שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ישראלי

מלחמה בעזה

נועד להיות שגריר

נועד להט, לוחם UFC ישראלי, רשם אמש ניצחון בכורה בזירה שאחריו הוא חוזר למילואים בעזה. הוא עמד והסביר לעולם בדיוק מה זה ישראל

אוריאל דסקל 12:5327.07.14

נועד להט, הלוחם הישראלי ב-UFC, רשם אמש ניצחון בכורה בזירה לאחר שגבר בזכות החלטת שופטים בפה אחד על סטיבן סיילר. זה היה הניצחון הראשון של ישראלי ב-UFC. הלוחם מוטי הורנשטיין הפסיד פעמיים נגד מרק קר ומרק קולמן, שני לוחמים בכירים.

 

 

נועד להט. עשה היסטוריה עם מגן דויד על מכנסיו נועד להט. עשה היסטוריה עם מגן דויד על מכנסיו צילום: רויטרס

 

כעת, להט ששירת בצבא בצנחנים, יעלה על המטוס בחזרה לישראל כדי להצטרף ללחימה בעזה כחייל מילואים. בניגוד ללוחמים אחרים ב-UFC, להט הוא אשכרה לוחם. האחרים אולי לא פחות קשוחים אבל קשה להאמין שמישהו מהם אי פעם יגיע למצבי קיצון שלהט עמד בפניהם ועשוי לעמוד בפניהם.

 

כפי שניתן לתאר, להט הוא פטריוט גדול. במהלך השקילה לפני הקרב, הוא לבש חולצה של הגדוד שלו בצנחנים, במהלך הקרב לבש מכנסיים עם מגן דויד ובראיון שלו בסיום הקרב הוא התעטף בדגל ישראל. 

 

כשלצידו ג'ו רוגן, קומיקאי אמריקאי ופרשן UFC, להט דיבר בעברית והודה להוריו ולאחיו. ואז הוסיף באנגלית:  "אין לי ברירה אלא לחזור הביתה. ברור שאני לא רוצה להילחם, שאני מעדיף להיות כאן בקליפורניה השמשית, אבל יש דברים שחייבים לעשות. יש לי משפחה שצריכה לברוח מטילים ואני חייב להגן על הבית שלי. כחייל קרבי, אין דבר שאני רוצה יותר משלום, לא רוצה לראות עוד הרג ועוד מלחמה. שהדם היחידי יהיה כאן, בזירה".

 

דבריו התקבלו במחיאות כפיים ועידוד של הקהל.

 

מה שמדהים כאן זה שאחרי קרב קשה הוא עמד והסביר לעולם בדיוק מה זה ישראל. איך נלחמים על הבית בזמן שקוראים לשלום.

 

העולם המערבי יושב ומצקצק על "הכיבוש" של עזה מבלי להבין שלא מדובר כאן במאבק לאומי אלא במאבק של איסלם קיצוני ואלים נגד כל מה שהוא לא איסלם קיצוני ואלים. זו מלחמה של ישראל נגד כל מה שהעולם המערבי מפחד ממנו. 

 

אז נכון, זה לא יהיה קל להוכיח את צדקת הלחימה בעזה, אבל זו מלחמה ארוכה ומתישה. מלחמת תודעה. ובשביל לנצח במלחמה הזאת אנחנו צריכים להיות יותר דמוקרטים, יותר מערביים ויותר מעורבים בעולם החופשי. נעשה את זה על ידי הגעה למצוינות בתחומים שחשובים לעולם המערבי: טכנולוגיה, מדע, אומנות, בידור, תרבות וספורט. אלו העוצמות האחרות שלנו.

 

אנחנו במלחמה מול החמאס אבל גם במאבק תודעתי מול העולם. אנחנו צריכים להראות לעולם המערבי, הדמוקרטי והחופשי שאנחנו דמוקרטיים, מערביים וחופשיים. גיוון הדעות אצלנו, הרצון לשלום, החופש לחשוב אחרת ולהביע את דעתך - כל אלו מחזקים את עמדתנו מול העולם ומחזקים אותנו במאבקנו נגד האויב הדתי הקיצוני, שיורה באנשיו שחושבים אחרת.

 

הספורטאים הבינלאומיים הם אולי הנציגים הטובים ביותר של ישראל האזרחית. ועוד שני "נועד להטים" כאלה יעשו עבודת הסברה פי אלף יותר טובה מכל דובר של משרד החוץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x