$
חדשות התקשורת

משרד התקשורת הטיל קנס של 3.4 מיליון שקל לבזק: פגעה בתחרות

החברה גבתה ממנוייה העסקיים רק מחצית מהתשלום ואת השאר גבתה רק במקרה שאותם מנויים ינטשו אותה. משרד התקשורת: "בזק פועלת לשמר שלא כדין את נתח השוק שלה בקרב הלקוחות העסקיים ולפגוע בתחרות ההוגנת"

אלירן מלכי 11:0419.11.15
חברת בזק פרסמה הבוקר (ה') את הדו"חות הכספיים של הרבעון האחרון. זמן קצר לאחר מכן, משרד התקשורת הודיע כי הוא החליט להטיל קנס כספי בסך 3.4 מיליון שקל כתוצאה מפגיעה בתחרות. לפי משרד התקשורת חברת בזק גבתה ממנוייה העסקיים רק מחצית מהתשלום והתנתה את גביית יתרת הסכום במידה שאותם מנויים ינטשו אותה בעתיד. בכך בעצם בזק כבלה את הלקוחות העסקיים שלה ומנעה את עזיבתם מהחברה.

 

ממשרד התקשורת נמסר עוד כי "חברת בזק נהגה בפרקטיקה המנוגדת להוראות הקבועות בתקנות התשלומים. היא הפרה את הוראות תקנות התשלומים, תוך שהיא יוצרת מצג של חסם מעבר ללקוחות, אשר עלול היה למנוע בעדם מלנטוש את החברה לטובת חברות מתחרות ובכך לשמר שלא כדין את נתח השוק שלה בקרב הלקוחות העסקיים ולפגוע בתחרות ההוגנת בשוק. בתהליך של פתיחת השוק לתחרות, חשוב שהרגולטור יקפיד לאפשר למתחרים חדשים להיכנס לשוק, תוך הקפדה שהמונופול הוותיק מציע שירותיו בתעריפים המפוקחים שקבע הרגולטור, כדי לאפשר פיתוח התחרות".

 

בניין בזק בניין בזק צילום: אוראל כהן

 

מדובר בקנס הרביעי מתחילת השנה שבזק סופגת ממשרד התקשורת. באוקטובר האחרון היא קיבלה קנס של 3.2 מיליון שקל על התקנת קווי טלפון אצל לקוחות בניגוד לתקנות. בספטמבר היא נקנסה על הקצאת מספרי טלפון בקידומת שלא אושרה, וביולי על מניעת הטבה מלקוחות שנטשו. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x