$
חדשות התקשורת

בזק נקנסה ב-8.5 מיליון שקל על שעיכבה התנתקות לקוחות

בזק עיכבה מעבר של לקוחות לספקיות אינטרנט מתחרות למרות שהייתה מחוייבת לעשות זאת בזמן סביר בהשקת השלב הידני של רפורמת "השוק הסיטונאי"

אלירן מלכי 16:0516.12.15

משרד התקשורת קנס היום את בזק ב-8.5 מיליון שקל משום שעיכבה מעבר של לקוחות לספקיות אינטרנט מתחרות למרות שהייתה מחוייבת לעשות זאת בזמן סביר בהשקת השלב הידני של רפורמת "השוק הסיטונאי".

 

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, קיבל את המלצות הוועדה המייעצת שהוקמה בפברואר השנה והטיל את הקנס לאחר שהחברה הפרה את הוראות משרד התקשורת בעת השקת רפורמת השוק הסיטונאי. בתקופה בה משרד התקשורת ובזק התנהלו בינם באמצעות בתי המשפט, בזק לא קיימה את הוראות המשרד בנושא הרפורמה.

 

מדובר בקנס החמישי מתחילת השנה שבזק סופגת ממשרד התקשורת. בנובמבר היא נקנסה ב- 3.4 מיליון שקל בעקבות גביית מחצית מהתשלום מלקוחות העסקיים שלה ואת שאר התשלום במידה והם מתנתקים ממנה, חודש לפני כן היא נקנסה ב-3.2 מיליון שקל על התקנת קווי טלפון אצל לקוחות בניגוד לתקנות. בספטמבר היא נקנסה על הקצאת מספרי טלפון בקידומת שלא אושרה, וביולי על מניעת הטבה מלקוחות שנטשו. סך כל הקנסות מתחילת השנה מסתכם בכ-17 מיליון, המהווה 1.7% מהרווח הנקי המוצהר של החברה מתחילת השנה, וזה לפני נתוני הרבעון הרביעי.

 

שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת

 

רפורמת ה'שוק הסיטונאי' הגיחה לעולם בכדי לעודד תחרות ולאפשר לספקיות האינטרנט להציע את מרכולתם במחיר זול יותר ממה שהוא מוצע היום ולבטל את הצורך לרכוש בנפרד את התשתית והספק. בניגוד להוראות, בזק העבירה מידע על לקוחות שביקשו להתנתק ממנה למחלקת שימור לקוחות כדי לקבל "דילים" טובים יותר. בנוסף, הליך העברת הלקוחות ארך זמן רב יותר מהזמן שנקבע, מה שגרם להתשת לקוחות וביטול העברתם לחברה המתחרה.

 

ממשרד התקשורת נמסר: "הצוות המקצועי המליץ למנכ"ל על ניקוד לקביעת סכום העיצום הסופי, והמנכ"ל אימץ את ההמלצות וחתם על מסמך ההחלטה במסגרתו הוטל העיצום. בימים אלה ממשיכות להתקיים פגישות מקצועיות עם הנהלת בזק וחברות נוספות במטרה לגבש תוכנית השקעות נרחבת שתשדרג באופן דרמטי את תשתיות הפס הרחב בישראל לטובת הציבור. משרד התקשורת רואה חשיבות רבה ביכולת המעבר של לקוחות מחברה לחברה, על הצד הטוב ביותר, וללא הערמת קשיים מצד החברה הננטשת. המשרד ימשיך לעודד את התחרות ולהקפיד על קיום הוראות הרישיון בעניין מצד החברות".

 

מבזק לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x