סגור
רפי סער: "כפר סבא רואה בהתחדשות העירונית ערך עליון"
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
עוד בזירת הנדל"ן

עיריית חיפה הכריזה על מתחם הרותם של חברת נקסט אורבן כמתחם להתחדשות עירונית

בשורה לתושבי שכונות החוף בחיפה: מתחם הרותם-סעדיה פז בשכונת שער העלייה אושר עקרונית לפינוי-בינוי, וצפוי לכלול מאות יחידות דיור חדשות לצד שטחי מסחר ומבני ציבור. סגן ומ"מ ראש העיר, מיכאל אלפר: "דוגמה לאיך עושים התחדשות עירונית איכותית"

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן
חברת נקסט אורבן, משחקניות ההתחדשות העירונית המובילות בחיפה, קיבלה השבוע בשורה חיובית עם הכרזת עיריית חיפה על אישור לקידום תוכנית התחדשות עירונית במתחם הרותם-סעדיה פז (מתחם הרותם הצפוני) בעיר. מדובר בבשורה משמעותית במיוחד, שכן המתחם שוכן בשכונת שער העלייה הוותיקה הסמוכה לחוף הים, ובנייניה נבנו אי שם בשנות ה-70 – כך שפרויקט הפינוי-בינוי צפוי לשדרג לבלי הכר את איכות חייהם של תושביה.
בהודעה של מינהל ההנדסה בעיריית חיפה - עליה חתומים מיכאל אלפר, סגן ומ"מ ראש העיר, העומד בראש ועדת המשנה לתכנון ובנייה, ומהנדס העיר, אריאל וטרמן - נכתב בין השאר: "ניתן בזאת אישור עקרוני לקידומה של תוכנית התחדשות עירונית במתחם הרותם-סעדיה פז, כאשר התכנון הראשוני שהוצג יבחן במסגרת תהליכי התכנון על כל היבטיו, לרבות ביחס לראייה השכונתית הכוללת, תשתיות, תנועה, תשתיות על, מבני ציבור, היקפי הבנייה לרבות המכפיל, שמאות וכו', כמקובל".
קראו עוד בזירת הנדל"ן:
המתחם משתרע של שטח של 43 דונם וכיום יש בו 137 יחידות דיור - כאשר על פי התוכנית של חברת נקסט אורבן ייהרסו המבנים הקיימים ואת מקומם יתפסו מבנים חדשים ומודרניים, המשלבים בין מגורים – עם כ-600 יחידות דיור - מסחר ומבני ציבור. המתחם הצפוני, יש להדגיש, הוא אקורד הפתיחה לפעילות הענפה של נקסט אורבן לחידוש השכונה, כשבמסגרת זו היא מקדמת תוכניות לשישה מתחמים הכוללים במצטבר בניית מעל 5,000 יחידות דיור חדשות.
3 צפייה בגלריה
מתחם הרותם סעדיה-פז. "פרויקט שישנה את קו החוף בעיר"
מתחם הרותם סעדיה-פז. "פרויקט שישנה את קו החוף בעיר"
מתחם הרותם סעדיה-פז. "פרויקט שישנה את קו החוף בעיר"
(הדמיה: Olin)
"הפרויקט ישנה לחלוטין את אופי המגורים של השכונה ואיכות החיים של הדיירים – ויעניק שטחים פתוחים רבים לטובת בנייה ציבורית, כמו גם מסחר ועירוב שימושים", מציין מיכאל אלפר, סגן ומ"מ ראש עיריית חיפה ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה. לדבריו, "מדובר בתוכנית מרשימה, ובהחלט נעשתה כאן עבודה יסודית ומעמיקה, זו דוגמה לאיך עושים התחדשות עירונית איכותית ואחת התוכניות המיוחדות להתחדשות עירונית בחיפה".
"קיבלנו כאן אור ירוק משמעותי, וברגע שהעירייה הוציאה המלצה להכרזה, אפשר להתקדם לקראת אישור התב"ע והוצאת היתר בנייה", אומר מנכ"ל נקסט אורבן, יוסי כהן. "קבלת ההכרזה מתאפשרת רק לאחר הגעה להסכמה תכנונית מול הרשות המקומית, והיא למעשה מקבעת את המתחם כחלק אינטגרלי מתוכנית האב לשכונה".
