$
קורונה

דיווח שוטף

דיווח: ה-FDA צפוי לאשר אחסון חיסוני פייזר בטמפרטורות גבוהות יותר

לפי ניו יורק טיימס, נבדקת אפשרות לאחסן את חיסוני הקורונה של פייזר גם בטמפרטורה של מינוס 15 עד מינוס 25 מעלות; הולנד עומדת להודיע על הקלה במגבלות התנועה, תתאפשר פתיחת בתי ספר ומספרות; איגוד התעופה הבינ"ל: הדרכון הדיגיטלי שיאפשר טיסות בקורונה יושק בקרוב

כלכליסט ו-ynet 19:5923.02.21

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

20:00 - דיווח: ה-FDA צפוי לאשר אחסון חיסוני "פייזר" נגד קורונה בטמפרטורות גבוהות יותר

 

מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) צפוי לאשר לאחסן את חיסוני הקורונה מתוצרת פייזר בטמפרטורות גבוהות יותר. כך מדווח ה"ניו יורק טיימס". כיום מאוחסנים החיסונים בטמפרטורה של מינוס 60 עד מינוס 80 מעלות. לפי הבקשה שהגישה החברה ל-FDA, על פי בדיקות ממושכות החיסון נותר יציב גם בטמפרטורות שבין מינוס 15 למינוס 25 מעלות. השינוי צפוי להקל משמעותית על שינוע החיסונים ברחבי העולם, גם למקומות המרוחקים ממקררי הקפאה עמוקה.

 

חיסון של פייזר חיסון של פייזר צילום: אם סי טי

18:30 - צפי להקלות במגבלות התנועה בהולנד

 

הולנד עומדת להודיע על הקלה במגבלות התנועה במדינה, שיאפשרו פתיחת בתי ספר ומספרות, אף על פי שמספר הנדבקים שוב נמצא בעלייה. עוצר הלילה השנוי במחלוקת יישאר בתוקף, כך אמרו מקורות בממשלה, על רקע אזהרותיהם של מומחי בריאות מפני גל חדש של הדבקות עקב הווריאנטים החדשים של הנגיף. אך על רקע הבחירות שיתקיימו במדינה בעוד שלושה שבועות, בתקופה האחרונה גובר הלחץ הציבורי על ראש הממשלה מארק רוטה לפתוח את המדינה. בית משפט הורה לממשלה בשבוע שעבר לבטל מיידית את העוצר הלילי שהטילה, עקב היעדר בסיס משפטי לצעד, אך הממשלה עקפה את החלטתו ע"י חקיקת חוק חדש שהותיר את העוצר על כנו. מוקדם יותר החודש הותרה פתיחתם של בתי ספר יסודיים ומעונות יום. במדינה בת 17 מיליון התושבים דווח עד היום על יותר ממיליון נדבקים ו-15,000 מתים

 

16:00 - מקסיקו: אחרי הרמטכ"ל גם מפקד חיל הים חלה בקורונה

 

מפקד חיל הים המקסיקני, רפאל אוז'דה, הודיע כי חלה פעם שנייה בקורונה. הפעם הראשונה שחלה זהיתה באוקטובר החולף. לפני כשבוע הודיע גם הרמטכ"ל המקסיקני, לואיס קרסנסיו סנדובל, כי נדבק בנגיף.

 

מימין: מפקד חיל הים של מקסיקו רפאל אוז'דה דוראן, שחלה בקורונה, עם הנשיא אנדרס מנואל לופז אוברדור מימין: מפקד חיל הים של מקסיקו רפאל אוז'דה דוראן, שחלה בקורונה, עם הנשיא אנדרס מנואל לופז אוברדור צילום: רויטרס

 

15:13 - הונגריה תהיה הראשונה באיחוד האירופי שתחסן בחיסון של סינופארם

 

הונגריה היא הראשונה מבין מדינות האיחוד האירופי, שתתחיל לחסן בחיסון הסיני של חברת סינופארם (Sinopharm) נגד קורונה. הממשלה ההונגרית היתה הראשונה מבין 27 מדינות האיחוד שרכשו ואישרו לשימוש את החיסון הסיני. הונגריה חתמה לפני כחודש עם החברה הסינית על הסכם לרכישת 5 מנות חיסון של סינופארם.

