$
פרויקטים

מה יעשו הפרויקטים להתחדשות עירונית לשכונת רמת שקמה ברמת גן ?

מתחם הרוגי מלכות בבל בקרית אונו או שכונת נווה שרת בלב אביב הן רק חלק מדוגמאות של שכונות שסבלו מהזנחה חמורה. בשנים האחרונות השכונות הללו עוברות מתיחת פנים ומגדלי המגורים היוקרתיים מחליפים את זירות המצוקה. כעת זה תורה של שכונת רמת שקמה ברמת גן. פרויקט "מגדל בפארק" של חברת 'מגדל טופ נדל"ן", היחיד בשכונה המתנשא ל-32 קומות הצליח להעלות את ערכי הנדל"ן ברמת שקמה והפך אותה אטרקטיבית לבעלי מקצועות חופשיים

בחסות מגדל בפארק 14:3930.04.15

מחירי הדירות בישראל רק עולים בשנים האחרונות, על אחת כמה וכמה כשמדובר בפרויקטים להתחדשות עירונית. אחת השכונות האטרקטיביות שעשויה להניב תשואות מרשימות, היא שכונת רמת שקמה ברמת גן שמהווה הזדמנות אטרקטיבית בימים אלו לזוגות צעירים, למשפרי דיור ולמשקיעים, הרבה בזכות הפרויקטים להתחדשות עירונית באזור.

 

לאחרונה נסגרו מספר עסקאות ברחוב אחד העם בשכונת רמת השקמה המאופיינת בבניינים ישנים מאד בני שתי קומות, שנבנו בשנות ה-50 כך שהשכונה נמצאת בתנופת ביקושים. אם בודקים את המחיר למ"ר לפיו נמכרת דירה ישנה בשכונה, העסקאות נסגרו לפי מחיר של כ-20,000 שקל למ"ר. בדיוק כמו רמת המחירים שנסגרת בפרויקט "מגדל בפארק" של חברת מגדל טופ נדל"ן המוקם ברחוב אחד העם, מכאן שעדיף כנראה להתמקד בפרויקטים חדשים בשכונה.

 

הנתונים לא מפתיעים. כשעיריית רמת גן מובילה באופן גורף פרויקטים להתחדשות עירונית ברחבי העיר, אין זה פלא שמחירי דירות יד שניה נמכרות בתחשיבים זהים לאלה של דירות חדשות.

 

אחד הפרויקטים שהחל להניע את התהליך בשכונה הוא פרויקט "מגדל בפארק" של חברת מגדל טופ נדל"ן, מהבודדים בנוף השכונתי המתנשא על פני 32 קומות.

  

אי ירוק (הדמיה) אי ירוק (הדמיה)

 

לדברי אריה בר, מנכ"ל חברת מגדל טופ נדל"ן, "בשנים האחרונות קידם משרד הבינוי והשיכון מספר פרויקטים של פינוי בינוי בשכונה בעיקר ברחוב אחד העם, המשקיף על הספארי וחלקו גם צופה לעבר הפארק הלאומי. אמנם מדובר בשכונה ישנה שהוקמה בשנות ה-50 אבל יש לה פוטנציאל עצום. הפרויקט הצליח לשאוב אליו אוכלוסיה חזקה העוסקת במקצועות חופשיים, כרופאים, עורכי דין וגם טייסים. בשל הביקושים הגבוהים לפרויקט אנו בוחנים כעת תקיעת יתד נוספת בצורה של קידום פרויקט התחדשות עירונית ובניה של 6 מגדלים נוספים מול הספארי".

 

פרויקטים להתחדשות עירונית בשכונת רמת שקמה נמצאים היום על הכוונת וחברות נדל"ן לוטשות עיניים לכיוון. קבוצת סרוגו ואבנר לוי מקדמות תוכנית לפינוי של למעלה מ-40 דירות ובניה של כ-200 דירות תחתן; חברת אזורים מקדמת תוכנית דומה לפינוי של עשרות דירות ובנייה של מאות דירות והתארגנות דומה מקודמת על-ידי תושבי המקום לפינוי ובינוי של מאות דירות. גם לחברת מגדל טופ נדל"ן תוכניות דומות להקמת 6 מגדלי מגורים חדשים.

