שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אמיר ברמלי למשקיעי קרן קלע: "הופתעתי מעוצמת המהלך שהובילה רשות ני"ע"

בעל השליטה בקבוצת רוביקון המחזיקה בקרן קלע, חשוד בעבירות מרמה וגיוס הון ללא תשקיף. מבטיח למשקיעים: "כי קרן קלע תמשיך לכבד את כל ההסכמים עליהם חתמה מול המשקיעים ואת מכלול תנאיהם"

רחלי בינדמן 17:4625.03.15

איש העסקים אמיר ברמלי, בעל השליטה בקבוצת רוביקון המחזיקה בקרן קלע, חשוד בעבירות מרמה וגיוס הון ללא תשקיף. על פי החשד, גיוס הכספים נעשה מבלי שפורסם תשקיף כפי שנדרש בחוק ני"ע. ברמלי נעצר ונחקר ביום רביעי שעבר בחשד להונאת המשקיעים להם התחייבה הקרן לריבית שנתית קבועה של 6%-9%.

 

לראשונה מאז החקירה כותב ברמלי למשקיעים: "תודה גדולה על האמון, התמיכה, המילים החמות ואורךהרוח. הם היו מעבר לציפיותינו ולימדו אותנו על גודל הערכתכם לפועלנו בשנים האחרונות. זה מחזק ומרחיב לב. לשמחתי הוסרו ההגבלות שהוטלו על יכולתי ועל יכולתה של סיון ציבולסקי (שמנהלת את הקרן - ר"ב) ליצור עמכם קשר ולעדכן אתכם לגבי תמונת המצב הנוכחית".

 

ברמלי חוזר על מסרים שהעבירה הנהלת הקרן למשקיעים כבר בשבוע שעבר אך ללא גורם פורמלי החתום עליהם לפיהם מאות מיליוני השקלים שגייסה הקרן מאז 2007 הם בידיים בטוחות וישובו למשקיעים.

 

"עליכם לדעת שחוסנן של קבוצת רוביקון ושל קרן קלע אינו מוטל בספק. קרן קלע מעולם לא החסירה מועד תשלום ולאורך שנות פעילותה הקפידה לעדכן אתכם המשקיעים בכל שינוי ובכל התפתחות. מאז ומעולם עמדו קרן קלע וקבוצת רוביקון בכל התחייבויותיהן כלפי משקיעים ושותפים - וכך ימשיכו.

 

"אין זה סוד, שלאורך תקופה ארוכה התקיימו חילוקי דעות אידיאולוגיים ביני לבין רשות ניירות ערך, הנוגעים לחוקי ההשקעות ולפרשנותם, לא רק באשר לקרן קלע ולקבוצת רוביקון אלא לגבי עולם ההשקעות הפרטיות בכללותו. קרן קלע יזמה מספר פניות לרשות כבר לפני תקופה ארוכה, מתוך כוונה להציג בשקיפות מלאה את פעילותה ואת תוכניותיה העתידיות להתרחבות וצמיחה. כך שההתדיינות בין הצדדים החלה תקופה ארוכה מאוד לפני התפוצצות הפרשה בכלי התקשורת", כובת ברמלי.

 

ברמלי מכוון בדבריו לעובדה שהקרן גייסה מעל 35 משקיעים בשנה לקרן תוך עבירה לכאורה על חוק ניירות ערך הדורש במצב כזה ממי שמגייס חוב לפרסם תשקיף. ברמלי טוען כבר תקופה ארוכה עוד מאז התפוצצה פרשה דומה של קרן ההשקעות אור של חיליק טפירו כי דרך פיצול ההשקעות בקרן למסלולים שונים עם תשואה וטווח השקעה שונה ניתן היה לגייס 35 משקיעים לכל מסלול. הרשות חולקת על עמדה זו מכל וכל ורואה בפיצול כמלאכותי. אלא שלרשות גם חשדות חמורים יותר לפיהם ברמלי גייס לכאורה את הכספים לקרן לצורך מתן מימון קצר טווח לעסקים קטנים אך בפועל השתמש בהם לעסקיו הפרטיים.

 

אמיר ברמלי, בעלי קבוצת רוביקון אמיר ברמלי, בעלי קבוצת רוביקון צילום: עמית שעל

 

"אני מנוע מלהתייחס לפרטי החקירה", ממשיך ברמלי, "אך חשוב לי לציין שלמרות שאני מכחיש את כל חשדותיה של הרשות אני משתף עם חוקריה פעולה באופן מלא. חוקרי הרשות קיבלו מידיי את מלוא החומרים שביקשו, כמו גם נגישות מלאה למידע הרלוונטי.

 

"הופתעתי מעוצמת המהלך שהובילה הרשות, לרבות פרסום הודעות בכלי תקשורת שאף פורשו באורח מוטעה ומטעה, מבלי שעמדה לרשותי זכות התגובה. אך אינני איש של ריב ומדון. אני סמוך ובטוח שיימצא שביל הזהב, שיאפשר לגשר על פערי האידיאולוגיה ולייצר פלטפורמה למשקיעים פרטיים להשתתף בהשקעות בדרך שמקובלת גם על רשות ניירות ערך. אשקיע בכך את מיטב זמני ומרצי, ועד אז תמשיך קרן קלע לפעול במתכונתה הרגילה וכפי שפעלה עד כה.

 

"אסיים ואומר, בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, כי קרן קלע תמשיך לכבד את כל ההסכמים עליהם חתמה מול המשקיעים ואת מכלול תנאיהם. קרן קלע היא חלק מקבוצת רוביקון האיתנה, ומגובה על ידה באופן שאינו מוטל בספק. קרן קלע תמשיך להתקדם בפעילותה השוטפת, לרבות המשך פיתוח אפיקי ההשקעה הייחודיים עליהם הצהרנו בפניכם לאחרונה - אג״ח עמוס וקלע אקוויטי - הכול בכפוף למותר על פי חוק".

 

מקרן קלע נמסר: "מדובר בעדכון שיצא ממר ברמלי לציבור המשקיעים בקרן ומעבר לכך לא נגיב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x