$
פרויקטים

נמצא הפיתרון לבעיית ההתקרחות

לא צריך פיאה או השתלת שיער: ספריי ריביירה יעזור לך להתמודד עם תופעת ההתקרחות

בשיתוף ספריי ריביירה 11:5402.02.16

אלופציה אראטה היא מחלה שכיחה שמתרחשת באופן פתאומי בבני אדם ובו מופיעות התקרחויות באזורים מסוימים בראש ובגוף שבו אמורות לצמוח שיערות באופן טבעי.

התקרחויות אלו, אינן מלוות בצלקת כלשהן. בעיה רפואית זו, מכונה מחלה אוטו-אימונית. כלומר, מחלה בה מערכת החיסון מגיבה נגד רקמות של הגוף כאילו הן רקמות זרות.

המחלה אינה סופנית ולא מהווה סכנת חיים, אך לעתים קרובות גורמת המחלה לנזק פסיכולוגי משמעותי עקב הבעיה הקוסמטית שהיא יוצרת וירידה בהערכה העצמית. המחלה עשוייה להופיע אצל נשים וגברים כאחד והיא ננפוצה יותר בגילאים צעירים.

 

מעבר לתחושה הקשה המלווה לתהליך איבוד השיער, תופעת ההתקרחות גורמת לאנשים רבים גם לתחושת מבוכה ותסכול, למחשבה כי איבוד השיער גורם להם להיות פחות יפים או אטרקטיביים בעיני אחרים והעובדה שהם לא מוצאים פתרון למצב החדש, הופכת אותם לא פעם לחסרי ביטחון.

 

 

שכיחותה של הבעיה ותצורותיה:

התופעה שכיחה בעיקר בגילאים צעירים ועלולה להיגרם על בסיס גנטי, כך שניתן לראות יותר מקרים בבני אותה משפחה.

קיימות מספר צורות להופעת האלופציה:

 

● אלופציה אראטה מונולוקולאריס - התקרחות בנקודה אחת בגוף.

 

● אלופציה אראטה מולטילוקולאריס - התקרחות במספר נקודות בגוף.

 

● אלופציה אראטה ברביאה - התקרחות בה נושר אזור הזקן בלבד.

 

● אלופציה אראטה טוטאליס - התקרחות בה נושר כל שיער הקרקפת.

 

● אלופציה אראטה אוניברסליס - התקרחות בה נושר כל שיער הגוף. כולל שיער הגבות, ריסים, בית השחי והמפשעה.

 

הצורה השכיחה ביותר היא: תצורת טלאים המאופיינים בנגעים עגולים/אליפסית.

קיימות גם צורות נוספות כמו למשל- צורת פסים (פסי התקרחות בצידי הקרקפת), דיפוזיה (הידללות של כל השיער ללא נגע ספציפי).

 

 

כיצד ניתן לטפל בבעיה?

 

תקופת ההחלמה של האלופציה, בלתי ניתנת לצפייה מראש, אצל חלק מהחולים חלה החלמה ספונטנית והשיער מתחיל לגדול תוך שנה מהתפרצות המחלה.

מכיוון שחלק מהחולים מחלימים ספונטנית, לא בכל מצב יש צורך בטיפול.

בנוסף, אין כיום טיפול אמיתי לבעיה, שפותר אותה לחלוטין. כל הטיפולים מהווים למעשה טיפוליםמקומיים העוזרים לאזורים הנגועים אך לא משנים את המשך פעילות המחלה ואינם מספקים פתרון מוחלט להמשך פעילות המחלה.

לדוגמא, כיום נותנים זריקה של סטרואיד לאזור הנגע ומצפים לצמיחה בין 4-8 שבועות לאחר מכן (ההזרקות לא ניתנות לילדים מתחת לגיל 10).

 

כמובן שהבעיה העיקרית בסוג זה של מחלה הינו דימוי הגוף וההופעה החיצונית, וכאן התפתחו במהלך השנים כלים ותכשירים המאפשרים את הצנעת הנגעים וקבלת הופעה חיצונית יפה ואסתטית.

 

נעים להכיר: ספריי ריברייה

 

ספריי ריברייה פותח במעבדות המתקדמות באירופה ואושר על ידי משרד הבריאות הישראלי והאיחוד האירופי, הספריי מורכב מחומרים אורגניים המכילים סיבים בוני שיער המורכבים מחומרים הבונים את השערה ומעבים אותה עד לכדי רמה של פי 3 מעובי השיער המקורי, עובדה המעניקה לשיער מראה מלא יותר.

 

תוך פחות מדקה ניכר הבדל עצום

 

השימוש בספריי קל ופשוט ומהווה פתרון הולם בעבור כל אדם הסובל משיער דליל. "זה לא קסם", מסבירה יהודית רון מחברת ריברייה, "זה עובד בצורה פשוטה והגיונית: בעת ההתזה, הסיב נצמד ונדבק לשיער הקיים ומעניק נפח מרשים לאיזור הדליל בתוך מספר שניות. "אין חשש שהספריי ידהה, שהגוון ירד או ילכלך את הבגדים, גם לא לאחר פעילות ספורטיבית מאומצת או מזג אויר קשה והספריי מחזיק בממוצע בין 2-5 חודשים".

ספריי ריביירה משמש כפתרון הטוב ביותר כיום להסוואת הקרחות שלך וניתן להשתמש בו בכל חלקי ראשך.

 

רוצים לדעת עוד על ספריי ריביירה? פנו אלינו ונשמח לייעץ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x