 

ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן צילום: רויטרס

 

13:10 - איגוד התעופה הבינ"ל: הדרכון הדיגיטלי שיאפשר טיסות בקורונה יושק בקרוב

 

איגוד התעופה הבינלאומי (IATA) מסר כי להערכתו בתוך שבועות ספורים יהיה מוכן הדרכון הדיגיטלי שיאפשר טיסות במהלך המגפה. הדרכון יגיע בצורת אפליקציה שתאשר אם אותו אדם עבר בדיקת קורונה שלילית או התחסן על ידי גורם מאושר.

 

לפי האיגוד, הנפקת הדרכונים חיונית לפתיחה מחודשת של הטיסות הבינלאומיות, שכן במדינות רבות עדיין יש הגבלות או דרישות לבידוד. "הנושא העיקרי פה הוא האמון. הנוסעים צריכים להיות בטוחים שהבדיקות שעברו מדויקות ויאפשרו להם להיכנס למדינה", אמר וינוף גואל מהאיגוד. "ולממשלות צריך להיות האמון שהבדיקות שהנוסעים טוענים שעברו הן מדויקות ועומדות בדרישות".

נתב"ג בימי קורונה נתב"ג בימי קורונה צילום: יאיר שגיא

 

 

לפי האיגוד, האישור יהיה "מודולארי" כך שיוכל לעבוד עם פתרונות דיגיטליים אחרים שמושקים ברחבי העולם. האישור יהיה זמין להורדה במערכות ההפעלה iOS ואנדרואיד ויוצע בחינם. סינגפור איירליינס ערכה בדיקות לתעודה בדצמבר, וכיום היא בבדיקות על ידי אתיחאד, אמירייטס, קטאר איירוויז ואייר ניו זילנד.

 

13:05 - תאילנד מתחילה לחסן קבוצות בסיכון - בחיסון הסיני

 

תאילנד תחל עוד השבוע לחסן קבוצות סיכון, כולל עובדי רפואה, כך הודיע ראש הממשלה. המדינה תקבל מחר משלוח ראשון של 200 אלף מנות מתוך 2 מיליון שהוזמנו של החיסון הסיני סינובאק, זאת לאחר שאתמול אושר השימוש בחיסון. "נתחיל לחסן את קבוצות המטרה בתוך שלושה ימים לאחר קבלת החיסון", הכריז ראש הממשלה פריות צ'אן אוצ'ה.

 

11:20 - שני מאומתים חדשים התגלו בניו זילנד

 

ניו זילנד הודיעה כי התגלו שני מקרים חדשים של מאומתים לנגיף. אחד מהם - עובד ברשת K-Mart שהיה ב"מגע קרוב" עם 31 קולגות בעבודה. כל אותם עובדים הוכנסו מיד לבידוד. החקירה האפידמיולוגית נמשכת.

 

10:30 - גרמניה: 415 מתו מקורונה ביממה האחרונה

 

הרשויות בגרמניה עדכנו כי ביממה האחרונה 3,883 בני אדם נמצאו חיוביים לקורונה. מפרוץ המגפה אובחנו בגרמניה קרוב ל-2.4 מיליון נשאי קורונה, מתוכם מתו יותר מ-68 אלף בני אדם - 415 מהם ב-24 השעות האחרונות.

 

שלט בגרמניה שמחייב לעטות מסכות שלט בגרמניה שמחייב לעטות מסכות צילום: אי אף פי

 

10:00 - מעל 11 אלף מקרי קורונה חדשים התגלו ברוסיה ביממה החולפת

 

רוסיה מדווחת על 11,823 מקרים חדשים של חולי קורונה ב-24 השעות האחרונות. מעל 1,000 מהם התגלו במוסקבה. 417 מתו ביממה החולפת. סה"כ נפטרו מהמחלה ברוסיה מעל 84 אלף בני אדם.

 

9:30 - שר הבריאות הבריטי: ירידה במספר המוטציות החדשות שהתגלו

 

שר הבריאות הבריטי, מאט הנקוק, אמר כי מספר מקרי המוטציות ברחבי המדינה "נפל בצורה חדה" וטען שהמשמעות היא שהצעדים בגבול "עובדים".

 

שר הבריאות של בריטניה מאט הנקוק שר הבריאות של בריטניה מאט הנקוק צילום: רויטרס

 

 

 

 

x