סגור
שורת הרווח דף כתבה חדש

היקף רכישת הדירות בירידה - והישראלים מוציאים את ההון שלהם לרכישת נדל"ן מחוץ לישראל

לאחרונה נרשמה ירידה חדה בהיקף רכישת הדירות בישראל. עו"ד יאיר שלו, מייסד ובעלים משרד עורכי הדין יאיר שלו ושות', מדבר על התופעה הצומחת של רכישות נדל"ן בחו"ל ועל הצורך בהחזרת ההון של הישראלים לענף הנדל"ן הישראלי


עליית הריבית המסיבית משפיעה גם על שוק הנדל"ן, ופחות ישראלים רוכשים דירות בחודשים האחרונים. לאן זורם ההון של הישראלים אשר שואפים להשקיע בנדל"ן?
עו"ד יאיר שלו מייסד ובעלים יאיר שלו ושות' – משרד עורכי דין, המתמחה בנדל"ן בחו"ל ובמיזמי התחדשות עירונית, אומר כי בהחלט אפשר להגיד שהעלאת הריבית משפיעה, כאשר רואים ירידה דרסטית בהיקפי המכירות. הרבה רוכשים עוצרים את החלטה כעת, לא לוקחים משכנתאות ולא רוכשים דירות. לדבריו, במקום להעלות את הריבית בצורה הדרגתית, בנק ישראל העלה אותה בקצב מהיר ומסיבי, והוביל לעצירה כמעט מוחלטת של שוק רכישת הנדל"ן.
עוד אומר עו"ד שלו כי עצירת הרכישות מובילה הרבה אנשים להוציא את ההשקעות שלהם מחוץ לישראל. לדבריו, על רקע המצב הפוליטי בישראל, חברות נדל"ן בלרנקה, קפריסין, איתן הוא עובד, מספרות כי הקצב המתגבר של הפניות מישראל מורכב מישראלים אשר רוצים לעשות רילוקיישן, ולצד זאת ישראלים אשר רוצים לרכוש דירות להשקעה.
אילו סוגי השקעות הנדל"ן מחפשים הישראלים בחו"ל? מהו הפוטנציאל של רכישות נדל"ן בקפריסין? ואיך עוצרים את הסחף של לקיחת ההון להשקעה בחו"ל? לדיון המלא, הצטרפו אלינו.