$
נדל

המינהל שוב מעודד התיישבות בגליל: יעניק הנחות של עד 100 אלף שקל לרוכשי קרקעות

מדובר בהחזרת ההטבה שהוקפאה בסוף 2008. יישובים שלא היו כלולים במפת אזורי העדיפות הלאומית יקבלו מעמד של אזור עדיפות לאומית ב'. יישובים שהיו באזור עדיפות ב', יקבלו מעמד של עדיפות לאומית א'

שי פאוזנר 17:2705.07.10

מועצת מינהל מקרקעי ישראל, בראשות שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, החליטה היום על החזרת ההנחות על קרקעות מדינה באזור הצפון. כדי לעודד התיישבות בגליל ובצפון, החליטה המועצה לחדש החלטה קודמת המעניקה הנחות לרוכשי קרקע באזורי הגליל והצפון שזכתה בעבר לשם "תקנת בייגה", על שמו של

השר לשעבר בייגה שוחט. בכך יחודש תוקף החלטת מועצה 897 שהתקבלה לראשונה בשנת 2001 ותוקפה הוארך מאז כמה פעמים עד סוף שנת 2008, ומאז לא הייתה בתוקף.

 

במסגרת ההחלטה ישונו אזורי העדיפות בגליל ובצפון, כך שיישובים שלא היו כלולים במפת אזורי העדיפות הלאומית (הקיימת) ואשר נכללים במפה המצורפת להחלטה (והמהווה חלק בלתי נפרד ממנה) יקבלו מעמד של אזור עדיפות לאומית ב' - דבר שיקנה להם אפשרות להפחתה בשיעור התשלום עבור עסקות במקרקעין ל-51% מערך הקרקע, כאשר ההנחה לא תעלה על 50 אלף שקל. בנוסף, יישובים שהיו באזור עדיפות ב' הנכללים במפה המצורפת להחלטה, יקבלו מעמד של אזור עדיפות לאומית א', דבר שיקנה להם אפשרות להפחתת שיעור התשלום עבור עסקות במקרקעין ל-31% מערך הקרקע, וההנחה לא תעלה בהם על 100 אלף שקל.

 

נושא ההנחות למתיישבים ביישובי הגליל והצפון נידון לראשונה בישיבת מועצת מקרקעי ישראל בחודש מרץ 2010, אולם לא הייתה הסכמה בה על גובה ההנחה שתינתן. בישיבה היום הובאה ההחלטה להצבעה לאחר שהתקבלה בצורה מוסכמת בין שלושת המשרדים והשרים שטיפלו בעניין: אריאל אטיאס, השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, ושר האוצר יובל שטייניץ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x