שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

פינוי-בינוי בת"א: תושבי נווה עופר יוכלו לשמור על צביון השכונה

התושבים יציעו לעירייה 4 חלופות לתוכנית הפינוי־בינוי בשכונה שיכללו גם את מספר הבניינים שייבנו. משרד השיכון צפוי לאשר את הפרויקט

שי פאוזנר 08:4303.05.10

תושבי שכונת נווה עופר (המוכרת גם כתל כביר) יציעו לרשויות עיריית תל אביב ארבע חלופות לתוכנית פינוי־בינוי שאותה הם יוזמים, שתכלול את רוב השכונה, כך נודע ל"כלכליסט". החלופות יכללו פינוי 301 דירות שבמקומן יוקמו 340-520 דירות במבנים רבי־קומות - כשלצד הבנייה יקבלו היזמים זכויות בנייה במקום אחר בשטח השיפוט של עיריית תל אביב־יפו.

 

 

בסך הכל אמורות לקום בפרויקט כ־1,450 דירות. 340–520 דירות יוקמו על 17 דונם ברחובות גרוסמן, הדקל, תל גיבורים ושזר, במקום המבנים שייהרסו, וכ־1,000 דירות נוספות במתחם שאותו תקצה העירייה.

 

על פי התוכניות יהיה אפשר לבנות בנווה עופר 5–8 מבנים (תלוי בחלופה המוצעת), וגובהם ייקבע על פי רוחב כל בניין שיאושר. על פי שלוש מהחלופות המוצעות, יוקמו במקום בניינים בני עשר קומות, ועל פי חלופה רביעית מדובר בהקמת שני מבנים בני עשר קומות ושלושה מבנים בני 20 קומות.

 

ממשרד השיכון נמסר ל"כלכליסט" בסוף השבוע כי המשרד צפוי לאשר את התוכנית, שהיא חלק מיוזמה של תושבי השכונות יפו א' ונווה עופר לביצוע פרויקט פינוי־בינוי ענק בתל אביב־יפו.

 

את הפרויקט מובילה עמותת "תל גיבורים", שהחתימה לשם כך 634 בעלי דירות בשכונות. במסגרת התוכנית צפויות להיהרס 575 דירות ישנות, ובמקומן ייבנו שני מתחמים של 3,050 דירות בסך הכל. בחודש שעבר סייר ראש העמותה זבולון עוזיהו במתחם עם נציג אגף תכנון ערים במשרד השיכון, ובעקבות זאת הוחלט כי נציגי התושבים בשכונות ייפגשו עם מנהלת האגף סופיה אלדור במאי, לשם אישור התוכנית.

 

בשיחה עם "כלכליסט" בסוף השבוע מסרה אלדור כי המשרד צפוי לאשר את התוכנית. במסגרת התוכנית הוגשה לרשויות הצעה לפינוי־בינוי בשכונת יפו א' בשטח של 42 דונם התחום ברחובות הגיחון, נחל שורק ונחל עוז שבו יהרסו 11 בניינים ויוקמו 13 מגדלים עם 1,500 דירות ושטחי ציבור.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x