  

דירה לדוגמה (הדמיה) דירה לדוגמה (הדמיה)

 

"לתוכניות להתחדשות עירונית השפעה כלכלית וחברתית", מסביר אסף כהנר, מנכ"ל חברת שיווק הנדל"ן "היילנד". "תוכניות כאלה מקדמות ומפתחות שכונות קיימות, מאפשרות לנצל את משאב הקרקע תוך שמירה על שטחים פתוחים ומעניקות הזדמנות שווה לכל דייר לשדרג את הנכס שבבעלותו, ללא כל עלות מצידו".

 

כך התרחש בין היתר בפרויקט פינוי בינוי שהקימה חברת מצלאווי במתחם הרוגי מלכות בבל בקרית אונו, שמתוך 11 מבנים שכללו 170 דירות הקימה החברה 11 מגדלים עם 515 דירות. כך גם מתרחש היום בשכונת נווה שרת בתל אביב, כשהעירייה מקדמת בנייה של למעלה מ-2,000 דירות בשכונה על חשבון הריסת מבנים ישנים. פרויקט "מגדל בפארק" של חברת טופ נדל"ן הוא פורץ הדרך בשכונת רמת שקמה".

 

"עד לפני חמש שנים אנשים חשבו שדירה ב-1.2 מיליון שקל בנווה שרת זו הגזמה", מסביר כהנר. "שכונת נווה שרת נחשבה לאחד האזורים הגרועים בתל אביב. "הדרום" של צפון תל-אביב. כיום דירות ארבעה חדרים בשכונה הזו נמכרות בכ-2.1 מיליון שקל. כך גם מתרחש בשכונת רמת שקמה, כאשר דירות ארבעה חדרים בפרויקט "מגדל בפארק" נמכרות תמורת כ-2.2 מיליון שקל, רמת מחיר המזכירה את רמות מחירי הדירות בשכונות מפותחות יותר ברמת גן. הרוכשים שקונים בפרויקט מבינים את הפוטנציאל של השכונה".

 

אחד מגורמי המשיכה לשכונה הם מוסדות החינוך המוצעים בה. אלו נהנים מביקושים גבוהים גם מחוץ לשכונה ולעיר. מוקד המשיכה העיקרי מופנה לעבר התיכון העירוני "בליך" הנמצא סמוך לרמת שקמה וזוכה לפופולאריות גבוהה. אל בית הספר "בליך", המוביל את תלמידיו למצוינות והישגים גבוהים, כ-2,000 תלמידים המגיעים מאזור תל אביב, והישובים ככפר אז"ר, גבעת שמואל וקרית אונו. בית הספר מוכר בעיקר בזכות סימולציית הבחירות שעורכים התלמידים לפני בחירות לממשלה.

 

"שכונת רמת שקמה היא כיהלום גולמי שחשיפתו מתחילה כעת", מסכם מהנדס עיריית רמת גן לשעבר, חיים כהן. "יש בה את כל היתרונות של מקום שיכול להיות הכי מוצלח בעולם – שפע של שטחים ציבוריים מכל הסוגים והמינים תשתיות מפותחות ויוזמות להתחדשות עירונית. יש בשכונה את בית הספר "נטעים", אחד מבתי הספר העירוניים שהביקוש לו הוא גם מחוץ לעיר. ביה"ס בליך הנמצא בסמוך ותיכון אורט אבין, לצד מוסדות ושטחי ציבור שהיום אינם מפותחים אך בעלי פוטנציאל השמשה עם קליטת אוכלוסיה חדשה בשכונה. כמו-כן בשכונה תכנון מיוחד והיא כוללת בין היתר את שדרת ויצו, שדרה מרכזית ומפותחת עם פינות ירוקות ומפלי מים, כיכר הרב פרדס, שפע של גינות ושבילים רבים שמובילים לפארק הלאומי. כל אלה מתחברים לשפע של שטחים ירוקים, הספארי, הפארק הלאומי ופארק אריאל שרון אשר בצמידות לשכונה".

 

כנסו לפרויקט מגורים מרהיב הנהנה מההתחדשות העירונית בצד הירוק של רמת-גן >>

 

פרויקט מגדל בפארק (הדמיה) פרויקט מגדל בפארק (הדמיה)

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x