שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

קיבוץ רמת רחל רכש מרכז קליטה באשקלון ב־59.5 מיליון שקל

המוכרת היא חברת לב האגם של עודד דסאו. במקבץ מתגוררים עולים מבוגרים ממדינות ברית המועצות לשעבר, שמשלמים כ־900 שקל לחודש בממוצע. את יתרת השכירות מממן משרד הקליטה

דותן לוי 08:4328.01.16

קיבוץ רמת רחל רכש מקבץ דיור באשקלון תמורת 59.5 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

המתחם, שמושכר כיום לעמידר, נמצא ברחוב אפרים צור 38 בעיר, והמוכרת היא חברת לב האגם של עודד דסאו. במקבץ מתגוררים עולים מבוגרים ממדינות ברית המועצות לשעבר, שמשלמים כ־900 שקל לחודש בממוצע. את יתרת השכירות מממן משרד הקליטה. מדובר בשטח של 5,460 מ"ר הפרוסים על שני בניינים בני תשע קומות ובהם 170 יחידות דיור. השקעה בנדל"ן נחשבת צעד לא שגרתי לקיבוץ. 

עודד דסאו עודד דסאו צילום: עמית מגל

 

התשואה הצפויה לקיבוץ מוערכת ב־5%. בעוד חודשיים מסתיים החוזה עם עמידר ובקיבוץ שוקלים אם להאריכו, משום שיש הסבורים שניתן לשפר את התשואה ל־8.5% אם יושכר לבית אבות או למגורי סטודנטים.

 

רמת רחל הוא קיבוץ שיתופי שמחזיק במלון, במרכז אירועים, בדיור מוגן לקשישים ובעסקים נוספים. לצורך העסקה באשקלון מעמיד הקיבוץ הון עצמי של 20% (12 מיליון שקל) והיתר מכספי הליווי הבנקאי.

 

דסאו, לשעבר בעל השליטה בחברה הציבורית גולן מלאכת מחשבת, הורשע במרמה והפרת אמונים בתאגיד, גניבה בידי מנהל, אי־גילוי מידע, פרסום מטעה והדחה בחקירה. באוקטובר 2011 נגזרו עליו שנתיים מאסר. הוא שוחרר מהכלא לפני כשנתיים לאחר ניכוי שליש. חברת לב האגם נמצאת בהליכי פירוק, אך דסאו ביקש שבית המשפט יתיר לו להשלים את מכירת הנכס באופן עצמאי.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x