סגור

דוח התעסוקה הפתיע לטובה
ארה"ב: 943 אלף משרות נוספו למשק, האבטלה ביולי ירדה ל-5.4%

התחזיות עמדו על ירידה באבטלה מ-5.9% ל-5.7% ולתוספת של 845 אלף משרות חדשות. הסקטור הפרטי הוסיף 703 אלף משרות חדשות בחודש שעבר. נתוני מאי ויוני עודכנו כלפי מעלה. ארה"ב השיבה כ-75% מהעבודות שאבדו במהלך המגפה

לכלכלה האמריקאית נוספו ביולי 943 אלף משרות חדשות, מעל לתחזיות. בהתאם, שיעור האבטלה ירד ל-5.4% מ-5.9%, כך עולה מהנתונים הרשמיים שפרסם היום (ו') משרד העבודה האמריקאי. תחזיות האנליסטים ציפו לתוספת של 845 אלף משרות וששיעור האבטלה יירד ל-5.7%. לפי הדו"ח הסקטור הפרטי הוסיף 703 אלף משרות חדשות בחודש שעבר.


בנוסף, ההכנסה הממוצעת לשעה עלתה ב-110.4%, שהם סנט, ל-30.54 דולר.
הדו"ח כלל גם תיקון כלפי מעלה לנתוני החודשיים הקודמים. עבור מאי הנתונים העדכניים מצביעים על תוספת של 614 אלף משרות במקום 583 אלף כפי שדווח במקור, בעוד שביוני עודכן לתוספת של 938 אלף משרות במקום 850 אלף.
1 צפייה בגלריה
ארה"ב תעסוקה אבטלה
ארה"ב תעסוקה אבטלה
ארה"ב
( איי פי)

התוספת של 943 אלף משרות חדשות היא הגבוהה ביותר מאז אוגוסט השנה שעברה. פירוש הדבר כי ארה"ב השיבה כ-75% מהעבודות שאבדו במהלך המגפה. אולם, 5.7 מיליון אנשים עדיין ללא עבודה.
שיעור ההשתתפות בכוח העבודה עלה אף הוא ל-61.7% - הרמה הגבוהה ביותר מאז פרוץ הקורונה במרץ 2020.
מגזרי הפנאי והאירוח המשיכו להוביל את ההתרחבות ביצירת מקומות עבודה, והוסיפו 380 אלף משרות בחודש שעבר, מתוכן 253 אלף משרות בברים ובמסעדות. המגזרים הללו נפגעו בצורה הקשה ביותר מהסגרים ושאר ההגבלות שהוטלו במאמץ לבלום את התפשטות הנגיף.
"התנאים בשוק העבודה נראים בריאים בתחילת הרבעון השלישי", הגיב על הנתונים סם בולארד, כלכלן ראשי בוולס פארגו.
להתאוששות של שוק העבודה ככל הנראה תהיה השפעה בקביעת המדיניות המוניטארית של הבנק הפדראלי המרכזי. "נתונים חזקים בחודשיים הבאים קרוב לוודאי ייתנו אור ירוק להכרזה מוקדמת על צמצום מדינות ההקלות בפגישת הפד בספטמבר", אמר לסוכנות הידיעות רויטרס ג'יימס מקאן, סגן הכלכלן הראשי בחברת ההשקעות אברדין סטנדרד.
אולם, העלייה בנדבקים בקורונה בשל ההתפשטות של זן דלתא מהווה סיכון לכלכלה. בשלב זה אמנם לא צפויים שיבושים בפעילות הכלכלית, במיוחד בהתחשב במספר המחוסנים הגבוה, אך אם העלייה בתחלואה תימשך עובדים קרוב לוודאי יישארו בבית וישתנו תוכניות לגיוס עובדים.