סגור
חיפוש

ירידה במכירות טסלה בסין באפריל, כשברקע ידיעות שליליות על החברה

מנתוני איגוד מכוניות הנוסעים הסיני עולה כי נרשמה ירידה של 27% במכירת מכוניות החברה לעומת מרץ. בסין חלה באפריל ירידה של 12% לעומת מרץ במכירות רכבים המונעים באנרגיה מתחדשת

אחד המדדים לרמת הצלחתה של טסלה בסין מצביע על ירידה חדה במכירות באפריל. יצרנית הרכב האמריקאית מכרה 25,845 מכוניות שייצרה בסין בחודש שעבר - ירידה של 27% לעומת מכירות של 35,478 במרץ. כך על פי נתונים שפרסם אתמול איגוד מכוניות הנוסעים הסיני.

על פי הדיווח, טסלה ייצאה 14,174 כלי רכב שיוצרו במפעלה בשנגחאי. האיגוד לא חשף את מספר המכוניות המיוצאות של טסלה מחודש מרץ. הירידה במכירותיה של טסלה הגיעה על רקע ירידה כוללת של 12% במכירת מכוניות המונעות באנרגיה מתחדשת - קטגוריה שכוללת מכוניות חשמליות והיברידיות – בסין, בחודש אפריל לעומת מרץ.

2 צפייה בגלריה
מפעל מכוניות טסלה שנגחאי סין
מפעל מכוניות טסלה שנגחאי סין
מפעל המכוניות של טסלה בשנגחאי, סין
(בלומברג)

BYD שבסיסה בגואנגדונג, ונתמכת בידי המיליארדר האמריקאי וורן באפט, מכרה מעט פחות מטסלה באפריל. איגוד מכוניות הנוסעים אמר ש-BYD מכרה 25,450 רכבים חשמליים באפריל, עלייה של 6.5% לעומת 23,906 במרץ. מדובר במספרים דומים לאלה שפרסמה BYD עצמה, שהודיעה מוקדם יותר החודש כי מכרה 25,034 מכוניות מונעות באנרגיה מתחדשת באפריל.
כמה גורמים בתעשיית המכוניות החשמליות בסין הטילו ספק בדיוק נתוניו של האיגוד. טסלה אינה מפרסמת כמויות רכבים שנמסרו לפי מדינה. ברבעון הראשון היא דיווחה על מסירה של 184,800 כלי רכב ברחבי העולם.
2 צפייה בגלריה
אולם תצוגה טסלה שנגחאי סין
אולם תצוגה טסלה שנגחאי סין
אולם תצוגה של טסלה בשנגחאי
(AP)
נתונים מהזמן האחרון מראים שסין נהפכת לשוק יותר ויותר חשוב עבור טסלה. החברה מכרה כלי רכב בהיקף של שלושה מיליארד דולר במדינה ברבעון הראשון, המהווים 29% מכלל מכירותיה הגלובליות באותה תקופה - עלייה לעומת 21% בכל 2020.
במקביל מתגברים הפרסומים השליליים לגבי טסלה בסין. בחודשים האחרונים עלו דיווחים על כשל בבלמי מכוניות החברה, תאונות ופיצוצים שהביאו לביקורת מוגברת מצד רגולטורים. ביום שלישי דיווחה סוכנות רויטרס מפי מקורות, שטסלה עצרה תוכניות לרכוש קרקעות, לצורך הרחבת מפעלה בשנגחאי.