שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

טראמפ למשרדי הממשלה: לצמצם רכישת סחורות ושירותים מסין

נשיא ארה"ב היוצא מנצל את ימיו האחרונים בתפקיד לצעדים אנטי-סיניים נוספים; ההסבר לדרישה: הפחתת סכנת החשיפה לריגול, בעיקר באמצעות ניסיונות לחדור למערכות ה-IT של ארה"ב

חדשות חוץ 09:3016.01.21
דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב היוצא, ביצע פעולה נוספת נגד סין בימיו האחרונים בתפקיד והורה למשרדי הממשל לצמצם רכישות של סחורות ושירותים סיניים, וזאת כדי להפחית את סכנת החשיפה לריגול.

 

יועצו של טראמפ לביטחון לאומי, רוברט או'בריאן, מסר בהצהרה כי סין מנסה להשיג גישה למערכות המידע של הממשל האמריקאי לטובת קבלת פרטים אישיים, תוכניות צבאיות ומידע נוסף באמצעות התקפות סייבר ואמצעים אחרים. "מסיבה זו, ארה"ב חייבת לנקוט בפעולות להגן על האינטרסים האמריקאיים. עלינו להתאים את הרגולציות שלנו ואת קווי המדיניות ולנקוט בפעולות הכרחיות אחרות כדי להפחית את הסיכון לפעילויות ריגול מצד הממשלה הסינית המכוונים נגד הממשל הפדראלי", מסר.

 

שיאומי. האחרונה בתור שיאומי. האחרונה בתור צילום: רפאל קאהן

 

 

עוד הוסיף או'בריאן כי טראמפ הורה לגופי הממשל לבצע בדיקות "למזער את הרכישות של סחורות ושירותים מסין על ידי הממשל הפדראלי".

 

עם זאת, או'בריאן לא נתן דוגמאות לרכישות אליהן התכוון. בכיר אחר בממשל טען כי המטרה העיקרית הייתה לצמצם את הניסיונות של סין לחדור למערכות ה-IT של ארה"ב. "כל דבר שיש בו חברות סיניות שיהיו להן רכיבים ברשתות שלנו הוא בעל פוטנציאל להפוך כלי באסטרטגיה המתמשכת של סין לחדור למערכות", אמר הבכיר, "אם למשל יש חומרה שתגיע לתוך הרשתות שלנו, זה מסוג הדברים שעלול להוות איום פוטנציאלי".

 

טראמפ מסיים את תפקידו בבית הלבן ביום רביעי הקרוב, אז יושבע לנשיאות ג'ו ביידן, אך בכל זאת הוא יצא בתקופה האחרונה בשורה של צעדים המכוונים נגד סין כהמשך של המדיניות הנוקשה שהפגין כלפי המדינה לאורך כהונתו. אחד מהם היה הכנסה של שורת חברות סיניות ל"רשימה שחורה" המגבילה את המסחר עימן, זאת בשל שיתוף פעולה לכאורה מצידן עם הצבא הסיני. האחרונה שבהן היא יצרנית הסמארטפונים שיאומי. 

x