$
קורונה

אחרי שהוחרגו בהתחלה, עכשיו גם ההפקות של הוליווד ונטפליקס נאלצות להפסיק את העבודה

תשעה וחצי חודשים לאחר שהופסקו בפעם הראשונה בשל התפרצות הקורונה, הפקות הטלוויזיה והקולנוע בלוס אנג'לס נעצרו שוב בשל העלייה החדה בתחלואה באזור. ההחלטה הגיעה בתגובה לקריאת משרד הבריאות במחוז, שבשבוע שעבר דחק בתעשייה לשקול הקפאת הפקות למספר שבועות לנוכח המצב. נשיאת איגוד השחקנים: "חולים מתים באמבולנסים, זו לא סביבה בטוחה להפקות כרגע"

חדשות חוץ 11:2305.01.21

הפקות הטלוויזיה והקולנוע בלוס אנג'לס נעצרו שוב, תשעה וחצי חודשים לאחר שהופסקו בפעם הראשונה בשל התפרצות מגפת הקורונה. עד כה בגל הנוכחי הוחרגו ההפקות מההגבלות שהוטלו בדצמבר והמשיכו לצלם כרגיל, אך העלייה החדה בתחלואה באזור לוס אנג'לס, שם נמצאים מרבית אולפני הטלוויזיה והסרטים, הובילו לדחייה בצילומים של הפקות רבות.

 

 

באתר דדליין מדווחים כי נטפליקס היא החברה האחרונה שהצטרפה למגמה והודיעה על השעיית הפרויקטים בלוס אנג'לס לפחות עד אמצע החודש. הפרוייקטים הללו כוללים את הסיטקום Family Reunion, שצילומי העונה השנייה שלה, בלי קהל, היו אמורים להתחיל, מספר סדרות לא מתוסרטות וצילומי השלמה למספר סרטים. ההחלטה הרשמית פורסמה רק השבוע, אך כבר בחודש שעבר החליטו בענקית הסטרימינג לדחות את התחלת צילומי הסרט The Gray Man בכיכובם של ריאן גוסלינג וכריס אוונס, שנחשב לסרט עם התקציב הגדול ביותר עד כה שהפיקה החברה, מאמצע ינואר - לפחות עד סוף החודש. עם זאת, פרויקטים אחרים, כמו המיני סדרה טרו סטורי עם ווסלי סנייפס וקווין הארט, שומרים לעת עתה על הלו"ז המקורי ואמורים להתחיל בצילומים בהמשך החודש.

 

 צילום: איי פי

 

גם שאר האולפנים הגדולים, ביניהם CBS סטודיוס, וורנר ברדרס, יוניברסל, סוני, ליונסגייט ודיסני ממשיכים לדחות את תחילת הצילומים של סדרות שונות. לשם כך, המפיקים עוברים על הלוגיסטיקה הנדרשת, כולל זמינות השחקנים והאם השחקנים והצוות יקבלו שכר על ימי ההשבתה.

 

עצירת הפקות היא מהלך יקר, ודחייה של מספר שבועות משבשת את מועד עליית הסדרה לשידור. ההחלטה לעצור את ההפקות הגיעה בתגובה לקריאת משרד הבריאות במחוז לוס אנג'לס, שבשבוע שעבר דחק בתעשייה לשקול הקפאת הפקות למספר שבועות לנוכח המצב. במקביל, גילדת המפיקים ואיגוד השחקנים המליצו השבוע לעצור באופן זמני צילומי פרסומות בדרום קליפורניה באופן מיידי. "בתי החולים בדום קליפורניה עומדים בפני משבר שכמותו עוד לא ראינו", אמרה נשיאת איגוד השחקנים גבריאלה קרטיס. "חולים מתים באמבולנסים בהמתנה לקבלת טיפול כי חדרי המיון עמוסים. זו לא סביבה בטוחה להפקות כרגע".  

צילומי סרט בימי קורונה צילומי סרט בימי קורונה צילום: שאטרסטוק

 

עצירת ההפקות חלה גם על תכניות האירוח: ג'יימי קימל, שמשדר ברשת CBS, חזר לשדר מביתו, בעוד שהתכנית של אלן דג'נרס האריכה בשבוע את הפגרה שלה.

 

מעל ל-800 אלף אנשים אובחנו כנדבקים בקורונה באזור לוס אנג'לס, כשקרוב למחציתם אובחנו רק בחודש האחרון. שיעור ההדבקה בתוך הקהילה כל כך גבוה, ששיעור הבדיקות החיוביות עומד כבר על 21%.

 

בתעשיית הטלוויזיה אימצו תקנות מחמירות ובדיקות תכופות על מנת שיוכלו לשוב לפעילות במהלך המגפה, אך ההתפרצות הנוכחית בלוס אנג'לס הובילה לכך שנרשמו הדבקויות רבות גם בתוך ההפקות עצמן.

x