$
כלכלה ומדיניות

אחרי ההאשמות בגזענות: ספרי ד"ר סוס כבשו את רשימת רבי המכר בארה"ב

בשבוע שעבר פורסם כי שישה מספריו של הסופר המפורסם לא יודפסו יותר בשל דימויים גזעניים; התוצאה: 15 מספריו של ד"ר סוס נמצאים ברשימת 20 הספרים הנמכרים של אמזון בארה"ב

חדשות חוץ 12:0407.03.21
ספרי הילדים של ד"ר סוס כבשו את רשימת רבי המכר של אמזון בארה"ב לאחר שפורסם כי שישה מספריו של הסופר המפורסם לא יודפסו יותר בשל דימויים גזעניים.

 

 

 

"חתול תעלול" (The Cat in the Hat) הוא כעת הספר הנמכר ביותר בחנות של אמזון בארה"ב, ומיד אחריו מדורגים "דג אחד, שני דגים, דג אדום ודג כחול" (One Fish Two Fish Red Fish Blue Fish) ו"לא רעב ולא אוהב" (Green Eggs and Ham). ספרים נוספים של הסופר, ששמו המלא הוא תיאודור סוס גייזל, מופיעים גם כן ברשימות הספרים הנמכרים של ענקית המסחר המקוון – בסך הכל, 15 מספריו של ד"ר סוס כיכבו ביום שישי ברשימת 20 הספרים הנמכרים של אמזון בארה"ב. הספרים גם כיכבו ברשימה המקבילה של קנדה.

 

הזינוק במכירות הספרים נובע מהודעת חברת ד"ר סוס המנהלת את עזבונו של הסופר המנוח, משבוע שעבר כי תופסק ההדפסה של שישה ספרים: "רחוב תות, סיפור לא פשוט" (And to Think That I Saw It on Mulberry Street), "רוצה להיות מנהל גן חיות" (If I Ran the Zoo), "יופי של חביתה מקושקשת" (Scrambled Eggs Super!) ו"חתול שאלול" (The Cat's Quizzer). הטענה היא שהספרים הללו כוללים ייצוג שגוי ופוגעני של אנשים מסוימים.

 

 

ספרים של ד"ר סוס ספרים של ד"ר סוס צילום: איי פי

 

ההודעה התפרסמה ביום שלישי שעבר, שבו ציינו בארה"ב את "יום הקריאה הלאומי". היום נחגג בכל שנה ביום הולדתו של ד"ר סוס.

 

ואולם על רקע הביקורת, נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לא התייחס לד"ר סוס בהצהרה שפרסם לכבוד יום הקריאה. זאת בעוד שהנשיאים לשעבר דונלד טראמפ וברק אובמה דאגו להזכיר את הסופר בנאומיהם הקשורים לקריאה.

 

x