לעבוד על התיק הזה כמתמחה, והשקעתי בו כמות אדירה של מאמץ ומחקר משפטי.

 

לצערי ביום של הדיון (הייתי כבר עו"ד), מישהו התנגש ברכבי מאחור בדרך לירושלים והגעתי רק לקראת סוף הדיון בעליון, ושמי לא נכנס לפרוטוקול כמייצג בתיק. מזל שהייתי עו"ד צעיר והיה עוד עו"ד מהמשרד בדיון.

 

בשורה התחתונה, מה אתה הכי אוהב בתחום שלך?

 

כל יום מביא עמו לקוחות עם סיפורים חדשים ואף פעם לא מפסיקים ללמוד ולהחכים, במיוחד בתחום שלי, בו אני נחשף לאינספור מיזמים טכנולוגיים חדשניים של לקוחות.

 

עם זאת, הדבר שמוערך בעיניך הכי פחות?

 

לצערי, להרבה לקוחות אין את הכלים המקצועיים הדרושים להעריך את הרמה האמיתית של עורך הדין שיושב מולם והם נאלצים להסתפק במכנה הנמוך ביותר – המחיר.

כמובן שההצפה בתחום רק מקשה על הלקוחות לבחור את עורך הדין הטוב ביותר או המקצועי ביותר.

 

המוטו שלך הוא:

 

לא לחפף. יש קולגות שאומרים לי שאני משקיע בכל תיק כאילו זה תיק המאה, ושאין לכך שום הצדקה כלכלית – הם אולי צודקים, אבל אני לא יודע לעבוד אחרת.

 

עו"ד גיא קדם עוסק בסימני מסחר, זכויות יוצרים, מדגמים ופטנטים וכן משפט מסחרי ודיני אינטרנט.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x