$
פרויקטים

זה הזמן לפרוח – כל האפשרויות פתוחות אחרי גיל 55

הגעתם לגיל שבו הילדים עזבו את הבית? זה הזמן להתחיל למלא את החיים בפעילויות מגוונות, מעשירות ומהנות. כאשר גיל הפרישה עוד רחוק ואתם מרגישים בשיא, תוכלו למצוא מגוון עצום של אפשרויות וחוויות שטרם חוויתם. גיל 55-60 הוא הזמן המושלם לפתח את הזוגיות, את המוח ואת בריאות הגוף והנפש. כל הדרכים ליהנות מהחיים בגיל הנכון.

בחסות שיכון ובינוי 17:4015.12.15
הגעתם לגיל שאפשר להתחיל! זוגות רבים בני 55 לערך, מגיעים לשלב בו הילדים עזבו את הבית, ולפתע יש להם הרבה זמן פנוי לעצמם. אנשים רבים בגילאים אלו מרגישים בשיאם ורוצים לנצל את החיים הטובים, ליהנות, להחכים, להרחיב אופקים ולעשות פעולות שישמרו על הבריאות.

 

ישנם גם כאלו הפורשים מהעבודה בגילאים שכאלו, מה שמותיר להם עוד 25 שנים של מיצוי החיים לטובת הנאות, בילויים וחוויות חדשות.

אספנו עבורכם מספר דרכים יצירתיות ופופולאריות, דרכן תוכלו ליהנות מהחיים גם אחרי גיל 55:

 

1. לימודים והעשרה

 

על פי המחקרים המקובלים בתחום הרפואה, מוח האדם דומה לשריר: אם לא מפעילים ומגרים אותו, הוא הולך ומתנוון. בגילאים מבוגרים יחסית, אימון המוח מהווה פעילות אירובית של ממש, בהיבט המנטלי. מחקרים על תהליכי הזדקנות ממליצים על פעילות קוגניטיבית בתור אחד המפתחות למעבר מוצלח אל הגיל השלישי.

רבים בגילאים שאחרי עזיבת הילדים ולקראת גיל פרישה, מעוניינים "להרחיב את האופקים", כלומר להישאר פתוחים לרעיונות חדשים ולפנות לתחומי עניין בהם לא הספיקו להתעמק בתקופת גידול המשפחה והדאגה לפרנסה.

 

היצע השיעורים, ההרצאות והקורסים המיועדים לגילאים אלו הוא עצום, מגוון ונוגע לכל תחומי העניין. הרצאות של אנשי רוח ומדע, קורסי העשרה במתנ"סים ובמרכזי לימוד מקומיים, תכניות מיוחדות ל"שומעים חופשיים" באוניברסיטאות, טיולים לימודיים, ועוד – את כל אלו ניתן למצוא בשפע במיקום הקרוב לביתכם.

 

2. התנדבות

התנדבות היא מעשה מבורך ועל אחת כמה וכמה בגיל שבו נמצא לנו זמן פנוי . התנדבות היא מעשה אשר תורם לחברה וממלא את הלב בתחושת גאווה, ואנשים רבים הפורשים מוקדם או מגלים זמן פנוי חדש לאחר שהילדים עזבו את הבית – פונים לעמותות ולארגונים השונים על מנת להתנדב. מחקרים שנעשו בארצות הברית אף מורים כי לאנשים אשר נטו להתנדב יותר, הייתה בריאות טובה יותר ואריכות ימים.

לאלו שבחרו להתנדב, חשוב להתאים את הארגון או העמותה בהתאם לתחום העניין שלהם והערכים בהם הם מאמינים. כמו כן, מומלץ לתאם ציפיות מול ה"מעסיק" החדש. התנדבות היא עבודה וכוללת תפקיד, משימות וצורך במחשבה ויוזמה, על מנת להשפיע על החברה ולהוביל לשינוי. נקודה אחרונה הקשורה להתנדבות היא בחירה בסביבה ובשעות נוחות, על מנת להפיק את המיטב מההתנדבות.

 

התנדבות בגילאים אלו נובעת ממניעים רבים, וביניהם הרצון לשתף במיומנויות וידע, להכיר חברים חדשים, להשפיע, לעמוד באתגרים, לשבור שגרה, וגם ליהנות.

תחומי הפעילות של הארגונים והעמותות מהם תוכלו לבחור, הם מגוונים מאוד: שינוי חברתי, בריאות, ביטחון, נשים, עזרה לנוער ולחיילים, סיוע הומניטרי, איכות הסביבה, ועוד. נותר רק לבחור את הנושא הקרוב לליבכם ולהתחיל להחזיר באהבה לחברה.

