$
פרויקטים

איזו מתנה משתלמת ביותר לעובדים שלכם?

מתנות לעובדים לחגים, כך תבחרו את המתנה המועדפת לעובדים שלכם

בשיתוף ישראכרט 16:0109.08.15

מדי שנה לקראת החגים, מתחיל המרוץ אחר המתנה המושלמת לעובד. בשנים האחרונות, קיימת העדפה ברורה של ועדי עובדים, ארגונים, חברות במשק, ולעיתים גם חברים, להחליף את המתנות המסורתיות של סוגי מארזים שונים.

 

למעשה העובדים מעדיפים שתהיה להם היכולת לבחור מתנה לחג ולכך בדיוק נועדו כרטיסי המתנה. המעסיק קובע סכום אשר מוטען בכרטיס מתנה למימוש ברשתות השיווק ובתי העסק השונים בישראל והעובד בוחר כיצד להשתמש באותו סכום.

 

אלא שבשוק יש שלל כרטיסי מתנה וכל כרטיס מאפשר שימוש ברשתות שונות. לפיכך, עולה השאלה איזהוא הכרטיס הטוב ביותר, שיוביל לשביעות הרצון הגבוהה ביותר של העובדים. בין החברות שמציעות כרטיסי מתנה ניתן למצוא את ישראכרט, לאומי קארד, שופרסל עם תו הזהב ועוד, אך לא ברור אם הציבור וועדי העובדים, מודעים לאיזה מביניהם הוא הכרטיס הטוב ביותר בשוק. זאת ועוד, השנה הדיון סוער במיוחד לאור הקשיים ברשת מגה, שהיתה אחת ממובילות שוק כרטיסי המתנה ובעקבות הקשיים אף הפסיקה במכירת הכרטיסים לחגים הקרובים.

 

מעבר לכך, השיקולים הקריטיים ביותר בבחירת כרטיס מתנה הם מגוון בתי העסק שמכבדים אותו, שכן, ככל שמקבל הכרטיס יוכל לממש אותו ביותר בתי עסק כך הוא יהנה יותר ויהיה מסופק יותר, אפשרות מימוש ברשתות איכותיות ומותגים נחשקים וכן ניצולו גם בכפל מבצעים והנחות.

 

איזה כרטיס מכל כרטיסי המתנה מתקבל במגוון הרחב ביותר של בתי עסק, כולל מותגים מובילים וכפל מבצעים?

 

מבדיקה עולה כי הכרטיס שמכבדים אותו בהכי הרבה בתי עסק בישראל הוא כרטיס Maximum של ישראכרט. Maximum Gift Card הוא כרטיס פרימיום, המכובד באלפי בתי עסק בישראל, מעל ל- 500 רשתות מתוכן למעלה מ- 30 רשתות מזון. הכרטיס מכובד במלוא ערכו כולל כפל מבצעים והנחות. הכרטיס מכובד גם ברשתות פרימיום ייחודיות כגון זארה, PULL & BEAR, סופר פארם ועוד.

 

יתרונות כרטיס MAXIMUM כאמור, הם בכך שהוא מכובד במספר הגדול ביותר של בתי עסק, ושהוא משלב מגוון רחב ביותר של רשתות מזון. אין לו מוצר מתחרה. מעל ל- 60% מהמימושים בכרטיסי המתנה נעשים ברשתות המזון ולכן ככל שתינתן לעובד גמישות ונוחות גדולות יותר מבחינת הרשת בה יוכל לממש את הכרטיס, כך תעלה שביעות הרצון שלו מהמתנה שקיבל מהמעסיק לחג.

 

כך למשל, תו הזהב ,Cash של שופרסל, אמנם מכבד בתי עסק שונים, אבל מבחינת רשתות מזון הוא מכובד רק בחנויות שקשורות לרשת שופרסל והן: "שופרסל", "יש בשכונה" ו"אורגניק מרקט". עובדים שמקבלים את כרטיס תו הזהב של שופרסל ורוצים לממשו ברשתות מזון, נאלצים לממשו ברשת שופרסל בלבד, שאינה בין הזולות, מה שעשוי לפגוע בשביעות הרצון של העובד.

 

כרטיס gift card מבית לאומי קארד, אמנם מכובד בלמעלה מ- 60 רשתות בארץ, אך אינו כולל רשתות מזון וכפל מבצעים, וכך גם כרטיס הדרים קארד Dream card שאינו מכובד ברשתות המזון ונחשב לכרטיס עם הכי מעט בתי עסק שמכבדים אותו.

 

לכן, בטרם תקבלו החלטה איזה כרטיס מתנה תרכשו לעובדים שלכם, וכדי שהם יהיו מרוצים, חשוב מאוד שתבדקו את השוק, את מגבלות התווים וכמובן את ההיצע שהם מעניקים לעובדים שלכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x