סגור
שורת הרווח דף כתבה חדש

משלב התכנון ועד סיום הביצוע - המפתח להתקנה מוצלחת של מתקן חנייה בפרויקט התחדשות עירונית

עבור יזמים אשר נדרשים או מעוניינים לשלב מתקן חנייה בפרויקט התחדשות עירונית, חשוב לשלב את ספקית פתרונות החנייה האוטומטיים בשלב מוקדם ככל האפשר, כדי לחסוך בעלויות ובזמן יקר. ביקרנו בהשקה של פרויקט עם מתקן חנייה של חברת פתרונות החנייה אוטומטיים אוטופארקינג. אייל זלמן, מנכ"ל אוטופארקינג, מספר על חשיבות הליווי של ספקית החנייה לאורך כל הדרך


מתקן חנייה אוטומטי
(מאיר דקל )
פרויקט התחדשות עירונית הוא פרויקט מורכב וארוך, הדורש התנהלות רבה ומדויקת מול הרגולטורים והרשויות. בחלק מהמקרים, התנאי לקבלת היתר הוא התקנה של מתקן חנייה אוטומטי עבור הדיירים. בחלק מהמקרים מתקן חנייה הוא הדרך היחידה להציע חניות לכל הדיירים.
אחת מהחברות הבולטות בישראל בתחום מתקני החנייה האוטומטיים היא אוטופארקינג, אשר הוקמה ב-2019 כדי לתת מענה למתקני חנייה בעולם ההתחדשות העירונית. אייל זלמן, מנכ"ל אוטופארקינג, אומר כי נושא ספקית החנייה צריך להיות ברור עוד לפני שמגיעים לתיאום תכנון ראשוני, על מנת להבטיח התקנה מוצלחת ויעילה.
מוטי אשכנזי, שותף בחברת מוסרי אשכנזי, אומר כי באחד הפרויקטים של החברה, התנאי לקבלת היתר היה מתקן חנייה רובוטי, ואוטופארקינג ליוותה את היזמית משלב הגשת הבקשה להיתר וההתנהלות מול הרשות המקומית, דרך שלב הקונסטרוקציה והיציקות ועד להשלמת הפרויקט.
יוסי מזרחי, בעלים קבוצת ספיר הנדסה, מספר כי אם לא היה מתחיל לעבוד עם אוטופארקינג כבר בשלב התכנון, הוא היה צריך לעבור תהליך מחדש מול הרגולטור, מה שהיה דורש עלויות גבוהות ובזבוז זמן יקר.
שון בן ארוש, מנהל תכנון באוטופארקינג אומר כי ישנה חשיבות עליונה לעמידה בלוחות הזמנים מול היזמים, על בסיס תהליך תכנון מראש וביצוע מדויק. לפרטים על האתגרים והתאמת סוגי מתקנים המתאימים לשטח קטן, הצטרפו אלינו.