סגור

המחסור במזון לתינוקות בארה"ב רק מתגבר: "קל יותר להשיג רובה"

למרות צעדי החירום בהם נקט הממשל, נרשם מחסור בתמ"ל בלפחות 70% מהחנויות ברחבי ארה"ב, עלייה של 45% לעומת שבוע לפני כן. בחלק מהערים כבר נוקטים בצעדים לבלום זינוק במחירים. בהתאם, גם הגבירו את אמצעי האבטחה סביב המשלוחים

המחסור בתחליפי חלב לתינוקות בארה"ב ממשיך להחריף, כך לפי נתונים שנאספו בשבוע שעבר מ-130 אלף חנויות ברחבי המדינה.
בסוכנות הידיעות בלומברג דיווחו כי ברמה הארצית נרשם מחסור ב-70% מכלל החנויות עבור השבוע שהסתיים ב-21 במאי, עלייה משיעור של 45% בשבוע קודם לכן.

2 צפייה בגלריה
מחסור בתחליפי חלב תמ"ל בארה"ב
מחסור בתחליפי חלב תמ"ל בארה"ב
מחסור בתחליפי חלב בארה"ב
(צילום: CBS)

עם זאת, מקומות רבים הנתון גבוה בהרבה. כך למשל, במדינות כמו קליפורניה, מיזורי, מיניסוטה, נבאדה ואריזונה שיעור המחסור עומד על מעל 80%. המצב חמור ביותר ביוטה שם שיעור המחסור זינק ל-89% מ-49% שבוע קודם לכן, וביוסטון עם שיעור מחסור של 90% שעלה מ-56%.
הממשל הפדראלי נוקט בצעדים להגדלת המלאי, ובשבוע שעבר הפעיל הממשל סמכויות חירום תחת החוק לייצור ציוד הגנה במטרה להאיץ את ייצור המוצרים. נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אף הורה למטוסים שבבעלות הממשל לייבא את הרכיבים הנדרשים להכנת תמ"ל, בטענה שזה יזרז את הגעת הרכיבים לעומת נתיבי הספנות הרגילים.
במקביל, מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) הכריז על הקלת הדרישות לייבוא. ברמה המקומית בחלק מהערים נוקטים בצעדים לבלום זינוק במחירים. בהתאם, גם הגבירו את אמצעי האבטחה סביב המשלוחים. תמ"ל נחשב כבר שנים ליעד נחשק בקרב פושעים, אך המחסור הפך אותו אטרקטיבי אף יותר.

2 צפייה בגלריה
מחסור בתחליפי חלב תמ"ל בארה"ב
מחסור בתחליפי חלב תמ"ל בארה"ב
מחסור בתחליפי חלב בארה"ב
(צילום: AP)

בינתיים גובר התסכול בקרב ההורים לתינוקות, וביום שלישי קישר שחקן ה-NBA דאמיון לי מקבוצת גולדן סטייט ווריור בין המשבר לירי בבית הספר בטקסס: "קל יותר בימינו להשיג רובה מאשר תמ"ל", אמר.