שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן עולמי

ג'יי.פי מורגן מכפיל תחזיתו בנוגע למחירי הבתים ב-2013: יעלו ב-7%

בנק ההשקעות מצטרף לתחזית דומה של בנק אוף אמריקה, ואף חוזה כי לקראת 2015 יזנקו המחירים בארה"ב ב-14%

בלומברג 15:0316.03.13
תחזית אופטימית לגבי שוק הנדל"ן בארה"ב: בנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן הכפיל את תחזיתו בנוגע למחירי הדיור לשנת 2013 וצופה כי הם יעלו ב-7%, ואילו לקראת 2015 יזנקו ב-14%. התחזית מצטרפת לזו של בנק אוף אמריקה שהעריך בשבוע שעבר כי בשנה הקרובה יעלו המחירים ב-8%, ובכך עדכן את התחזית הראשונית שלו שדיברה על עלייה של 4.7%.

 

 

 

שני בנקי ההשקעות המובילים בארה"ב צופים האצה בעליית מחירי הדיור לאור ההתאוששות בשוק ופעילות אקטיבית - הן מצד משקיעים והן מצד אנשים פרטיים. הריבית הנמוכה עליה שומר הבנק המרכזי מקלה על נוטלי הלוואות והופכת את ההשקעה בדיור לאטרקטיבית במיוחד. הריבית על משכנתא לפירעון במשך 30 שנה עומדת 3.63% - מדובר אמנם בשיא של ששה חודשים, אך עדיין מדובר ברמה מאוד נמוכה לעומת 6.8% שנרשמו ביולי 2006.

 

 

 

בית למכירה בארה"ב. התאוששות בשוק הנדל"ן בית למכירה בארה"ב. התאוששות בשוק הנדל"ן צילום: בלומברג

 

מחירי הדיור בארה"ב עלו ב-6.8% בדצמבר, זאת לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ומנתוני מדד קייס שילר עולה כי זוהי העלייה המשמעותית ביותר מאז שנת 2006. בקרן בלקסטון מסבירים כי התייקרות הדיור נובעת משני גורמים: היצע מצומצם מצד אחד, וביקוש הולך וגובר מצד משקיעים מוסדיים מצד שני. בלקסטון עצמה רכשה בשנה החולפת 20 אלף בתים פרטיים למטרת השכרה עתידית, זאת כחלק אסטרטגיית ההשקעות שלה.

 

מנתוני התאחדות יועצי הנדל"ן בארה"ב עולה כי בינואר 2013 מספר הבתים למכירה היה נמוך בכ-5% לעומת החודש המקביל אשתקד ועמד על 1.74 מיליון בתים בלבד, ההיצע הנמוך ביותר מאז דצמבר 1999. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x