סגור

לינה קאן, מהמבקרות הבולטות של פייסבוק ואמזון, תמונה ליו"ר נציבות הסחר של ארה"ב

קידום קאן לתפקיד נציבת ה-FTC הוא האיתות הראשון של ממשל ביידן לתמיכתו במדיניות הגבלים עסקיים אגרסיבית, במיוחד בתחום הטכנולוגיה. קאן היכתה גלים ב-2017 כאשר פרסמה מאמר שהדגיש את בעיית ההגבלים העסקיים של אמזון

לינה קאן, אחת המבקרות הבולטות של חברות הביג טק, תעמוד בראש נציבות הסחר הפדרלית (FTC), סוכנות ההגבלים העסקיים החזקה שהטילה קנסות על חברות כמו פייסבוק, כך מסר דובר של הבית הלבן. קידום קאן לתפקיד נציבת ה-FTC הוא האיתות הראשון של ממשל ביידן לתמיכתו במדיניות הגבלים עסקיים אגרסיבית, במיוחד בתחום הטכנולוגיה.

קאן, בת 32, היא פרופסורית מבריקה למשפטים באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, ותחום התמחותה הוא הגבלים עסקיים ותחרות במגזר העסקי. היא נולדה בלונדון להורים מהגרים מפקיסטן ובגיל 11 עברה איתם לארה"ב.
קאן אושרה כנציבת ה-FTC אתמול, לאחר שהסנאט הצביע 68-29 לטובתה. אך מינויה העתידי לתפקיד הודלף ע"י הסנאטורית איימי קלובוצ'ר, כנראה לפני המועד, במהלך שימוע שנערך בתת הוועדה להגבלים עסקיים של הסנאט שנערכה אתמול, ועסקה בשליטתן של אמזון וגוגל בתחום הבתים החכמים.
1 צפייה בגלריה
לינה קאן Lina Khan יו"ר נציבות הסחר ארה"ב
לינה קאן Lina Khan יו"ר נציבות הסחר ארה"ב
לינה קאן יו"ר נציבות הסחר ארה"ב
(AP)
קלובוצ'ר מיהרה להוסיף שהחלטתו של ביידן למנות את קאהן ליושבת ראש ה-FTC עדיין לא הוכרזה רשמית. קאן היכתה גלים ב-2017 כאשר פרסמה מאמר במגזין האקדמיה למשפט ייל, שהדגיש את בעיית ההגבלים העסקיים של אמזון. המאמר היווה השראה לניסיון של כמה פעילים ומחוקקים להגביר את אכיפת ההגבלים העסקיים בארה"ב, במיוחד נגד חברות הביג טק.
בשנה שעברה עזרה קאן להוביל חקירת ניגוד עניינים בתוך תעשיית הטכנולוגיה, חקירה שהפיקה דו"ח שהאשים את אמזון, אפל, פייסבוק וגוגל בניצול לרעה של הדומיננטיות שלהן במגוון שווקים. מחוקקי בית הנבחרים הציעו מאז חמישה חוקים שמבוססים על המאמר של קאן והמלצותיה, שמטרתם לרסן את חברות הביג טק, ובכמה מקרים אף לדרוש מהן להפריד בין עסקיהן.