$
תעשייה ופיננסים

מאסק התהפך: החליט שלא למכור את השיר שכתב על NFT

זאת לאחר שקיבל הצעה של למעלה ממיליון דולר אחרי שהכריז השבוע כי הוא מוכר את השיר שמדבר על NFT, כולל קליפ קצר, כ-NFT. בציוץ טען: "זה דווקא לא מרגיש לי נכון למכור את זה. אני מוותר"

חדשות חוץ 12:0717.03.21
אלון מאסק חזר בו מהצעתו למכור ציוץ שלו כמטבע בלתי ניתן להמרה (NFT), זאת על אף שקיבל הצעה של מעל מיליון דולר עבור הנכס הדיגיטלי.

 

 

מנכ"ל טסלה וספייס X פרסם ביום שני ציוץ שבו הכריז כי הוא מוכר שיר על NFT כ-NFT. הציוץ למכירה כלל קליפ קצר, שבו הוצג גביע עם המילה NFT כתובה מעליו. אול, בתוך יום שינה מאסק את דעתו ובציוץ נוסף טען: "זה דווקא לא מרגיש לי נכון למכור את זה. אני מוותר".

ה-NFT של אלון מאסק ה-NFT של אלון מאסק צילום: Elon Musk

 

NFT הם מטבעות קריפטו ייחודיים שמייצגים נכסים דיגיטליים, כולל תמונות וקליפים. ניתן לרכוש ולמכור אותם כמו כל פריטי אספנות פיסיים. הבעלות על NFT מתועדת בבלוקצ'יין, כך שניתן לעקוב אחר העסקאות והבעלות של כל נכס דיגיטלי מסוג זה.

 

הציוץ של מאסק, כולל הכיתוב, הסרטון והשיר הוצעו למכירה כ-NFT ב-Valuables, פלטפורמה שנוצרה על ידי סנט, הרשת החברתית המתבססת על בלוקצ'יין. לפי הפלטפורמה, ההצעה הגבוהה ביותר שניתנה למאסק עמדה על 1,121,000 דולר ממשתמש טוויטר בעל הכינוי @SinaEstavi.

 

ההצעה הזו של מאסק עזרה להסיח את הדעת של עשרות מיליוני העוקבים אחריו בטוויטר מהחדשות על שינויים בדרגים הגבוהים בטסלה, וחקירה פדראלית סביב תאונה שבה היה מעורב רכב של טסלה בדטרויט בשבוע שעבר. מסמכים שהוגשו לרגולטורים חשפו כי נשיא חטיבת המכוניות של טסלה ג'רום גילן יעזוב את תפקידו וימונה לנשיא חטיבת המשאיות הכבדות. בשלב זה עוד לא ידוע מי יחליף אותו בתפקיד.

אלון מאסק אלון מאסק צילום: בלומברג

 

מאסק נחשב כאחד התומכים הבולטים במטבעות קריפטו כמו ביטקוין ודוגצ'יין. בחודש שעבר נחשף כי טסלה רכשה ביטקוין בשווי 1.5 מיליארד דולר ומסכימה לקבל תשלומים במטבע הווירטואלי. בנוסף, בת הזוג של מאסק, המוזיקאית גריימס מכרה יצירות אמנות דיגיטליות שלה בשווי 6 מיליון דולר.  

x