$
כלכלה ומדיניות

הנסיך הסעודי אל-וליד בן טלאל יתרום את כל כספו לצדקה

הונו של מי שמכונה "באפט של העולם הערבי" מוערך ב-32 מיליארד דולר. לדביו יתרום את כספו בין השאר לארגונים שמקדמים זכויות לנשים וכאלה שעוסקים בנושאי בריאות

שירות כלכליסט 16:3401.07.15
הנסיך הסעודי אל-ווליד בן טלאל, שהונו מוערך ב-32 מיליארד דולר, מתכוון לתרום את כולו לצדקה. הנסיך, שהוא אחד האנשים העשירים בעולם, הודיע כי בכוונתו לתרום את המיליארדים לארגונים שמקדמים נושאי בריאות ועוזרים לנפגעי אסונות.

 

 

בן טלאל (60) מתכוון גם לתרום לארגונים המקדמים זכויות נשים. "ההתחייבות הנדבנית תעזור לבנות גשרים שיתמכו בהבנה תרבותית, יפתחו קהילות, יעצימו נשים, יחזקו צעירים, יספקו סיוע חיוני לקרבנות אסונות ויצרו עוד סובלנות וקבלה בעולם", מסר בהצהרה.

 

בן טלאל הקים את האימפריה העסקית שלו בעזרת 30 אלף דולר שקיבל מאביו והלוואה בגובה 300 אלף דולר. עד 2005 הונו כבר טיפס ל-10 מיליארד דולר והוא זכה לכינוי "באפט של העולם הערבי", על שמו של גורו ההשקעות האמריקאי הנודע וורן באפט.

 

 

עוני בריאד, סעודיה עוני בריאד, סעודיה צילום: בלומברג

 

השקעותיו כוללות את מלון סבוי בלונדון, אפל, סיטיגרופ וניוז קורפ. הוא ידוע כמי שמחלק מתנות נדיבות ובעבר העניק 25 מכוניות בנטלי לשחקני נבחרת הכדורגל של סעודיה. הוא גם הבטיח להעניק בנטלי לכל טייס שיהיה מעורב בהתקפות האוויריות בתימן.

 

בן טלאל נשוי לנסיכה אמירה ולזוג שני ילדים. בבעלותו גם יאכטה, המטוס הפרטי הגדול בעולם וצי של למעלה מ-200 מכוניות, ביניכן מכוניות פרארי ולמבורגיני. אימפריית הנדל"ן שלו כוללו אחוזה עם 420 חדרים בריאד, שכוללת גם כמה בריכות שחייה ושלל פורטרטים של עצמו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x