"הפרויקט משלב בנייה גבוהה עם בנייה נמוכה, ומיישם הלכה למעשה את מודל עירוב השימושים", מוסיף כהן. "יצרנו פרויקט פורץ דרך בחיפה שישנה את כל קו החוף בעיר. אנחנו עובדים במתחם קרוב לחמש שנים, כשתוך כדי תנועה שינינו את התכנון והתאמנו אותו לחזונה של ראש העיר ולתוכנית האב שהוצגה לא מזמן. אני מאמין שבטווח של שנה וחצי עד שנתיים כבר נהיה בשלב הריסת הבניינים".
3 צפייה בגלריה
מנכ"ל נקסט אורבן, יוסי כהן. החברה מקדמת בחיפה כ-13 מתחמים, הכוללים כ-8,500 יחידות דיור
מנכ"ל נקסט אורבן, יוסי כהן. החברה מקדמת בחיפה כ-13 מתחמים, הכוללים כ-8,500 יחידות דיור
מנכ"ל נקסט אורבן, יוסי כהן. החברה מקדמת בחיפה כ-13 מתחמים, הכוללים כ-8,500 יחידות דיור
(צילום: באדיבות נקסט אורבן)
הגשמת חלום
מי שכאמור צפויים ליהנות מפירות הפרויקט הם בעלי דירות בשכונה הוותיקה. אחד מהם הוא ניסים בן אריה, המתגורר בה כ-40 שנה. "אנחנו שמחים לראות סימנים ראשונים בדרך להגשמת חלום. אני מאמין ששער העלייה עוד תהפוך לאחת השכונות המפוארות בישראל", הוא מספר בהתרגשות. "לאנשים פה מגיע לגור בדירות ראויות ובסביבה משופרת".
על מצבם של המבנים כיום מוסיף בן אריה: "מדובר בבניינים על עמודים, מוזנחים ורעועים. אין לנו ממ"דים או חדרי ביטחון, אלא רק מקלטים נטושים מחוץ לבניין. בשנות ה-70 הבנייה הייתה מיועדת לאוכלוסייה אחרת, וכללה דירות קטנות וללא מרפסות. לאחר שנים ארוכות בהן אנו מצפים להתפתחות והתקדמות, אני ובעלי הדירות במתחם שמחים על התקדמות התהליך אותו מובילה חברת נקסט אורבן. אנו נהנה משכונה שמכתיבה סטנדרט מגורים חדש, וראויה לאחד האזורים הכי יפים בחיפה".
נקסט אורבן (NEXT URBAN) היא אחת החברות הפעילות בחיפה, בכל הנוגע להתחדשות העירונית. החברה יוזמת כיום 13 מתחמי פינוי-בינוי ברחבי העיר, הכוללים בניית כ-8,500 יחידות דיור חדשות. בין הפרויקטים המרכזיים של החברה נמצא מתחם פייזר בשכונת נווה שאנן, שהוכרז כמתחם לפינוי-בינוי. כחלק מהפרויקט ייהרסו ארבעה מבני רכבת וכ-100 יחידות דיור, ובמקומם יוקמו ארבעה מגדלים של 25 קומות ומעלה, לצד הקמת בניינים של 7-6 קומות - ובסך הכל כ-440 יחידות דיור, בשילוב רצועות מסחר, תעסוקה, שטחים ירוקים ומבני ציבור. מתחמים בולטים נוספים של החברה מקודמים בשכונות רוממה (הישנה והחדשה) והכרמל.
"הפרויקט במתחם הרותם ישדרג את קו החוף של חיפה, עם דגש על בנייה מרקמית שנכונה יותר כאשר לוקחים בחשבון את מיקומה של התוכנית", מסכם אלפר. "יש כאן מצוינות אדריכלית ובהחלט בשורה בכל מה שיש לתכנון כיום להציע - זו ממש עיר חדשה שקמה, כשהיקף יחידות הדיור בשכונות החוף הנו שווה ערך למספר יחידות הדיור בעיר קטנה בישראל. המיזמים המקודמים כיום באזורי התחדשות משקפים את מימוש חזונה של ראש העיר, עינת קליש רותם, שהצהירה כי תוספת יחידות הדיור וההשקעה הכלכלית בתחום - מקומן בשיקום השכונות הוותיקות שיביא להתפתחות אורבנית נכונה והתחדשות עירונית"

מומלצות וידאו