 

3. ספורט ושמירה על הבריאות

 

לאחר שנים רבות של התמקדות בטיפול בילדים, אשר נתנה לכם תירוצים לחוסר פעילות גופנית, זה הזמן הנכון להתחיל להשקיע בעצמכם, לשמור על בריאות תקינה ולמנוע בעיות בריאותיות בהמשך.

 

האפשרויות מגוונות וקיימים שיעורים מיוחדים המותאמים מבחינת סוג הפעילות ורמת האינטנסיביות. חדר כושר, שחייה, הליכות בפארק - אף פעם לא מאוחר מידי להתחיל, ואף יותר מכך - חייבים להתחיל, רגע לפני שהגוף המתחיל לחרוק, כדי למנוע בעיות עתידיות האורבות מעבר לפינה. לא מפתיע לראות בשנים האחרונות אנשים בני 50 ומעלה שמתחילים לרוץ חצאי מרתון ומרתונים , זאת אפילו הפכה להיות תופעה שכיחה.

 

4. טיולים

 

את טיול בר המצווה כבר צלחתם, והילד סירב בתוקף שתבקרו אותו בהודו בטיול אחרי צבא. זוגות רבים בגילאי 55-60 מתחילים לנצל את הזמן הפנוי ולצאת לטיולים ברחבי הארץ והעולם. בתור חלק מהרצון להיפתח לעולמות ורעיונות חדשים, טיולים יכולים להכיר לכם תרבויות חדשות, פלאי טבע קסומים וקניונים עצומים לקנות בהם מתנה לנכדים.

 

סוכן הנסיעות שלכם ישמח להציע לכם חבילות נופש ללא ילדים, עם מסלולים מותאמים ומתוכננים היטב. מועדוני לקוחות המיועדים לגילאי 50 פלוס, מרכזים קהילתיים וחברות הנסיעות השונות, מציעים כולם טיולים ייעודיים, בחברת אנשים כמותכם ובקצב המתאים לסגנון החיים הנוכחי שלכם.

 

5. יזמות

 

לאחר שהיו תקועים באותו משרד במשך 35 שנים ויצאו לפרישה מוקדמת, אנשים רבים פונים ליזמות ולפתיחת עסק קטן וצנוע דווקא בגילאי 55-60. סביבת העסקים הדינמית של ימינו מאפשר למי שמעוניין לפעול בתור עסק קטן, ללא צורך בסיכון כל החסכונות, ומבלי להיכנס לסביבת עבודה תובענית מידי.

 

יזמים בגילאים אלו מביאים איתם ניסיון חיים ונטייה לסיכון מחושב והתנהלות זהירה. לכן, יזמות בגילאים אלו צריכה להיות בסיכון נמוך, פשוטה לניהול ומאפשרת גמישות מבחינת זמן השקעה. יש לזכור כי יזמות בגיל פרישה אינה לצורך יצירת הכנסה מרכזית למשק הבית, והיא לרוב מאפשרת למלא את הזמן בעיסוק מעניין, לתת משמעות ותוכן לחיים, תוך כדי ניהול שגרת חיים של גיל פרישה, במיוחד בהיבט של משפחה, פנאי ותחביבים. יזמים אלו רוצים להמשיך ליהנות מהחיים, אך להיות פעילים, תורמים למשק ומנצלים את הידע והניסיון שצברו במהלך השנים.

 

מרכזי היזמות השונים, כגון מט"י, מצעים מגוון קורסי יזמות, גם לגיל השלישי, והם יכולים לעזור בהכוונה, בבניית התשתית ובמציאת המסלול המתאים ליזם הפוטנציאלי.

 

ניתן תמיד לשלב את התחביב החדש שאימצתם עם היזמות העסקית, כגון מכירת התכשיטים שהתחלתם לעצב, פסלי האמנות שהחלו להיערם בבית, או המודלים המרשימים שהזמנתם במיוחד מחו"ל והורכבו בעמל רב.

 

לסיכום, ניתן למצוא אפשרויות מגוונות ומסלולים מעשירים, מחכימים ומרתקים, בהם ניתן לבחור בגיל 55, לאחר שהילדים עזבו את הבית והחלטתם שהגיע הזמן להשקיע בעצמכם. נותר לכם רק לבחור את הפעילות המועדפת עליכם, ולצאת למסע מלא חוויות ואתגרים חדשים. ברוכים הבאים לחיים החדשים שלכם.

 

 

לפרטים נוספים לחצו כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x